TX-L42E30(E) - da się kupić?

mtbiker

New member
Cześć,

Niespodziewanie nadszedł czas na zmianę mojego 37X10Y, z którego jestem bardzo zadowolony, na coś nowego. Po lekturze forum (jak zwykle), wybór padł na TX-L42E30(E).

No i co?! Z tego co widzę na ceneo i generalnie w sklepach - nie da się go kupić!
Czy ktoś wie, dlaczego?

pozdrawiam
 

mtbiker

New member
Hmmm... czy to tylko na moim kompie ceneo pokazuje "dostępny" tylko w JEDNYM sklepie, dodatkowo mało wiarygodnym? Zauważyłeś kolego, że we wszystkich innych sklepach status to albo "sprawdź w sklepie" albo "dostępny powyżej tygodnia" albo coś w tym stylu?

To mnie zastanawia...
Czy ten tv jest jeszcze zbyt nowy?
 

tobinek

Member
Modele E30 wszedł na rynek w marcu i szczerze mówiąc mało gdzie są dostępne od ręki - sklepy wypychają najpierw starszy asortyment.
Poza tym "sprawdź w sklepie" nie znaczy, że go nie ma - nie wszystkie sklepy aktualizują stany na bieżąco. A dostępność kilka dni - tydzień to norma, tak działają chociażby dystrybutorzy Panasonica - też szukałem E30 i nie było ale mogą sprowadzić natychmiast jeśli się zdecyduję na taki TV.
Napisz skąd jesteś, będzie prościej.
 

karpimir

New member
Dostępny od ręki w MM tylko cena bardzo wysoka (przynajmniej w moim mieście) bądź możesz zamówić w euro po 24h towar dostępny do odbioru w sklepie bądź przywiozą do domu. Sam się nad nim zastanawiałem po teście 37E30 ale ostatecznie zdecydowałem się na Toshibę 40VL748 - wypadł bardzo dobrze w teście kikiego.
 

mtbiker

New member
@tobinek

Jestem z Warszawy, więc możliwości sklepowe mam spore :)

@karpimir

Dziś widziałem E30 w mm za bodajże 3699 albo 3799. Cena naprawdę dla idiotów. A potem idąc do kas, widziałem gościa z dumą ciągnącego jakiegoś wielkiego samsunga, za którego zapewne przepłacił też jakiś 1000zł. Smutne...

Ta Toshibka jednak kosztuje trochę więcej, prawie 1000zł.
Rzeczywiście warto aż tyle dopłacić Twoim zdaniem? To cena choćby dobrego odtwarzacza blu-ray. Albo 20(!) filmów blu-ray, biorąc pod uwagę aktualną promocję w mm. Szkoda, że nie ma takiego designu jak WL768 - po prostu się zakochałem!
W czym Twoim zdaniem Toshiba przewyższa Panka?
Rozważam jeszcze Soniacze... ale buczenie nie odstrasza...
 
Nie opłaca sie kupować na bez-vaciu w MM lub Saturnie. Obecnie ten Panasonic 37 cali jest dostępny w sklepie internetowym za 2.405zł z odbiorem własnym.


@Tobinek w MM w Czeladzi faktycznie ich nie ma, ale już w Chorzowie czy na 3 Stawach są dostępne. Tylko że 37 cali w MM jest za 2.999zł. Ja osobiście kupuje w necie za kwotę podaną powyżej i odbiór w Katowicach (sklep Neo24).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
macie nie świeże wiadomości. Telewizory dostępne są od ręki i to w specjalnych cenach dla niebieskich.
Zarówno Panasonic jak i Toshiba kosztują dużo mniej.
 

tobinek

Member
Ja podobnie jak karpimir z L37E30 przerzuciłem swoje zainteresowanie na 40VL748.
Kiki odpisz mi na priv jak jest z dostępnością tego modelu u Ciebie, bo cena jest fajna.
 

fly07

New member
Wczoraj dotarł zamówiony TX-L42E30(E) - na szczęście wybrałem opcję dostawy do sklepu a nie do domu. Na miejscu okazało się, że w prawym dolnym rogu jest biała plama. Ponownie zamówiełem kolejny egzemplarz, zobaczę co przywiozą. Jednak znalazłem już parę opisów w necie, że ten prawy róg to najsłabsza strona tego TV. Już nie wiem czy brać ten model TV gdy będzie OK a za pół roku coś z niego wylezie na matrycy. Może lepiej kupić coś tańszego, np. Toshibę a za resztę odtwarzacz bluray.
 
Do góry