TV za ok. 1200zł dla dwojga starszych ludzi.

AnnaS

New member
Witam czytam forum jest tu mnóstwo wiedzy no ale każdy użytkownik ma indywidualne prośby i preferencje więc proszę o pomysły dla mnie. Pomogliscie mi w super wyborze dla mnie z tv prosilbym teraz o pomoc dla rodzicow:)


Bedzie to telewizor na lata i podejrzewam ze przez kolejne nie bedzie zmieniany
LINK DO POKOJU :

pokoj.png (933 x 525 pixels)


1. Odległość od ekranu? 3 - 3,5m max

2. Jak słońce świeci w pokoju? slonce swieci tylko rano do godziny 11 gdzie rodzice sa w pracy. Okna w pokoju sa na weższej dlugosci pokoju a tv bedzie na dluzszej max do 2m od okien

3. Jak duży jest pokój? 3m x 5. Pokoj jest prostokatny. Pogłądowy rysunek wrzucony wyzej

4. Preferowana technologia: obojetnie i tak ich nie rozrozniaja

5. Jaki masz obecnie telewizor?: jakiś stary THOMSON ale dosc duzy jest okolo 35cali mysle

6. Jakie programy najczęściej oglądasz? tylko programy z kablowki, wiadomosci i seriale i filmy w tv. Jak to starsi ludzie.

krotko mowiac - kablowka.

7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: narazie chodza do pracy do 15 czyli ogladaja do wieczora od popoludnia ale za rok juz nie bede pracowac.

8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: raczej zawsze swiatlo jest wlaczone

9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? bez roznicy chyba sami nie wiedza

10. Matryca błyszcząca czy matowa? jak wyzej

11. Preferowana wielkość telewizora? mysle ze tv nie musi byc duzy jakis 40 to max, patrzac na mojego 42cale mysle ze dla nich to w zupelnosci starczy a nawet jest chyba za duzy

12. Preferowana marka? brak

13. Czego nie lubisz w telewizorach? dlugiego przelaczania miedzy kanalami.

14. Jakie urządzenia będą podłączone? odtwarzac dvd, raz na jakis czas pendrive czy moze komputer ale to od swieta.

15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 99,9% TV 0.1% wyzej wymienione rzeczy

16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych?zaznaczylem na rysunku. Glownie na wprost ale tez przy stole ( tv bedzie zawieszony i bedzie go mozna odwrocic pod prostym katem)
pokoj.png (933 x 525 pixels)

17. Czy ważne jest wifi? nie potrzebuja tego

18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie

19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? NIE

20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Nie.

21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? NIE

22. Ma mieć 3D? NIE

23. Ma mieć slot na karty SD? nie zaszkodzi ale niekoniecznie zawsze to moge na pendriva przerzucici i przez usb to puscic

24. Ma mieć tuner DVB-T? Tak

25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? USB pendrive, dvd odtwarzacz maja jakis tam stary tez by trzeba bylo to podlaczyc. No i hdmi max 1 wejscie starczy

26. Jaki masz sygnał: inowroclkawska kablowka chyba to multimedia jest

27. Ile programów HD? jakies 13-20 ich tam sie nazbiera

28. Ma stać czy wisieć? wisiec na uchwycie i byc ruszany w lewo w strone stolu

29. Rozdzielczość: Full HD

30. Na czym najbardziej Ci zależy: zeby nie mieli problemow z obsluga, zeby programy sie w miare szybko przelaczaly bo raczej oni lataja po kanalach jak szukaja czegos. ( u mnie w panasonicu pieknie to jest rozwiazane GUIDE w malym okienku leci program a ja sobie przelaczam i czytam co leci gdzie indziej )

31. Ile osób ogląda: 1-2 + b. zadko goscie

32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: standarodowo pare h z wieczora bo fakty bo wiadomosci i sport jakis czy film z wieczora :)

33. Jaka klasa cenowa? chcielibysmy cos za 1000zl max 1200zl ale wiadomo trzeba bedzie dorzucic 100zl to sie dorzuci.
 

AnnaS

New member
ok widzialem na allegro rzeczywiscie juz jakis jeden jest. A cos jeszcze moze ktos inny rzuci oferta do porownania>?

dlaczego wybrales kolego Flozbi akurat ten ? czym sie sugerujesz oprocz pulapu cenowego ?
 

flozbi

New member
Kupowałem model 39as600 dla tesciów i gra bardzo dobrze. Ten a300 ma taką samą matrycę tylko mniej bajerów. Możesz jeszcze poszukać 39as500. Na Allegro jest już od 1299zł. Porównywałem go do Samsunga 40h5000, który wypadł słabiej. Panasonic ma lepsze odwzorowanie kolorów, czerń, kąty widzenia. Pilot w Panasonicu też jest lepszy. Ma większe przyciski, co dla osób starszych jest ważne.
 
Ostatnia edycja:

AnnaS

New member

RHJG

New member
Bez reklam
Witam nie raz tak bywa na tym Forum (Giną posty) LG jest produkowane w Polsce.Polecam nie dlatego,że jestem fanem tej czy innej marki ale dlatego,że jest to dobry TV w tej cenie.Porównanie z Panasonikiem ??? Tylu ilu użytkowników tego Forum tyle będzie odpowiedzi za a czasami przeciw.Wybór należy do Ciebie-Pozdrawiam RH
 

flozbi

New member
LG jakość wykonania bardzo słaba. Wiem co mówię i kto to składał, bo to w mojej miejscowości Koreańczycy założyli ten "obóz". Jedyny plus dla LG to matryca IPS z dużymi kątami widzenia.
 

szakalq

New member
Witam,

Podłączę się pod temat, szukam tv dla rodziców tak do 1400-1500 zł i najlepiej z neonet lub euro rtv agd. TV max 40 cali, dvb-t, nc+, bez wszelkich wodotrysków typu 3d itd. z tego co przeglądałem ofertę:
- TOSHIBA 40L2456
- SAMSUNG UE40H5000

i te z są ze smart tylko czy warto dopłacać ?
- TOSHIBA 40L3433DG
- Panasonic TX-39AS600E
 
Do góry