TV za 2500zł

STomasz

New member
Witam wszystkich, to mój pierwszy post więc pragnę się przywitać :)
I proszę o poradę, od kilku dni przeglądam wasze forum i nie wiem co kupić :/ ze względu na cenę chyba wolę LCD/ LED, bo te tanie plazmy ponoć nie są wartę zachodu...
Proszę o pomoc :)


1. Odległość od ekranu:3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? TV stoi tyłem do okien.
3. Jak duży jest pokój: 25m2
4. Preferowana technologia:LCD LED, moze być też plazma jeśli obraz ma być lepszy...
5. Jaki masz obecnie telewizor: kineskopowy panasonic 32"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: Filmy, Discovery itp.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: Większość czasu przy zgaszonym świetle
10. Matryca błyszcząca czy matowa: lepiej matowa
12. Preferowana marka: Bez preferencji
13. Czego nie lubisz w telewizorach: Słabego obrazu i słabego odwzorowania kolorów.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder telewizji cyfrowej.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 100% TV
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi : Nie jest ważne.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Być może kilka razy dla zabawy
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : Niekoniecznie, moze czasem
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : może mieć
22. Ma mieć 3D: nie
23. Ma mieć slot na karty SD: Przyda się
24. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: dekoder - hdmi lub zwykły dekoder eurozłaczem
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy
27. Ile programów HD: coś ponad 10.
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6h+
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: full HD
30. Dvb-t: nie koniecznie
31. Na czym najbardziej Ci zależy: na dobrym, kontrastowym i szybkim obrazie (bez widocznych zwolnień i smug spowodowanych szybkim ruchem w filmie.
32. Ile osób ogląda: 2
33. Rozmiar : 37-40-42"

Zakres cenowy: Najlepiej max 2500zł,


Z góry dziękuję za pomoc :)
 

STomasz

New member
Zastanawiam się nad Panasonic TX-L42E30E. Tylko, że nigdzie nie mogę znaleźć danych (jaki ma kontrast dynamiczny, jaki czas reakcji matrycy itp.)
 

STomasz

New member
Panowie nikt nie pomoże? :(
Plany się trochę zmieniły, bo zmieniam stancję, a tam będzie tylko mutlimedia, zwykły dekodera, więc chyba analogowa... I pewnie tak zostanie, bo umowa jest na właściciela mieszkania :/

W takiej sytuacji do tv analogowej który telewizor polecacie?
 

STomasz

New member
Dzięki za podpowiedz.
A powiedz mi jeszcze jaki telewizor dał by najlepszy obraz ze zwykłą tv kablową (vectra,multimedia) bez kanałów HD.
Z tego co doczytałem to chyba plazma w takich warunkach daje najładniejszy obraz (bez pixeli itp.) lecz wolał bym coś z LED-ami z powodu mniejszego poboru prądu.
 

don111

Banned
o 50W więcej (42' plazma ~120-130W, hd ready ~90-100W) nie ma co robić rabanu, różnica się nie zwróci za mniej niż jakieś 10 lat a jakość obrazu zdecydowanie lepsza (plazma to brak problemu kątów, lepsze kolory, idealnie równo podświetlona matryca, dobra czerń, brak smużenia i nienaturalnego ruchu jak w LED)
do analogu i w zaciemnieniu masz fajne opcje w tej cenie
Panasonic 42G30, 42S30 lub Samsung 43D450 / D490
 
Do góry