TV z ekspozycji sklepowej SONY - 55x8507C przebieg 1500h

electron_

New member
Witam,

zabrałem ze sklepu do domu tv SONY - 55x8507C, mogę go oddać jeszcze, ale moim zdaniem jest ok

stał na ekspozycji, a menu serwisowe pokazuje przebieg telewizora na 1500 godzin.

Z jednej strony jest to już egzemplarz dotarty, z drugiej strony trochę chodził i waham się,
bo nie wiem jaki wpływ ma na tv działanie po 10-12 godzin codziennie przez 3 miesiące

Proszę o info jak to jest ze zużyciem LEDowych telewizorów. Czy 1500h ma już
jakiś negatywny wpływ na obraz ?


pozdrawiam
 

barburian

New member
Bez reklam
Raczej podejdź do tego w ten sposób :

Jestem szczęściarzem - telewizor bez wad na matrycy, z małym przebiegiem .
1500 h to mało ( pół roku oglądania w domu średnio TV )
Więc nie ma co dramatyzować, tylko cieszyć się zakupem
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Sprawdź jeszcze czy matryca nie ma jakiś uszkodzonych pikseli i czy jest w miarę równomiernie
podświetlona . Jeżeli wszystko jest w porządku to moim zdaniem możesz śmiało telewizor sobie
zostawić . Matryca średnio "świeci" w przedziale 25000-30000 godzin , więc 1500 godzin można
"przeboleć" . (nie ma to żadnego ujemnego wpływu na jej trwałość i jakość wyświetlanego przez nią obrazu)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

electron_

New member
A jaką miałeś ceny z wyprzedaży ekspozycji ?
Masz zrobioną kalibrację obrazu ?


cena 4499,- dobra? tv wyprodukwoany w maju tego roku

Nie mam kalibracji, w markecie nie ma takiej opcji nawet...

Wiem że każda matryca powinna być traktowana indywidualnie, ale aż taki pro nie jestem i wziąłem presetting ustawienia z rtings.com i obraz na filmach wygląda super. :-D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z wystawy powinno być 15% - 20% ale i tak nie jest źle.
W sprawie kalibracji napisz proszę na PW.
 

3echo

Member
Bez reklam
Ja też kupiłem Sony z ekspozycji z przebiegiem ponad 2000h i chodzi już 5 rok(odpukać).Jeśli tylko matryca jest OK,to nie ma co dramatyzować.O dziwo,pewnie to przypadek,ale czego bym nie wziął z wystawy to chodzi latami :).Natomiast nie raz zdarzyło mi się,że sprzęt magazynowy padał szybciej.Oczywiście to nie jest żadna reguła,tylko moje spotrzeżenie :)
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
cena 4499,- dobra? tv wyprodukwoany w maju tego roku

Nie mam kalibracji, w markecie nie ma takiej opcji nawet...

Wiem że każda matryca powinna być traktowana indywidualnie, ale aż taki pro nie jestem i wziąłem presetting ustawienia z rtings.com i obraz na filmach wygląda super. :-D

Do dzisiaj jest cena 4125zł w "S" - zobacz jeszcze bo kilka stówek piechota nie chodzi :eek:k:
 

demovf

New member
Cześć, nie chce zakładać nowego tematu, ale mam pytanie. Kupiłem telewizor 3 miesiące temu. Dopiero dzisiaj zobaczyłem tryb serwisowy ( telewizor z ekspozycji). Obecnie mama na dole 05112 00427 05112. Wychodzi na to, że telewizor ma już ponad 5 tys. godzin granych. Zakładam, że jak go brałem, to miał z 4500. Czy to jest bardzo dużo? Gwarancja normalnie 2 lata, ale czy jest to długi czas? Sprzedawca zapewniał, że stał na demo miesiąc max. Tu wynika, że usiał grać z 6 miesięcy. :(
 

apk19

New member
Mój 7 letni telewizor LG LCD który grał ( i gra , 0 serwisu ) ok 20.000 godzin ale myślę że może więcej a producent podaje że ma grać 60.000 godzin .
Jestem ciekaw czy da się jakoś sprawdzić bo mam jeszcze stary pilot Uniwersalny dzięki niemu mogłem wejść do menu serwisowego i coś tam odblokować .
 
Ostatnia edycja:
Do góry