tv za 2500-2900

telewizorjak

New member
Witam. Mam problem z wyborem telewizora do salonu. Chciałem kupić phillips 49PUS6561 ale pan w Saturnie odradził z powodu wadliwego systemu który się permamentnie zawieszał. Polecił za to LG 49UH6507. Szkoda mi tego Ambilighta :<

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? koło 20+m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m jest jeszcz 2 kanapa prostopadła tak że łączy się w L i ciagnie do samego tv. ale ogólnie koło 2.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-6 z naciskiem na 1>2>3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost i bokiem. róznie.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? mam rolety. świeci na wprost tv.
7. Jaki masz obecnie telewizor? samsung jakiś 40 cali smart
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? na obecnym uzywam screenmirroring z miracast. cenię łączność ze smartfonem. oprócz tego 4k hdr 100hz etc.. a, i w miare niski lag żeby się dało grać na pc.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI
10 .Jakie urządzenia ? pc, smartfon.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? bardzo rzadko
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy seriale sport bbc earth
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie.. chyba ze by sie dalo w miare komfortowo
15. Czy zamierzasz grać w gry - tak ale sporadycznie
16. Preferencje co do marki? brak, oby coś z niezawodnych marek
17. Preferencje co do wielkości? około 49-55

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? hmmm, slabe opcje lacznosci z innymi urzadzeniami
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2900
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? rzadko. kilka lat.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? hbo go. czasami. jak wychodzi fajny serial.. westworld.. gra o tron. oprocz tego yt, spotify.
 
Ostatnia edycja:
W takim razie w Twoim budzecie nie ma na rynku modelu, ktory by spelniał wszystkie kryteria.
No moze poza Philipsem 6561, ktory ma slaba jakosc obrazu, straszliwie słaby kontrast 1000:1, slabiutka czern...etc
 

omnia

New member
Jasne, ze 6561 ma matrycę IPS, ale autora budżet to nie jest 6000 zł, tylko ponad 2 x mniej. Z czegoś musi zrezygnować. Na pewno plusem dla Ciebie będzie niski input lag, ambilight, smartTV Android o ile Ci zależy na tej funkcji. Moim zdaniem TV ok.
 

telewizorjak

New member
Okej ale tak zostalem nastraszony tym androidem ŻE LUDZIE ZALUJO ZE ODDAJO ZE ANDROID PERMAMENTNIE ZACINA. takze ze nijak to sie ma do opinii w necie ktore moze nie sa najkorzystniejsze pod wzgledem plynnosci ale chyba da sie uzywac. Chyba wybiore tego 6561 a jezeli jest tu oaoba ktora oddala ten telewizor z powodu jakoegos zawieszenia androida to niech napisze. Dodam ze nie ejstem koneserem i raczej nie bedzie mi przesskadzac nienieskonczona czern.
Chodzi mi o same uporczywe odradzanie pana z saturna z powodu android tv. Cos tu smierdzi :v
 
Ostatnia edycja:
Do góry