Tvn player

tompatrz

New member
U mnie nie aktualizują za bardzo. W kinie domowym samsunga działa to sprawniej. Obecnie na moim LG 42LA660 Player nie chce w ogóle odtwarzać,jest ta animacja jakby cały czas buforował. Beznadzieja.
 

soleil

New member
Dzień dobry, mam telewizor LG42LA620S, połączony z kinem domowym Denon AVRX-1200W, kablem HDMI do wejścia/wyjścia ARC.
Wszystko jest OK - mam prawidłowy obraz i dźwięk z telewizji kablowej i z takich aplikacji jak np. ipla, filmbox, YT itp. Ale dźwięk aplikacji tvn player to porażka. Jest to niesamowite - na kolumnach słychać głos słabo i tylko niektóre dźwięki. Głośność trzeba podkręcić 2x bardziej niż przy oglądaniu innych rzeczy i i tak nie da się oglądać. Głos ludzki jest prawie niesłyszalny, jak za mgłą, natomiast niektóre dźwięki sie przebijają całkiem OK. Dzieje się to wyłącznie kiedy chcę oglądać tvn player i mieć dźwięk na zewnętrznych kolumnach - !
Aha - do kina domowego mam podłączone tylko 2 głośniki, prawy, lewy, nie mam zestawu surround. Czy to może być przyczyną? Ale dlaczego w takim razie ipla i inne VOD jednak działają na moich 2 kolumnach...?
Będę wdzięczna za rozwiązanie tej zagadki!
 

michal77

New member
Może dlatego że tvnplayer jest w dolby, a ipla nie.
Ja mam podłączone kablem optycznym (nie mam w ARC w kinie domowym) i wszystko działa jak trzeba.
 

soleil

New member
Dzięki za odp.!
Nie chcę kłaść jeszcze jednego kabla m. Denonem a TV - sprzęty stoją na dwóch róznych ścianach pokoju i 1 obrzydliwy kabel, ciągnący sie wzdłuż ściany już i tak zakłóca moje poczucie estetyki...
A w tej aplikacji nie ma jakiejś opcji, aby wyłączyc dolby...? Aby miała taki dźwięk jak np. ipla...?
Bo na pewno nie dokupię teraz 3 kolumn, aby mieć surround i doinwestować gł. w tvn player. :razz:
 

michal77

New member
A w tej aplikacji nie ma jakiejś opcji, aby wyłączyc dolby...?
W aplikacji nie ma,
ale w TV jest opcja: SETTINGS>>DŹWIĘK>>Ustawieni dźwięku>>Wyjście dźwięku cyfrowego>>PCM, spróbuj może pomoże.

Bo na pewno nie dokupię teraz 3 kolumn, aby mieć surround i doinwestować gł. w tvn player. :razz:
Tylko po co masz taki "wypasiony" ampli Denona 7.2 kanałowy, który ma Dolby ATMOS,TRUEHD, DTS X,HDMA i bóg wie co jeszcze, żeby teraz słuchać na dwóch głośnikach. :razz:

Jednak na 5 kanałów to całkiem inna jakość dźwięku (nie mówię tutaj o oglądaniu tylko tvnplayera)
 
Ostatnia edycja:
Do góry