TV zamiast LG 47LM670S pasywne 3D

bazyl12

New member
Jakiś czas temu kupiliśmy LG 47LM670S, i ten telewizor mnie tylko denerwuje ze względu na jakość obrazu a dokładniej wady matrycy, nierówne podświetlenie, na ciemnych scenach widać jasne plamy, banding, nierówno nałożony polaryzator, piksele uszkodzone, trumotin nie działa tak jak trzeba wywala artefakty. Już TV reklamowałem wymieniali matryce, ale z tego co widzę to każdy ma jakoś wadę np. ciemny jeden róg ekranu albo lewa strona wpada w róż itd. Może 1 na 10 by był udany ale weź znajdź.
Jakby nie jakość matrycy to by było OK, bo dobre ma kolory i 3D się podoba, odtwarza pliki mkv.
Ale ze względu na wady myślę o innym TV tylko koniecznie z pasywnym 3D.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 4 x 5 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stoi dosyc nisko
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - okna z prawej strony, wschód
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - LCD 47LM670S
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - dobrej jakośći obraz, płynny bez artefaktów, bez wad clouding, banding, równe podświetlenie, równe kolory, odtwarzanie wszystkiego z usb (mkv sbs, avi, divx, xvid itd. płynnie), niski pobór energi, internet, youtube, smart tv. Generalnie to LG tylko bez wad.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - DVB-T
10.Jakie urządzenia ? -
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 5 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - byle nie zasłaniać okien
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - wszystko
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie
16.Preferencje co do marki ? -
17.Preferencje co do wielkości ? - min. 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - clouding, kiepski obraz, efekt teatru, nierówne podświetlenie, przycinanie obrazu, brak płynności w plikach mkv
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - późne popołudnie, wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 4,5 tys.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - tylko pasywne
 
Ostatnia edycja:

Krzysiek1024

New member
A ile kasy możesz dołożyć do tej co dostaniesz za LG 47LM670S? Myślę, że około 3,5 spokojnie go sprzedasz, o ile nie za więcej. Nie każdy jest taki wyczulony na punkcie obrazu. W pasywnym 3D rządzi LG, oni najwięcej zainwestowali w tą technologię.
 

bugger

New member
Ja osobiście z tego LG bym nie rezygnował - całkiem solidny model telewizora. Sprawdza się w codziennym użytkowaniu bez najmniejszych problemów.
Widocznie masz jakiś baardzo pechowy egzemplarz.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Philips 47PFL6007
Toshiba 47VL963 / 47WL968
Oba mają równiejsze podświetlnie, lepsza czerń, lepsza gradację kolorów. Oprócz tego Tośka ma bardzo dobrze skalibrowane tryby pod filmy, oraz dobrze działający "upłynniacz" z bezproblemowych wyłaczeniem teatru.
Philips natomiast jest mocniejszy multimedialnie i ma genialny bajer - ambilight.
 

bazyl12

New member
Ja osobiście z tego LG bym nie rezygnował - całkiem solidny model telewizora. Sprawdza się w codziennym użytkowaniu bez najmniejszych problemów.Widocznie masz jakiś bardzo pechowy egzemplarz.
A nie przeszkadzało by Ci : ???
- jak w jakimś miejscu ekranu na ciemnym tle była jaśniejsza plama.
- lewa strona wpadała na białym tle minimalnie w róż.
- jeden róg ekranu ciemniejszy.
- truemotion dający artefakty.
- nierównomierne podświetlenie "banding" dla wielu wada nie do zaakceptowania.
- brak płynności obrazu .
- bad pixele.
- nierównomiernie nałożony polaryzator.

Ci którzy mówią że te telewizory są ok, to albo jeszcze nie zauważyli wad jakie mają albo mają farta że wady są nie zauważalne.

Choć poza tymi wadami, to obraz dobre ma kolory i można powiedzieć że jest OK.
 

Mixmich

New member
Ja bym postawił na toshibę 47wl968 ze względu na bezproblemowe odtwarzanie filmów przez usb i świetnie zestrojone kolory (chociażby tryb autoview). Jeśli chodzi o clouding i banding to podejrzewam, że będziesz musiał sprawdzić każdy egzemplarz indywidualnie, jednak ta toshiba nie jest taką "masówką" jak lm670, więc powinno być lepiej. Ewentualnie poczekaj do kwietnia na nowe panasoniki bo wszystkie ledy et6, dt60 i wt60 będą na pasywnym 3D.
 

andreas2012

New member
toshiba
philips
panasonic
sony
ewentualnie shapr
i to na tyle marek
poogladac modele tych marek wziasc swoj film porownac i wybrac najciekawszy, wazne zeby sprawdzic przed kupnem bo duzy rozrzut jakosci jest w lcd, chociaz LG i samsung ma najwiekszy wiec tutaj mniej ryzykujesz
 
Do góry