Tw1000

aro21

New member
Od jakiegoś czasu noszę się z zamierem kupna projektora full hd do domu (telewizji nie oglądam...tylko filmy)
Znalazłem dziś na allegro projektor TW1000 za 12599 zl
mam pytanie czy to dużo jak za ten projektor czy mało...ewentualnie jaka cena tego projektora jest dobra (oczywiście nie abstrakcyjnie tylko patrząc na ceny rynkowe)
po drugie jezeli kupie ten projektor to czy warto wydawac jeszcze troche kasy na ekran o powierzchni specjalnej do kina(rozumiem ze roznica jest ale na ile jest istotna) i ewentulanie czy do tego dokupić lepiej blue-ray czy dvd (ewentualnie co polecacie)
Pozdrawiam
 

Deimos

Banned
Witaj, jeżeli chodzi o TW-1000 to ma pewne problemy ze spójnością obrazu, cena nie jest super atrakcjyjna, wiem gdzie taki można kupić za 11000pln. Lepiej zaczekaj, bo już pojawić się powinien w sprzedaży TW-2000 (jeżeli musi to być koniecznie Epson). Co do ekranu, jeżeli masz możliwości przyzwoicie zaciemnić pomieszczenie to coś z powierzchnią Mat White S w zupełności wystarczy. Oczywiście dobrze zaciemnione pomieszczenie ma także wpływ na żywotność lampy i jakość obrazu, im ciemniej tym lepiej. Jeżeli chcesz w pełni cieszyć się obrazem full HD, to oczywiście Blu-Ray Ci to zapewni... Pozdrawiam :)
Panasonic PT-AE 1000 wypadł lepiej w twestach od Epsona 1000 - nie miał żadnych problemów ze spójnością obrazu, ale jest już model PT-AE 2000 z jeszcze lepszym kontrastem, więc wybór wcale nie jest taki łatwy...;)
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
Deimos napisał:
Panasonic PT-AE 1000 wypadł lepiej w twestach od Epsona 1000 - nie miał żadnych problemów ze spójnością obrazu, ale jest już model PT-AE 2000 z jeszcze lepszym kontrastem, więc wybór wcale nie jest taki łatwy...;)

Przez spójność obrazu rozumiesz widoczną czarną kratkę przy projektorach LCD ??
Przy projektorach SVGA była ona faktycznie dokuczliwa, przy XGA było juz cąakiem ok.
Teraz mam Epsona EMP-TW680 ma on rozdzielczość 1280x720 przy normalnej odległości piksele nie są w ogóle widoczne.
Epson EMP-TW1000 ma jeszcze 50% większą rozdzielczość, więc trzeba by podejść baaardzo blisko, żeby coś zobaczyć.
A Epson EMP-TW2000 to już super zabawka ;)
 

Deimos

Banned
Spójność obrazu to nie tylko "kratka" ale także zachowanie się prezentowanego obrazu w bardzo dynamicznych-szybkich scenach:)
Pozdrawiam
Co do Epsona TW2000 to jeden z redaktorów miesięcznika kino domowe lada dzień będzie go miał w testowaniu i obiecał mi podzielenie się najświeższymi wrażeniami...
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Witaj od zaprzyjaźnionego recenzenta i testera projektorów wiem, że od powyższego Sanyo znacznie lepiej wypadł Mitsubishi HC6000. Pozdrawiam
 

heniu13

New member
Deimos napisał:
Witaj od zaprzyjaźnionego recenzenta i testera projektorów wiem, że od powyższego Sanyo znacznie lepiej wypadł Mitsubishi HC6000. Pozdrawiam
A w porownaniu do Epsona i Panasonica? Mitsubishi to jednak jest troche drozszy.
 
Do góry