TV4k 55 cali - trudny wybór

brystol

New member
Witam,
potrzebuję pomocy w wyborze telewizora do salonu o przekątnej 55 cali.
Uzytkowanie - w 80% bedzie to oglądanie lelewizji cyfrowej (Vectra), 10% oglądanie bluray i 10% gra na konsoli xbox360.
W chwili obecnej rozważam:
Telewizor SONY KD-55X8505B
Telewizor PANASONIC TX-55AX630
i mimo ze przekracza mój budżet a co gorsza nie ma 55 cali
Telewizor PANASONIC TX-50AX800E.
nie chcę żadnych koreańczyków typu Samsung lub LG. Sharpa mam obecnie i jestem z niego zadowolony ale jeżeli chodzi o 4k to jak na razie nic nie widzę dla siebie.
Rozważałem Philipsa ale podobno mają kłopoty z jakością.
Bardzo proszę o poradę. Dzięki pomocy kolegów z forum jestem od 6 lat zadowolonym posiadaczem Sharpa 42XL2E. Liczę na powtórkę :)
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Sharp LC-60UD20.

Najtańszy, porządny ekran 4K o rozsądnej przekątnej, ale z kiepskim 3D, dla fanów tej technologii. UHD poniżej 60" to strata pieniędzy, chyba, że się siedzi metr od ekranu.

Sony X8505 jest na matrycy IPS, Panasonic AX630 ma swoje problemy, a 50AX800 to strata kasy - patrz komentarz wyżej, odnośnie wielkości ekranu.
 

brystol

New member
Problem w tym że 60 cali mi nie wejdzie na ścianę.
Maksymalna szerokość przekątnej to 55 cali.
Gdyby nie ograniczenia to brałbym i 65 a tak, no cóż jest warunek 55 cali (140 cm).
Czy matryca IPS jest dużą wadą? Przepraszam za pytanie być może kolokwialne ale niestety nic na ten temat nie wiem

Dziękuję za odpowiedzi:)
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Bierz full hd od Sony z serii 829 lub Samsunga 6400 i bedziesz zadowolony. Ogladalem tego Panasa 630 i czlowiek ktory go mial na sklepie stwierdzil, ze to straszna lipa a juz to, ze nie ma Netflixa z mozliwoscia ogladania zasobow 4K ( podobno nie ma kodeka HEVC ) to juz jest zenujace.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
@collider tak samo jak "żenujące" był brak okularów do 3d przy telewizorach, gdzie potem i tak się okazywało że 95% użytkowników tego nie użyje więcej niż raz :)
Z 55" UHD w rozsądnej cenie, zainteresował bym się Philipsem 55PUS7809, głównie ze względu na ambilight, bądź Toshibę 58L9363, ze względu na 100hz matrycę.
 

collider

New member
Bez reklam
Z tym, ze chodzi tu bardziej o ten kodek, ktory w przypadku telewizora 4K nie odpowiada tylko za Netflix. Zreszta o czym tu mowa. O jednej z najbardziej popularnych uslug streamowych.
 

brystol

New member
Zakupiony został Telewizor SONY KD-55X8505B. W połączeniu z bluray-em BDPS6200B daje naprawdę niezłe efekty. Na razie zbieram szczękę z podłogi :).
 
Ostatnia edycja:

grzesiek-tv

New member
Sharp LC-60UD20.

Najtańszy, porządny ekran 4K o rozsądnej przekątnej, ale z kiepskim 3D, dla fanów tej technologii. UHD poniżej 60" to strata pieniędzy, chyba, że się siedzi metr od ekranu.

Sony X8505 jest na matrycy IPS, Panasonic AX630 ma swoje problemy, a 50AX800 to strata kasy - patrz komentarz wyżej, odnośnie wielkości ekranu.


witam, czy mógłbyś napisać jakie problemy ma panasonic TX-55AX630?? jestem na kupnie 55 cali i brałem go pod uwagę!

dziękuję i pozdrawiam
 

WuMike

New member
Bez reklam
Wąskie kąty widzenia, problem z sygnałem 50Hz - do przezwyciężenia aktywując IFC, nieidealne podświetlenie i dse. Brak obsługi Netflix 4k. Tak, czy owak, w tej cenie i tak się obroni, głownie kontrastem. Nic lepszego w UHD nie znajdziesz do 6k PLN.
 

grzesiek-tv

New member
Wąskie kąty widzenia, problem z sygnałem 50Hz - do przezwyciężenia aktywując IFC, nieidealne podświetlenie i dse. Brak obsługi Netflix 4k. Tak, czy owak, w tej cenie i tak się obroni, głownie kontrastem. Nic lepszego w UHD nie znajdziesz do 6k PLN.

to co kupić w tej cenie? myślałem, że ten panasonic 630 jest dobrym wyborem... nie jest powiedziane, że musi być uhd.
 

collider

New member
Bez reklam
Wąskie kąty widzenia, problem z sygnałem 50Hz - do przezwyciężenia aktywując IFC, nieidealne podświetlenie i dse. Brak obsługi Netflix 4k. Tak, czy owak, w tej cenie i tak się obroni, głownie kontrastem. Nic lepszego w UHD nie znajdziesz do 6k PLN.

Waskie katy? Osobiscie widzialem ten tv i pod tym wzgledem jest bardzo dobrze. Nie wiem skad ty takie info masz.
 
Do góry