TV z prawdziwymi matrycami 100Hz

rozek1899

New member
Nie chcę się bawić w admina forum, ale myślę, że taki temat by dał odpowiedź na wiele tematów zamieszczanych poniżej. Proponuje (osobom, które mają wiedzę), aby wypisały modele i firmy TV LED, które posiadają prawdziwą matrycę 100Hz.
Samsung:
LG:
Panasonic:
Sony:
Toshiba:
Sharp:
Thomson:

Jest taka możlwość? Sam szukam TV 32-42" z prawdziwą matrycą 100Hz, a moje poszukiwania nie mają żadnego punkty zaczepienia, ponieważ producenci mieszają nam tylko w głowach, a doradcy w sklepach typu MM, RTV AGD, nie posiadają zazwyczaj takiej wiedzy.

Pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W moich postach jak poprzeglądasz, to bez problemu znajdziesz który tv ma jaką matrycę, parę razy to rozpisywałem. Nie chce mi się po raz setny pisać tego samego :p
 

bob1969

Member
Bez reklam
Do matrycy trafia sygnał w postaci 50 klatek na sekundę (50Hz) - w telewizorach na rynek UE, w USA 60 Hz. A co matryca dalej zrobi z tym sygnałem to inna sprawa.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie ma matryc które obsłużą sygnał więcej niż 60hz. Tak to można nazwać.
Natomiast są matryce, które taki sygnał przetwarzają, tworząc jedną klatkę pośrednią (100hz), lub 3 (200hz).
Niestety nie potwierdziły się moje przypuszczenia co do matrycy 400hz w LG LM960 - tam też jest matryca z 3 dodatkowymi klatkami.
 
Do góry