TX-42AS650E brak pamięci

grzechu212

New member
Witam wszystkich forumowiczów :) ,,,mam niestety problem z moim niedawno zakupionym tv TX-42AS650E. Przy oglądaniu filmu na cda.pl wyskakuje mi ograniczona pamięć web browser i film automatycznie zostaje wyłączony razem z przeglądarką :( jest na to jakiś sposób żeby móc swobodnie oglądać filmy na cda, weeb lub youtube z przeglądarki internetowej?
 

heperix

New member
Sprawdziłeś aktualizację firmwarów? Czy ktoś może potwierdzić że podobny problem jest na innych modelach AS650E
 

grzechu212

New member
Tv sam się zaktualizował jak podłączyłem go do neta, a support do którego napisałem w tej sprawie odpisał następująco:

''Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. W odpowiedzi na wiadomość uprzejmie informujemy, iż problemy z funkcjonalnością przeglądarki intrnetowej wynikają ze specyfikacji technicznej telewizora z serii AS650. W/w seria nie wspiera wtyczki FLASH w związku z tym nie jest przystosowana do przetwarzania dużej ilości danych jak np. przy odtwarzaniu filmów ze stron internetowych.Do wyświetlania tego typu treści służą dedykowane aplikacje takie jak IPLA czy TVN Player.''

Weeb niby działa, a co do You Tube to też działa, ale przez specjalną aplikację w TV, a przez przeglądarkę czasami wyskakuje ten sam błąd co na stronce cda.pl.
 

mariuszpk

New member
To i tak masz szczęście. Ja musiałem sprzedać swój wd tv live. Brak ramu zawieszał uprzedzenie, restart zajmował z 4 minuty. Każdy kolejny firmware był bardziej rozbudowany i tylko pogarszał sprawę.
Tłumaczenie Panasonica idiotyczne. Odpowiedź powinna być inną. Kupił Pan zbyt tani telewizor. Nasi inżynierowie dołożyli wszelkich starań aby nie oglądał Pan niebezpiecznych dla siebie pirackich treści ze stron internetowych. Może Pan oglądać tylko to co dozwolone, instalując odpowiednią aplikacje i za co dostaliśmy kasę od naszych partnerów. Proponujemy rozważenie zakupu 10 letniego pcera lub tablety z wysypiska śmieci. Na tym sprzęcie powinien Pan móc oglądać swoje nielegalne filmy. Niestety nasze czterordzeniowy procesor najnowszej generacji nie jest w stanie podołać takiej ilości danych.
Dziękujemy że mogliśmy udzielić panu szczerej odpowiedzi i zachęcamy do dalszych zakupów.
 

grzechu212

New member
Dokładnie :D. Szukam jeszcze ustawień obrazu do tego modelu bo samemu to ciężko uzyskać optymalny efekt, który by mnie w pełni zadowalał:).
 

mariuszpk

New member
Poczytaj o kodi i htpc ewentualnie o Rasberry pi. Ja kupiłem i nie żałuję za 1000 zł nam Blu-ray , Office , 3 przeglądarki, proste gry. Dźwięk 5.1 , całość startuje 16 sekund i jakiś 0.5 sekundy z uśpienia, pilot.
 

Hirosh

New member
Ciekawe. Mam prodobny problem ze swoim TX-55AS800e- najwyższy model fullHD z 2014 roku. Również opisałem ten problem w mailu do Panasonica i oto co mi odpisali:" Szanowny Panie, dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Przykro nam z powodu problemów z produkte naszej firmy. W opisanym przez Pana przypadku konieczne jest natychmiastowe zgłoszenie weryfikacji technicznej w serwisie. Aby zgłosić naprawę telewizora należy zadzwonić na infolinię Panasonic lub wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie Panasonic Polska, w zakładce "wsparcie". Do zgłoszenia usterki potrzebny jest model telewizora, jego numer seryjny, data zakupu, cena brutto odbiornika, krótki opis usterki oraz dane tele-adresowe klienta. Po zarejestrowaniu naprawy, serwis kontaktuje się z klientem telefonicznie, aby umówić się na przyjazd kuriera lub serwisanta."

Czyli uznali to za awarię. A więc zadzwoniłem do Panasonica jeszcze raz bo uznałem że to zbyt lakoniczna odpowiedź. Pani w panasie powiedziała mi że nie powinienem miec problemów w tym modelu ponieważ on obsługuje flasha. Więc na pewno awaria płyty głównej albo softu i podpada pod serwis. Przed wysłaniem zgłoszenia serwisowego gadałem z technikiem z serwisu który powiedział że owszem- wymieni płytę główna, ale to raczej problemu nie rozwiąże, bo to wada wszystkich modeli panasa z 2014 roku.

Ciekawe co na to Panasonic, bo napisałem że to skandal że mój model wart 7 klockównie potrafi tego co kolegi LG za 3,5. Tam problemów nie ma z odtwarzaniem filmów z cda.pl po przeglądarce. Ciekawe, bo skoro uznają to za usterkę, a nie będą w stanie jej usunąć to ja liczę na wymianę na nowszy model- xc750 albo na xc-800. Tam ten problem nie występuje?
 
Do góry