TX-50EX700E czy LG 49SJ800V

kogoot1

New member
Witajcie.

Planuję kupić telewizor w budżecie 3500. Głownie żona jakie seriale, a ja 2 czy 3 mecze w tygodniu na C+. Maksymalny rozmiar 49" - 50" - większy się nie zmieści.

Do dziś mocno myślałem o EX700e ale jutro na Czarny Piątek ma być w MM LG w cenie 2999 (dziś 3999) za SJ800v.
LG ma piękny obraz (demo) i matrycę 120Hz IPS
Panasonic piękny obraz na 60Hz + dobre ulepszacze i matrycę VA.

W obu HDR podobno to tylko na etykiecie.

Podpowiecie czy warto myśleć o tym LG? Czy zostać przy pierwotnym wyborze.
 

destructor

New member
Bez reklam
Z tym LG daj sobie spokój. Chyba że podoba ci się obraz na takim IPSie (mnie osobiście wcale nie przypadł do gustu) ale to musisz sam obejrzeć jak grają obydwa telewizory, nie ma co kupować wyłącznie czytając informacje na necie bo etykiety jedno a twoje oko drugie. Zwróć uwagę na kontury prostych linii, liter, pełnych figur geometrycznych, ruch twarzy, wygląd i kolor trawy, lotu piłki podczas meczu, przesuwania obrazu przy szybkim ruchu kamerą (np za piłką).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG akurat w ruchu gra rewelacyjnie !
https://www.displayspecifications.com/en/model/3ab4b16
Ma matrycę natywną 100Hz - jeśli ktoś pisze inaczej - znaczy że kłamie !

Panasonic ma matrycę 50Hz.
https://www.displayspecifications.com/en/model/d1f6a38

Panasonic jeśli będzie jak w USA:
https://www.tapatalk.com/topic/3511...-nie-sprzedaje-już-telewizorów-w-usa-dyskusja
To o update możesz jedynie pomarzyć.
W Polsce też leci na głowę i spada dalej.
Może być, że nie będzie już dystrybuowany przez Polskę
Spadł z 8% a 4% i raczej się nie podniesie .
Nie ma już Panasonic Polska , jest już tylko Panasonic Marketing GMBH Deutschland oddział w Polsce.

Masz jeszcze LG 55SJ850 za 4299 zł z kalibracją gratis
Masz jeszcze za 3299 zł extra Philipsa z ambilightem z kalibracją gratis.
 

destructor

New member
Bez reklam
To że tv ma matrycę 100Hz nie znaczy że wyświetla obraz lepszy niż tv z matrycą 50Hz, bo sama matryca obrazu nie daje. Jak będziesz oglądał mecze to na tym LG może być kiepsko, na Panasonicu na pewno będzie płynnie. Nagraj jakiś mecz na pendrive i potestuj w sklepie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No proszę Cię.
Można pisać o strefowym podświetleniu, ale płynność jak widoczna właśnie na korzyść LG.
Zapraszam na test w każdej chwili. Koszty pokryję.
Natywne 100Hz , to natywne 100 Hz !!!
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
LG to jest IPS !!!! Panas miaźdzy kontrastem i jakością obrazu i gra wcale nie gorzej od 100hz matrycy w której ludzie wyłączają upłynniacze bo im obraz wariuje...w matrycach 60hz najgorsze są spowolnienia i zacinki (zdarzają się nawet w matrycach 100hz) podczas meczu ale teraz to prawie nie zauważalne i nie zamieniłbym NIGDY VA na IPS
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
do sportu i wieczornego oglądania polecana jest matryca VA i takich informacji jest sporo w internecie do tego wiele opinii czytałem że ludzie kupują telewizory z matrycami 120hz czy 100 i narzekają że obraz im zacina,skacze czy smuży i wyłączają całkowicie upłynniacze a więc jaki jest sens kupowania telewizora z matrycą 120hz jak się upłynniacz wyłącza?to wyrzucone pieniądze w błoto bo matryca 120 potrzebuje włączone upłynniacza ale jednak ludzie wyłączają je a niektórzy recenzenci nawet polecają wyłączać upłynniacze...
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Najlepsze monitory na świecie są tylko na matrycach IPS, więc pewnie masz jakiś bardzo kiepski monitor Va
Moim monitorem jest mój telewizor ;) Telewizor to chyba nie typowy monitor, inna elektronika, inny zamysł?
Przecież matryca 100Hz nie powoduje, że sygnał zmieni się na 100Hz. Sygnał jest 50Hz, matryca 100Hz, czyli elektronika telewizora musi coś robić z tą jedną klatką, tylko po co?
W monitorze owszem, może podać większą częstotliwość sygnału z karty graficznej ale nie z anteny do tv.
 

Maja102

New member
Czy w tym LG mecze dobrze się ogląda? Ja obcując z tym modelem miałem wrażenie szumów i rozmycia. Ma ktoś może ten model? Jakie wrażenia?
 
Do góry