TX-L42E5E czy jednak plazma ?

Szadoł

New member
Witam. Noszę się od paru dni z kupnem TV dla rodziców.
Sprzęt będzie używany praktycznie tylko do oglądania telewizji cyfrowej SD i HD (zwykła antena zbiorcza), czasem jakiś divix, w najlepszym wypadku w 720p. Full HD może być, ale niekoniecznie, 3D całkiem zbędne.
Najważniejsza dla mnie jest żywotność i jakoś obrazu. Jako że rodzice to już emeryci i wiele do roboty nie mają a do tego lubią gdy w pokoju "coś gra" więc można zakładać że TV będzie praktycznie codziennie włączony przez nawet 8-12h.

I tu zdecydowałem się już prawie na TX-L42E5E lub TX-L37E5E, jednak po przeczytaniu paru wątków naszły mnie wątpliwości - czy jednak nie plazma w podobnej cenie i rozmiarze, np TX-P42X50 ? Czy są duże różnice między LEDami a Plazmami jeśli chodzi o jakoś obrazu w aktualnych modelach ? Boję się trochę czy plazma wytrzyma (intensywne użytkowanie, mało rozgarnięty user :))

PS. Panasonic bo rodzice kupili już 2 telewizory tej firmy 6 i 3 lata temu i nie narzekali, po za tym czytałem parę pochlebnych opinii.
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
Bierz ten LCD - do takich warunków będzie lepszy i zużycie prądu też mniejsze, co przy tej ilości godzin nie jest bez znaczenia.
 

zoren86

New member
Wybierz E5 zamiast plazmy.
W rachunkach za prąd zobaczysz różnice.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry