TV40"+ LED do 2-2,5k

riley

New member
Witam serdecznie

Poszukuję telewizora dla rodziny. Sprzęt będzie stał lub wisiał w salonie. Wszelkie bajery są zbyteczne. Najważniejsze to dobry obraz i solidność wykonania. Miłe byłoby 100Hz. Budżet elastyczny, ale im taniej tym lepiej.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3-4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 - 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost, czasami pod kątem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać na stoliku RTV (na 90%)
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno od południa, telewizor tyłem do okna, jasny pokój
7.Jaki masz obecnie telewizor ? CRT SONY 21"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? USB, ewentualnie WiFi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? telewizja kablowa
10.Jakie urządzenia ? dvd
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-8 godzin dziennie
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, sport, informacyjne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie, ale niski input lag nie zaszkodzi
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 40"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu, niska żywotność
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000 - 2500 zł max
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie wymagane

Moją uwagę zwróciły:
SONY KDL-40R470
SAMSUNG UR46EH5000
PHILIPS 40PFL5537
TOSHIBA 40TL939
PANASONIC TX-L42E6E

Skłaniałem się ku R470 (ale tylko 50Hz), albo ku TL939. Może jakieś inne propozycje?

Czy warto wykupywać dodatkowe ubezpieczenie TV?
 

Riv11

New member
Bez reklam
Z tych modeli wymienionych przez Ciebie tyko Philips i Toshiba mają 100 hz. Oba będą dobrym wyborem, chociaż ja bym wybrał Toshiba TL939.
Możesz też sięgnąć po Panasonic TX42 ET5E, też ma 100 hz ( E6 ma 50 hz), tylko,że ten model będzie nieco droższy ok 2500-2600 zł.
 

martinus123

New member
Może Samsung 40F6400 ma bardzo dobry stosunek ceny do wyposażenia i możliwości (ma matrycę 100 Hz, dwurdzeniowy procesor, drugi pilot z touchpadem, okulary 3d w zestawie x2, a da się go kupić za 2300).

Najlepiej wybierz się do jakiegoś większego sklepu i porównaj na żywo te tv, bierz tego który Tobie będzie najbardziej odpowiadał.
 
Ostatnia edycja:

riley

New member
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Priorytet to jakość obrazu (95%). Multimedia to tylko dodatek, który może będzie użytkowany od święta (<5% czasu). Wydaje mi się, że więcej będzie grał sygnał SD, niż HD. Plazma byłaby pewnie lepsza i tańsza/większa, ale rodzina chce LEDy.

Wiem, że z wymienionych tylko PFL5537 i TL939 mają prawdziwe 100 Hz. Ale czy z 3m będzie to bardzo widoczne? Mam na myśli filmy, bo w sporcie pewnie tak.
Byłem już prawie zdecydowany na TOSHIBĘ 40TL939, ale poczytałem na tym forum o problemach z softem i serwisem. TV musi być w miarę solidny i działać bezproblemowo.

Co sądzicie o Sharp LC-39LE650V? Czy może lepszy Panasonic TX-L42ET5? Nie wiem czy w ogóle dopłacać do 100 Hz, jeśli rodzinka nie zauważy różnicy. A może brać Sony 40R470 (50 hz)?

Czy opłaca się wykupywać dodatkową gwarancję? Pytam o osobiste doświadczenia.

Elastyczny budżet to max ok 2500zł. Można jeszcze zwiększyć, ale jeśli będzie NAPRAWDĘ zauważalnie lepszy model.
 
Do góry