TX-40AS640 czy TX-39AS650

tamtaramta

New member
Z zastanawiania i szukania informacji ja i moja rodzina dostają już rozstroju. Mam przykazane, żeby telewizor był przed świętami - jeśli można więc prosić o szybką pomoc, będę wdzięczny. 40 cali to nieprzekraczalna granica (dlatego nie biorę pod uwagę TX-42AS650). Oglądamy z nc+ sport i filmy. Odległość około 1,5 - 2 metrów na wprost. Zależy nam na najlepszej możliwie jakości obrazu. Czy nie jest to ekran za duży (głównie chodzi o małe dziecko, które do ekranu lubi podchodzić)? Czy są różnice w jakości obrazu między 39 a 42 cali w serii 650?
 

tdx

New member
Bez reklam
AS650 ZAWSZE przegrywa z AS640 pod względem jakości obrazu... Pisząc "zdecydowanie" można odnieść wrażenie że zdecydowanie nie wie się o czym się pisze....

Prosty przykład AS650 kontrast 787:1 po kalibracji poziom czerni 0,115 cd/m2
Analogicznie AS640 kontrast 2200:1 po kalibracji poziom czerni 0,048 cd/m2

Jak dla mnie "zdecydowanie" lepszym jest AS640...
Lepsze kąty IPSów to max 35st przy VA w przedziale od 15 w ekstremalnym przypadku do 32st...
 

dexterdg

New member
Ja też zastanawiam się czy kupić 40as640 czy 42as650. Obraz i w tym i w tym mnie zadowala, ale chciałbym prosić o porównanie ich pod względem smarta, nie wiem czy 640 ma miracast jak 650, jak to działa itd
 

Big-Apple

New member
Dodam iż na alegroszu pojawiły sie okulary pod ten model w ciekawej cenie i to akumulatorek no i teraz bierzemy cene za 40 czyli prawie 1700zł do tego okularki i za 1850zł mamy porządny TV. Jednak nie widzi mi sie stojak do tego TV wolałem same płaskie.
 

mssi

New member
Witam,

Stoję przed tym samym wyborem co autor tematu czyli 40AS640 vs 39AS650

Zależy mi na jakości obrazu oraz skalowaniu SD.

39AS650 matryca IPS 100hz
+ 100 Hz
+ kąty widzenia
+ więcej bajerów
- czerń
- jakość obrazu

40AS640 matryca VA 50hz
+ czerń
+ jakość obrazu
- kąty widzenia
- 50 Hz
- dźwięk

Tutaj moje pytanie jakie realnie są różnice między tymi TV ? Nie widziałem żadnego z nich i nie mam porównania.....
Ktoś pomoże ?
 

mssi

New member
Moje "+" i "-" były czysto teoretyczne, opinie znalezione w sieci.
Nie mam możliwości sprawdzenia "faktycznych +/-", ani porównania tych TV.
Dlatego zwróciłem się o pomoc w tym temacie.

edit: w grę wchodzi tylko 39-40 cali, 42 niestety się nie zmieści
 

mssi

New member
Jaką masz odległość od ekranu?
Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Jaki masz obecnie telewizor?
Odległość od ekranu 2,5 do 4,5 metra. Raczej wieczorami.
Do tej pory miałem stary dobry CRT czyli czerń i kąty w jednym :wink:

w 40as640 kąty nie zachęcają tnij .org/rpz87qk
 
Do góry