TX L37E30E- problem z wifi

dariofo

New member
Witam
Jestem nowy na forum a że nie znalazłem odpowiedzi w innych postach na swój problem postanowiłem założyć temat.
W moim nowo kupionym Led L37E30E próbuję połączyć się z netem za pośrednictwem adaptera wifi Netgear WNDA3100. Po kablu przez router działa a przez wifi różnie. Na 20 prób połączeń jedna się powiedzie. Mam internet radiowy, router LINKSYS wrtg54g łączy się z netem przez PPPoE.
W swoim telewizorze udało mi się raz połączyć z netem w konfiguracji auto i wszystko było ok do czasu wyłączenia telewizora. Następnego razu już się nie połączył. Ponadto w czasie łączenia się tv z netem to na laptopie net nie działa. Router jest tak skonfigurowany że net powinien być na obydwu sprzętach.
Na ustawieniach na sztywno (manual) też nie działa.
Wpisuję
IP: 192.168.1.109- (laptop ma przypisaną koncówkę 108)
Maska: 255.255.255.0
Brama: 192.168.1.1
DNS: - nr od dostawcy neta

Proszę o pomoc jak ktoś wie co robić.

Ps. Softa w tv zaktualizowałem
 

tamak

New member
Prawdopodobnie WNDA 3100 "nie lubi gadać" z ze standardem G, mimo iż powinien być kompatybilny wstecz.
Po podłaczeniu do kompa za pomocą firmowego softu da się go do to tego zmusić, ale przez TV to nie da rady.
Musisz zmienić router na taki ze standardem N.
Czy N150 czy N300 tego Ci nie odpowiem.
U mnie było to samo najpierw niby mi sie udało zrobić konfig na routerze z G 54, ale potem WNDA zdechł więc postanowiłem kupić coś z czym to polata.
Wybrałem netgeara z N300.
Może z jakimś routerem z N150 też WNDA3100 zahula.
Niestety ja nie miałem w pobliżu nikogo kto ma taki, a nie chciałem ryzykować nietrafionego zakupu.
Więc jeśli nie chcesz inwestować zostań na kablu.
 
Ostatnia edycja:

ChmieLu000

New member

Stanley

Member
Bez reklam
Znalazłem takie coś, czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy będzie działać ?
Hm, jeśli dobrze zrozumiałem z opisu aukcji, to urządzenie pracuje w trybie tzw. Client, czyli potrafi odebrać sygnał wifi z routera (a właściwie Access-pointa) i "przekazać" do portu ethernet. Uważam zatem, że ma szansę zadziałać, ale raczej nie przekonasz się, póki sam nie spróbujesz ;)

Czy to się jeszcze opłaca w dzisiejszych czasach kupowac?
Zdefiniuj może najpierw, co znaczy wg Ciebie: "opłaca"? ;) Jeśli bardzo Ci zależy na podłączeniu tego telewizora do sieci (model jak widać już nienajmłodszy), będziesz to wykorzystywał, oraz nie ma możliwości doprowadzenia kabla - moim zdaniem (podkreślam: moim) się "opłaca". Swoją drogą jeśli tylko są warunki, możliwości zawsze polecam podłączenie telewizora (amplitunera, konsoli, itp., sprzętu ogólnie stacjonarnego) kablem ethernetowym: o wiele bardziej niezawodne, praktycznie wyeliminowany wpływ zakłóceń, itp.
 
Ostatnia edycja:

ChmieLu000

New member
No telewizor, nie ma zbyt ciekawej oferty jeżeli chodzi o "widgety" czy jak to tam się zwie. TV znajduje się w 2gim pokoju i puszczenie kabla byłoby nieestetyczne, więc padł wybór na odbiornik wifi. Ja mam taki (nie)fajny modemo-router od vectry, który jest z mojej strony całkowicie niekonfigurowalny (bo vectra nie pozwala i już). W zasadzie to chciałem na tym od czasu do czasu puscic cos na YT ale doszedlem do wniosku, ze jednak nie ma to sensu i nie warto. Być może zmienie tv w przyszlym roku na cos wiekszego i nowszego. Niemniej dzieki bardzo za odpowiedz.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Jeśli myślałeś głównie o YT - w tym modelu i tak prawdopodobnie by się nie udało, gdyż ze względu na zmianę API aplikacja przestała działać w większości sprzętu wyprodukowanego bodaj do 2012r. (zobacz info np. tutaj: Zła wiadomość dla posiadaczy trzyletnich telewizorów - wasze Smart TV będą teraz mniej smart. Wszystko przez Google'a )
Już chyba lepiej w Twojej sytuacji kupić jakiegoś dongla HDMI z androidem, przy okazji załatwisz sprawę dostępu przez wifi. Oczywiście jeśli w ogóle będziesz maił zamiar inwestować w funkcje "smart" w tym tv.

Natomiast trochę OT odnośnie modemo-routera Vectry - akurat też takowy posiadam. Konfigurować go można przez stronę Vectry. Jednak możliwości są bardzo ubogie: w zasadzie można ustawić tylko nazwę sieci wifi (SSID), hasło do wifi i kanał. Brak np. możliwości przekierowania portów, co może być potrzebne przy dostępie "z zewnątrz" do swojej sieci domowej. Dlatego po zapoznaniu się z "możliwościami" tego modemo-routera, natychmiast przestawiłem go w tryb brige, czyli pracuje wyłącznie jako modem oraz podłączyłem swój router, którego możliwości konfiguracyjne są znacznie większe. Aczkolwiek z innej strony uważam, że dla mniej wymagających użytkowników, że tak napiszę nastawionych głównie na "odbiór" z internetu, ów sprzęt Vectry może być całkiem wystarczający. Także Twój tv powinien z nim współpracować (pomijam działanie lub nie poszczególnych aplikacji) - albo przez kabel (port LAN), albo po nabyciu odpowiedniej przystawki z modułem wifi.
 
Do góry