TX-42GT30 EPG w DVB-S brak lub słabo

Jacek144

New member
DO wczoraj miałem podobny problem na moim TX-L42ET5E działającym z MediaModułem UPC.
Wczoraj TV wykrył dostępność nowego firmware'u (1.266 w przypadku mojego odbiornika), zainstalowałem i EPG zaczęło śmigać jak niegdyś (tak jak wydawało mi się, że "drzewiej" bywało, ale już sam nie byłem pewien, czy może mi się tylko coś przywidziało).

PS.
No i teraz można sobie przejrzeć "repertuar" nawet kilka dni na przód...:D

Pozazdrościć tylko.
Mój VT-50 niestety jest gorszy i widzi tylko dwa kroki do przodu. Pomijam że widzi głównie krzaki,zamiast naszych pięknych literek.
 

darlen

Member
Wina leży po stronie kilku standardów epg - Panasonic wspiera tylko jeden z nich, a nadawcy go olewają i czasem jest tylko info o bieżącym/następnym programie, tunery firmowe platform cyfrowych pobierają epg ze specjalnego kanału nadawanego razem programami na danej częstotliwości/transponderze i stąd ładowanie epg przebiega szybko (lub w nocy jak w n), a tunery niezależne nie potrafią z tego skorzystać, no i dochodzi zły format kodowania znaków - na jednych programach jest ok na innych krzaki.
W dvb-t nadawca emituje zgodnie z normami i epg jest ok.

A jak wygląda sprawa z tzw Certyfikowanymi do NC+ seriami TV Panasonic w kwestii EPG - (zasysanie całego tygodnia, polskie znaki z polsatowskich transponderów itd?) ktoś posiada taki odbiornik i może coś powiedzieć czy jest ok lub nie?? Transpondery są wspólne akurat dla wszystkich dwóch platform satelitarnych w naszym kraju.
 
Do góry