TV42" - PANAS et5E / PHILIPS 5507k / LG lm620s

gpr

New member
Witam wszystkich i życzę szczęśliwego końca świata.:hihi::p
Więc zamierzam się do kupna telewizora dla rodziców.
Po lekturze forum i rozejrzeniu się po dużych sklepach z elektroniką wybór pada na jeden z 3 modeli:

PANASONIC txl42ET5E / PHILIPS 40PFL5507k / LG 42LN620s

Parę szczegółów:
Telewizor ma stać na szafce 104cm szerokości (więc 46" odpada)
Telewizor będzie stał tyłem do okna.
Będą go oglądać 2 osoby z 2 metrów (60stopni) oraz 4metrów (50 stopni) 50 na 50%
Obecnie mam CRT SONY KV-29FX66K (powiedzialbym że dość topowy model).
Ma być prosty w obsłudze, wygodne menu, wyrazisty obraz
Będzie podłączony kablem antenowym i scart - SD i cyfrówka po 50% oglądania (kablówka TOYA)
Będzie służył do oglądania TV oraz filmów z pena/HDD o wielkości 700mb AVI oraz czasem 350mb RMVB, (raczej nie 720p i HD) raczej rzadko flv i mp4
TV to TVN, AXN, Discovery, animal planet i Eurosport
Nie posiadam PS czy xBoxa
Często będzie włączany internet (youtube, gazeta, onet, wp, interia, tvn24, strony z flashem) który będzie zapewne podłączony kablem. W związku z czym musi widzieć myszkę i klawiaturę bezprzewodową.
Włączany będzie codziennie na 6h powiedział bym że raczej od 17 do 23 - zawsze przy dodatkowym oświetleniu zwykle z góry(czy nie będzie odbijać światła?)
Preferuje matrycę lepszą czyli matową?
Nie sądze by 3D było włączane. Rodzice mają okulary i nie będą chcięli się w to bawić.
Cena do 3000zł

---

Właściwie jestem zdecydowany na LG gdyż ma generalnie wszystko tylko martwie się o jakość obrazu SD.
Phillips jest bardzo ładny i podobno ma najładniejszy obraz jednakże nie widziałem jego menu, nie sprawdzałem funkcji oraz podobno firma wycofuje się z TV więc mogą być problemy z reklamacją, aktualizacją softu (gdyby nie to to pył mój pierwszy typ).
Panas z kolei nie ma flasha i bardzo błyszczy, oraz ma za grube boki no i najważniejsze że jest problem z jego dostępnością na dniach.
Czyli co doradzacie na podstawie szczegółów które opisałem?

Interesuje mnie bardzo polityka gwarancyjna tych firm. Jak wygląda gwarancja na bad piksele (ile ich może być), czy mają gwarancję DOORtoDOOR.
 
Ostatnia edycja:
Do góry