TVN HD ciagle brak sygnalu

bossbusko

New member
A u mnie ciagle kaze sprawdzic podlaczenie dekodera. sila sygnalu wacha sie miedzy 60 a 100% a jakosc 0.
Dla porownania na normalnym TVN mam sile w granicach 65% a jakosci 80-90%.
Probowalem krecic konwerterem i w jedna i w druga ale NIC to nie dalo. Co moze byc nie tak?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Możesz spróbowac jeszcze aby dekoder pobrał na nowo listę kanałów. Wejdz w menu i wybierz ustawienie anteny , następnie po potwierdzeniu ustawień dekoder pobierze na nowo listę kanałów. W moim przypadku zadziałało.
 

Cubezak

New member
to jak to w koncu jest ??? TVN HD nadaje caly czas ?? mam dokladnie ten sam objaw co kolega ale w BOK powiedzieli mi ze sa caly czas testy i to normalne ze nic nie mam - reszta wszystko smiga....
 

marcins737

New member
jak duzy masz obraz na tvn hd ??

jaj mam n biały i plazme pioneer 436 xde > dekoder ustawiony na tryb panoramiczny , w tv full wide , złącze hdmi a tvn hd mam na środkowej części ekranu z czarną ramą dookoła...

jak mają inni??
 

sachar

New member
bossbusko napisał:
A u mnie ciagle kaze sprawdzic podlaczenie dekodera. sila sygnalu wacha sie miedzy 60 a 100% a jakosc 0.
Dla porownania na normalnym TVN mam sile w granicach 65% a jakosci 80-90%.
Probowalem krecic konwerterem i w jedna i w druga ale NIC to nie dalo. Co moze byc nie tak?

U mnie to samo. Pomogło dopiero kilkukrotne wyjęcie wtyczki z gniazdka. Teraz wszyskto jest ok. ale po przerwaniu zasilania pojawia się ten sam komunitat.
 

Kuman

New member
Twarzą w twarz

U mnie git, wiekszość czasu program leci SD w ramce, ale właśnie leciało Twarzą w twarz w HD na full screen. Jakość super.
 

jarekp1

New member
bossbusko napisał:
A u mnie ciagle kaze sprawdzic podlaczenie dekodera. sila sygnalu wacha sie miedzy 60 a 100% a jakosc 0.
Dla porownania na normalnym TVN mam sile w granicach 65% a jakosci 80-90%.
Probowalem krecic konwerterem i w jedna i w druga ale NIC to nie dalo. Co moze byc nie tak?
Też tak miałem. Na infolinii kazano mi czekać aż technicy uporają się z problemem słabego sygnału. Wytrzymałem tydzień. W końcu pękłem. Postanowiłem pozbyć się pieniędzy i wymienić mój oryginalny 60 cm durszlak na coś porządnego. Na szczęscie dla mojego portfela kumpel podrzucił mi konwerter 0,2 db, podobno taki za dwadzieścia kilka zeta. I co? Koniec problemów. Jakość podkoczyła mniej więcej dwa razy do góry. Na zwykłym TVN jakość w porywach do 100, TVN HD wzrosła z frustrującego 0 do ~25. Co istotne, żeby złapać sygnał TVN HD musiałem przekręcić w poziomie całą antenę. Dziwne o tyle, że po przekręceniu jakość na innych kanałach trochę spadła. Od kiku dni wszystko hula, że aż miło. Na durszlaku w Gdańsku. To mój sposób na TVN HD. Powodzenia :)
 

Szemot

New member
A ja mam pytanie tego typu. Czy TVN nadaje w HD tylko na platwoemie N czy normalnie mozna też go jakoś znaleźć a jeśłi tak to jak ??
 

addaniel

New member
antena i TVN HD

Jeśli mam być szczery i pomocny to mnie fakt braku tvn hd na oryginalnym talerzu 60 n-ki doprowadził do wściekłości. Wywaliłem tą "blaszaną kiszkę" i zakupiłem porządny talerz firmy Televes 80 cm. Kolor może trochę kontrowersyjny ale za to jakość odbioru wyśmienita nawet bez konieczności wymiany zakupionego z talerzem n-ki konwenterem. Teraz jakość sygnału 96-99% siła 96-99 %. Nic nie rwie i wszystkie kanały odbierają jak należy. Chciałem zdecydować się na polecaną antenę Triax-a TD 88 ale zbyt wielka okazała się być na balkon :). Pierwszy krok to moim zdaniem zakupić inny talerz(jeśli już zdecydowaliśmy się na zkup w n) bo ten oryginalny to straszna tandeta.
 

bossbusko

New member
Podlaczone, oczywiscie tvn HD pojawil sie odrazu, obraz super, niestety jeszcze obciety po bokach. Jakosc na normalnym tvnie skoczyla z 40-50 na 100%
 

Adax01

Member
Podlaczone, oczywiscie tvn HD pojawil sie odrazu, obraz super, niestety jeszcze obciety po bokach. Jakosc na normalnym tvnie skoczyla z 40-50 na 100%
Co właściwie zrobiłeś? Ja na C.Polsacie od chyba 2 tygodni mam wszystko oprócz TVN HD, nawet TVN HD+1 (do dziś) odbirałemł, z niczym nie ma problemu (sygnał ok. 70%) , a na TVN HD 0% sygnału? Od dziś TVN HD+1 odszedł, więc temat stał się dla mnie ważny. Proszę o pomoc :sad:
 

Szemot

New member
Jeśli masz taką sytuacje jaka masz to pewnie masz źle ustawioną antene przez co dla niektórych transponderów (częstotliwości stacji) masz sygnał a dla innych nie.
 
Do góry