TV z amazon

kerios83

Member
Witam, ktos zamawial TV z amazon? Normalnie jest gwarancja? Platnosc w euro lub funtach przebiegla bezproblemowo (sposob, czas)? Dziekuje za wszelkie opinie. Pozdrawiam.
 

empir

New member
Nie zamawiałem jeszcze, ale sprzęt może być de facto wysyłany z polski. Jeżeli chodzi o płatności, to polecam założyć konto w kantorze internetowym, np cinkciarz, albo alior bank - w tym drugim mam konto i darmową kartę do płacenia w EUR. Gdy płacisz karą w PLN to masz słaby kurs przewalutowania + opłatę za przewalutowanie - płacą za wakacje ok 650EUR straciłem ok 200zł na gorszym kursie i opłacie, więc warto mieć to na uwadze że okazyjna cena może zrobić się znacznie gorsza.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy się zrozumieliśmy.
Mam Paypal zagraniczny i Polski, ale żaden nie jest w walucie euro.
Więc jeżeli kupuje coś (np.) w Niemczech, a płacę z Polskiego Paypala, to następuje przewalutowanie po kursie Paypala z złotówek na euro, a nie jest to tak dobry kurs jak ten w kantorach.

Więc jeżeli chce kupić towar za 1000 euro na niemieckim ebayu, to przeliczam (przed zakupem) po kursie kantora i wiem ile towar mnie wyniósłby w złotówkach faktycznie, ale w paktyce płacąc z Polskiego Paypala złotówkami, wychodzi więcej, bo ten kurs nie jest taki korzystny i po przewalutowaniu na euro wychodzi mnie to w konsekwencji w złotówkach więcej jak powinno.

Stąd też pytanie, czy taki Cinkciarz pozwala przelać bezpośrednio euro na polskiego paypala który zaksięguje też w euro, a idąc dalej, z niego będzie możliwość zapłaty komuś właśnie tymi euro?
 

empir

New member
Cinkciarz jest gorszy od alioru bo masz tylko konto u nich w serwisie. W kantorze aliorbank masz normalne konto bankowe na twoje dane, i możesz zrobić z niego przelew np na konto amazonu, możesz także założyć bezpłatną kartę płatniczą - ja dostałem wypukłą z kodem ccv i bez problemu płacę w zagranicznych sklepach bezpośrednio kartą.

Jak ktoś chce to mogę wysłać zaproszenia do alioru, chyba będziecie mieć z tego tytułu jakieś bonusy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale jak kupujesz coś na amazonie, a tam ceny masz w dolarach, a Ty masz na koncie w banku złotówki, to masz cały czas marny kurs. Bo gdzieś po drodze następuje przewalutowanie z Twoich złotówek na dolara. O tym pisze właśnie poniżej.

Przewalutowanie wychodzi drogo, ale jest możliwość zmiany waluty rachunku i wtedy płacisz bez przewalutowania.

No tak, ale musisz mieć w banku konto walutowe, po co?
Po to, żeby podejść do kantoru, wymienić korzystnie złotówki na euro, następnie wpłacić te euro do banku. Bo jak wiadomo, wpłacając złotówki do banku i chcąc je przewalutować na euro, bank to zrobi po niższym kursie jak ten na "ulicy".
Następnie to euro które mamy - korzystnie przewalutowane musimy z tego konta walutowego przelać na paypala, tak aby zaksięgował w tej samej walucie w której przelewasz.
Wówczas możemy powiedzieć, że kupiliśmy towar po korzystnym kursie, a nie tym z banku czy paypala.
 
Ostatnia edycja:

kv77

New member
U mnie wygląda to w ten sposób bo często kupuję z Chin.
PayPal mam ustawiony na dolary, do niego mam podpiętą kartę walutową w dolarach. Karta jest do rachunku walutowego z T-Mobile banku. Samą walutę kupuję w kantorze Alioru bo przelew z niego jest od razu księgowany na koncie walutowym w T-Mobile banku (ten sam właściciel). Jest to bezpieczny i szybki sposób na płatności walutowe bo konto walutowe i przypisaną do niego kartę "doładowuję" tylko do konkretnej płatności. Sam rachunek jest bezpłatny nawet jak nie ma na nim środków. Posiadam też taki sam w euro. Dla płatności w euro muszę zmienić tylko walutę główną PayPal i wybrać do płatności kartę euro.


Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka
 

kerios83

Member
No wiec tak, zamawialem juz z aliexpress, ebay, allegro + kilka mniejszych zagranicznych sklepow ale nie moge przebic sie przez amazona...

To jest jakas kpina. Zamowienie zostalo zablokowane (normalnie podany adres dostawy, numer karty aliora w eur, na rachunku sa srodki), CALE konto zostalo zablokowane... z prosba o kontakt...

Czyli chca abym sie znimi skontaktowal blokujca konto, na ktore nie mozna sie zalogowac... Prosza o przeslanie LISTOWNE lub faxem numeru karty i wyciagu z banku :)

Tam chyba ktos spadl na glowe w tym sklepie. W zyciu nei spotkalem sie z takim idiotyzmem. TV zamowilem z chyba w koncu z wloch (700zl taniej niz u nas, rozumiem 2-3 stowki bo na ladzei to nie chodzi za free i opowiadac tez o tym musi ktos za pensje ale bez przesady).

Po kalibracji u kikiego powinno byc sii.
 
Do góry