TVP HD na PVR C+

kavoo

New member
W piatek zmienilem wreszcie antene ze starej CePlusowej 60-tki na 90cm i zalozylem do niej monoblock twin. Zrobilem to glownie z mysla o Igrzyskach w TVP HD, bo wiadomo, ze polska telewizja - w odroznieniu od Eurosportu HD - bedzie sie koncentrowac na wystepach naszych reprezentantow.

Generalnie wszystko bangla elegancko, sygnal z Astry ciagne (demo Astra HD mam, wiec tutaj jest 100% pewnosc ;)). Ale dekoder nie znalazl mi TVP HD...

I teraz pytanie - czy to, ze nie znalazl tego kanalu, jest spowodowane tym, ze TVP HD jeszcze nie nadaje zadnego sygnalu i dopiero jutro zacznie jakakolwiek emisje transmisjami z Pekinu? Bo gdzies (nie pamietam juz niestety gdzie) przeczytalem, ze emituja jakis sygnal testowy. A jesli emituja, to czemu moj dekoder nie go znalazl? Inne programy TVP znalazl (TVP Info, TVP Kultura itp.), ale tez nie wszystkie, bo np. kodowanego TVP Sport nie namierzyl...

Wie ktos cos wiecej na ten temat?

Dekoder mam jak w temacie - PVR Philipsa. Ustawienia anteny w menu standardowe (tylko zmienilem typ konwertera na 'podwojny'). Moze tutaj jest pies pogrzebany? :roll:
 

dnc

Moderator
VIP
TVp HD będzie kodowany bo być musi. TVP dostało prawa do transmisji tylko na Polskę i raczej nie spodziewam się by IO były transmitowane FTA. Po za tym trzeba by mieć ,tak jak Ty, 2 konwertery, albo czaszę ustawić na Astrę, jesli ktoś ma 1 konw.
Szkoda, że TVP HD nie pojawił się w ofercie polskich platform. Choćby właśnie na zasadzie dodania do listy, jeśli ktoś ma podwójny konwerter i kodowanie dla 3 platform. Ale raczej za późno na takie działania. Po za tym oferta musiłaby być dostępna dla wszystkich a co jak co, ale nie podejrzewam, że nasi operatorzy zafundowaliby dodatkowy konwerter plus Diseq wszystkim abonentom (i oczywiście większą antenę).
 

jedrek_125

New member
Nie jest tak zle :) tvp HD pojawil sie na platformie N w pakiecie podstawowym
bez zadnych dodatkowych oplat :) tak wiec wszyscy uzytkownicy tej platformy beda mogli obejrzec olimpiade w HD a szczegolnie wystepy polskich sportowcow :)
 

kavoo

New member
dnc napisał:
TVp HD będzie kodowany bo być musi. TVP dostało prawa do transmisji tylko na Polskę i raczej nie spodziewam się by IO były transmitowane FTA.
No wlasnie w tym rzecz, ze jeszcze do dzisiaj (jak sie okazalo juz po napisaniu mojego posta) plany byly zupelnie inne.

Od momentu poinformowania o uruchomieniu nowego kanalu HD, TVP trabila na caly glos, ze zaczyna emisje od transmisji Igrzysk w Pekinie w ogolnodostepnym pasmie na zasadzie testow. Dopiero po Igrzyskach sygnal TVP HD mial zostac zakodowany.

Niestety dzisiaj (juz po zainicjowaniu tego topicu) na lamach SATKuriera przeczytalem, ze TVP HD trafia do N-ki a sygnal od samego poczatku nadawania bedzie na satelicie zakodowany. Pewnie jest to wymog postawiony przez N-ke przy negocjacji umowy, zeby sobie napedzic klientow przy okazji Igrzysk i tym samym rozpaczliwym manewrem podratowac troche dramatycznie slabe wyniki finansowe...

Tak czy siak - z ogladania TVP HD nici. Chociaz nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo... przynajmniej na Eurosporcie HD bede uwolniony od sluchania komentarza debili pokroju Szpakowskiego, Szaranowicza i Babiarza... a nawet jak mnie beda eurosportowi Rudzinscy i spolka draznic, to zawsze moge przelaczyc na super komentarz angielski ;)

A monoblock mi nie zgnije, przynajmniej dzieki niemu mam pelna kontrole nad PVR-em ;)
 
Do góry