TX-50VT50 bzyczenie?

sorenson

New member
Witam
Miałem 50V20 i bzyczenie było słyszalne na białych scenach w okolicy metra od TV teraz mam VT50 i słyszę bzyczenie z odległości 4 metrów. Miałem już wymieniony zasilacz i jakiś inny moduł który jest odpowiedzialny za wyświetlanie białego, teraz trzecia naprawa i stwierdził serwisant że według niego jest OK i zabrał TV w celu porównania z innymi. Moje pytanie czy bzyczy Wam TX-50VT50? Czy jest ktoś na forum kto miał V20 i ma teraz VT50 i też stwierdził że ten nowy bzyczy bardziej? Czy słyszycie wieczorem podczas oglądadania z 4 metrów bzyczenie zwłaszcza na jasnych scenach, a jak na takiej scenie są jeszcze białe napisy to już jest masakra. Czy są jakieś normy bo dla mnie taki poziom bzyczenia jest nie akceptowalny? Rozumiem że plazma bzyczy ale nie z 4 metrów. I jak taki serwis to ocenia na "ucho"?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że bzyczy. Tyle że nie każdemu to przeszkadza.
Jak się słucha głośniej - to nie słychać.
 

sorenson

New member
Tak tylko jak się ogląda w nocy z dzieckiem za ścianą to nie potrzeba oglądać głośno żeby nie słyszeć bzyczenia. Ty KIKI miałeś dostęp i do tego i innych modeli czy może pamiętasz że VT 50 bzyczy głośniej od V20?
 

panasonic2

New member
hej
mój tx-p42st60e też bzyczy z 4m w dzień słychać jak jest jasne tło, na ciemnym jest akceptowalna cisza (nie idealna ale ok). Wystarczy wyjść z pokoju i futrynie już tego dźwięku nie ma, tak jakby odbijał się od ścian w pokoju. Będę go próbował wyciszyć w jakiś sposób.
Swoją drogą to jakaś parodia z tymi telewizorami.

kiki w sklepie przystawiałem ucho do 42GT50 i była cisza zero brzęczenia.

A czy u ciebie serwisant zdjął klapę i jednoznacznie stwierdził co bzyczy ?
 

sorenson

New member
Bylem przy pierwszej naprawie tak zdjeli tyl i wymienili modul zasilacza centralnie na srodku i sami przyznali ze jest tak samo ale profilaktycznie wymienili. Na drugiej naprawie mnie nie bylo niby zmienil jakis inny modul ktory odpowiada za wyswietlanie bialego( i podobno jest po lewej stronie tv jak sie na niego patrzy), ja uwazam ze jest gorzej a oni twierdza ze moj egzemplarz nalezy do cichych. Paranoja ponad 5 tysi za TV i sie czlowiek wku....
 
Do góry