TVP 1HD/TVP2 HD na wszystkich SATkach

bluray

Banned
TVP nie będzie realizować dosyłów satelitarnych z powodu braku pojemności na SES-ASTRA.
Więc operatorzy SAT muszą odebrać sygnał podłączając się po HD-SDI EA w centralnej aparaturze w TVP. Wysłać go w kosmos i nadać na ziemię.

Opóźnienie może być na poziomie do 8 sek.
Jakość wzorcowa będzie na DVB-T.
Szykują się ciekawe porównania !!!
 
Ostatnia edycja:

brutalus

Member
Aha, czyli jak sąsiad ogląda przez DVB-T i Polska trafi gola, to usłyszę euforię i już wiem, że za 8 sekund na moim tv padnie bramka:shock:
 

biedrek

New member
Na satkurierze wyczytałem, że jakość tvp 1 hd na sat. jest lepsza od tvp 1hd w dvb-t. Prawda czy bujda piszących (forum) ?

TVP 2HD Wam już działa ? (mam tnk HD i nie wyszukje nic)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jakość TVP 1HD na satelicie jest lepsza bowiem sygnał ma wyższy bitrate (na poziomie 8mb/s) w przypadku dvb-t 3,9 - 6,5 mb/s
W przypadku TVP 2HD sytuacja jest odwrotna (przynajmniej na razie)
 

JackS.

New member
Bez reklam
Aha, czyli jak sąsiad ogląda przez DVB-T i Polska trafi gola, to usłyszę euforię i już wiem, że za 8 sekund na moim tv padnie bramka:shock:

Nie wiem jak w innych miastach, ale w Krakowie TVP2 HD z DVB-T jest spóźniona a nie przyspieszona względem TVP HD z n-ki. Opóźniona jest minimalnie, ale jest.

A problem z odgłosami związanymi z padającą bramką 6-7 sekund przed tym jak ją zobaczą to mają ci co oglądają TVP 2 HD z transpondera Cyfrowego Polsatu. Tyle mają opóźnienia w stosunku do TVP HD i DVB-T. No i jakość tego HD z CP jest fatalna.
 
Do góry