TX-42AS650E - kilka pytań

crazyshake

New member
Witajcie!
Jestem początkującym w tej technologi telewizyjnej.
Posiadam od wczoraj tv serii TX-42AS650E

1. Czy jest możliwość podłączenia tv pod wierzę kablem 2x hinch? Pod jack-hinch działa, ale pod 2x hinch już nie. Czy trzeba w opcjach tv coś przełączyć?

2. Chciałbym obejrzeć film 3d z komputera na telewizorze. Po podłączeniu go do telewizora wszystko działa. W kompie odtwarzam film 3d w playerze, na tv klikam przycisk "3D" i wyskakuje, że format nie działa w tej konfiguracji. O co Chodzi? Gdy ten film przekopiuje na dysk zewnętrzny i bezpośrednio podłączę go pod tv to wszystko śmiga cacy. Czy nie ma możliwości odtwarzania filmów 3D z komputera ?

3. Chciałbym skorzystać z funkcji TV Anywhere. Ściągnąłem aplikacje TV remote 2 na smartfon, ale nie mam zielonego pojecia jak dalej z tego korzystać.

4. Jest też funkcja że mogę obraz z TV przerzucić na ekran smartfona i odwrotnie, ale jaak to zrobić?

P.S. przepraszam za te pytania, ale to moja pierwsza styczność z tego rodzaju tv.
przepraszam jeśli piszę nie w tym dziale, ale nie wiedziałem gdzie to zamieścić.

Pozdrawiam, Bartek.
 

manias

New member
Witaj
2. Z komputera uruchamiałem film 3d poprzez np PS3 media server i działa bardzo dobrze. Może jakiś odtwarzacz na komputerze inny do oglądania musiałby być np KMPLAYER
3. Jeśli chodzi o TV Anywhere to musisz założyć konto np. poprzez MY Home Cloud i następnie w aplikacji na smartfona uruchamiasz TV Anywhere i podajesz login i hasło do konta i możesz już korzystać z tej usługi
4. Tutaj również możesz skorzystać z aplikacji Panasonic TV remote 2 i podkategorii Swipe & Share i przerzucasz pliki na TV. Aby odwrotnie to do TV musi być podłączony dysk lub pendrive

Pozdrawiam
 

crazyshake

New member
Okej, a gdzie założyć to konto? I jak przypisać do niego akurat moj tv?
Hmm A ty od razu na kompie konwertowałeś do 3D do telewizora czy uzywałeś po prosty tego przycisku na pilocie do tv?
 

Stanley

Member
Bez reklam
1. Czy jest możliwość podłączenia tv pod wierzę kablem 2x hinch? Pod jack-hinch działa, ale pod 2x hinch już nie. Czy trzeba w opcjach tv coś przełączyć?

Pod wierzę podłączenie może się nie udać, ale pod wieżę powinno jak najbardziej ;)

Można wykorzystać sygnały w złączu Scart (Euro). Należy kupić przejściówkę Scart-chinch, koniecznie z przełącznikiem "output", o taką:
Przejściówka adapter Scart (Euro) - 3*Cinch+S-Video, przełącznik wejście/wyjście (link do sklepu tylko przykładowy)
Następnie połączyć standardowymi przewodami 2xchich wyjścia audio (L/R) przejściówki z wejściami w wieży.
W ten sposób mam podłączony swój DT60 ze starym amplitunerem, który posiada tylko wejścia analogowe. Nic nie trzeba ustawiać w tv.
 
Ostatnia edycja:

crazyshake

New member
Stanley, okej. Dzięki za tą wskazówkę. Posiadam tą przejściówkę ale o niej wcale nie pomyślałem :p Fakt to też jest jakieś rozwiązanie.
No i przepraszam za błędy, czasami jakieś się wkradną :(

Powiedzcie mi jedną rzecz.
Czy włączając film 3D na komputerze, i przerzucając go na ekran TV za pomocą HDMI (dublowanie ekranu) - Obróbka powinna zachodzić w komputerze czy w telewizorze?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

zibi_82

New member
Player powinien wyświetlić film 3D w jednym z formatów:
1. Side by side (dwa obrazy obok siebie)
lub
2. Over under (dwa obrazy jeden nad drugim)
Wtedy Tv bez problemu poradzi sobie z wyświetleniem obrazu w 3D.
 

zibi_82

New member
Jeśli podłączasz komputer po hdmi to to tv powinien sam poskładać w jeden obraz natomiast jeśli przez dublowanie ekranu (miracast) to niestety tego nie zrobi.
 

manias

New member
Witaj,
Konto założysz albo wciskając przycisk APPS i w lewym górnym rogu powinno być my home cloud, lub poprzez przycisk HOME i tutaj ekran główny tv i znów skrót do cloud. Swój TV wybierzesz w aplikacji TV remote 2 i na samym dole wybór urządzenia
 

crazyshake

New member
Jeśli podłączasz komputer po hdmi to to tv powinien sam poskładać w jeden obraz natomiast jeśli przez dublowanie ekranu (miracast) to niestety tego nie zrobi.

Kiedy podłączam po hdmi, i w pilocie przyciskam "3D" wyswietla mi komunikat: Dla tego sygnału trym 3D jest niedostępny" - coś chyba robię nie tak :(


Manias - dzięki, zrobię jak mówisz.
 
Do góry