Twonky Media Server tylko testowy?

Jarek.N.

Member
Gdzieś tu na forum czytałem wątek, że ktoś napisał maila do Philipsa o klucz licencyjny i mu przysłali. Zrobiłem tak samo, dostałem od Philips Consumer Care mailem klucz licencyjny do programu MediaServer, który jest do pobrania ze stron Philipsa w sekcji z aktualizacją oprogramowania. Jak się okazało, klucz ten był już chyba komuś udostępniony, bo po dwóch dniach wyłączyło mi się udostępnianie multimediów, ze względu, iż wersja testowa wygasła. Po kilku dniach od zainstalowania!!!??? Chciałem także zainstalować tak zachwalany tu Serviio, ale ten program też jest już tylko w wersji testowej. Jak to jest z tym Twonky? Jeśli ktoś kupił Philipsa i zarejestrował swój produkt, to nie ma należytego wsparcia i darmowego Twonky Media Managera i Serwera? Jak najlepiej jest udostępniać filmy z Win XP do Philipsa 42PFL6057K/12?

Z innego komputera, gdzie jest Win 7 są widoczne katalogi w Philipsie, jak mniemam, poprzez Windows Media Player, czyżby WMP udostępniał multimedia tylko w Win 7?
 
Ostatnia edycja:

tewje

New member
Chciałem także zainstalować tak zachwalany tu Serviio, ale ten program też jest już tylko w wersji testowej.

Odnośnie Serviio:

The latest released version is 1.1 Pro. Download it here and give it a try. You will get a 15 day evaluation of the Pro edition, after which Serviio automatically reverts to the Free edition.

To oznacza, że po okresie 15 dni przechodzi w tryb Free edition. Nadal można go używać i ja tak właśnie mam.

Tu masz różnice między wersją Pro a Free:

Free vs Pro

Pozdrawiam!
 

Jarek.N.

Member
Dzięki, dobrze wiedzieć, ale ten Serviio 1.1 też już instalowałem i te nasze telewizory je widzą kiedy chcą, a Twonky jest od razu i cały czas widoczny. Także skopiowanie paczki wtyczek do folderu Plugins nic nie pomogło. W ogóle, z tego co zauważyłem, największym problemem telewizorów Philips serii 6xx7 jest gubienie (zanikanie) i konfigurowanie sieci WiFi.
 
Ostatnia edycja:

tewje

New member
Dzięki, dobrze wiedzieć, ale ten Serviio 1.1 też już instalowałem i te nasze telewizory je widzą kiedy chcą, a Twonky jest od razu i cały czas widoczny. Także skopiowanie paczki wtyczek do folderu Plugins nic nie pomogło. W ogóle, z tego co zauważyłem, największym problemem telewizorów Philips serii 6xx7 jest gubienie (zanikanie) i konfigurowanie sieci WiFi.

Z Philipsem Ci nie pomogę, sam mam Samsunga. ;-) Próbowałeś przypisać LCD stały adres IP w swojej sieci? Może tu leży problem... :)
 

DaRcO

Banned
Mnie klucz do Twonky pojawił się w oknie popup po pełnej rejestracji tv na stronie Philipsa, ale na razie nie testowałem bo jadę na PS3ms.

U mnie znów gdy odpalam filmy z PS3ms wszystko jest dobrze, jeśli nie muszę transkodować jakiegoś ciężkiego materiału np. 3D OU w kontenerze mp4. Wtedy wszystko potrafi się wywalić i utracić połączenie, którego nie można wznowić. Wtedy pomaga tylko restart tv.
Natomiast na kompie mimo wywalenia się tv, nadal trwa duże użycie procesora, którego nie moge ubić nawet całkowitym wyłączeniem media serwera, muszę restartować kompa.
 
Do góry