TV-wersja"budżetowa" do 2.000 Led/Plazma?

daemonn

New member
Witam.
Jako, że kasa mocno ograniczona mam prośbę o mniej lub bardziej delikatne pokierowanie w wyborze tv.
Przez ponad 2 lata użytkowałem LCD Panasonica TX-32LX85P i byłem więcej niż zadowolony. Być może dlatego, że był to mój pierwszy płaski telewizor, być może z powodu nie wygórowanych wymagań, a może jedno i drugie... ;) Jedyną rzeczą, która faktycznie momentami mnie irytowała to występująca w trakcie transmisji sportowych "poświata" (piłka nożna) oraz poszarpane, ząbkowane krawędzie linii wokół boiska. Obecnie od jakiegoś czasu pozostaje bez tv i przyszła pora aby to zmienić. Jak napisałem na wstępie- fundusze mocno ograniczone i na ten moment poruszam się w granicach 1500-2000(z bólem).
Nie mam żadnych uprzedzeń co do rodzaju wyświetlacza, ale wybór "zawęziłem" do Led i Plazmy. Do ledów ciągnie mnie z powodu niskiego poboru energii i lepszego odzwierciedlenia kolorów w porównaniu z lcd, natomiast odrzuca fakt, że w zasadzie powielają one, może w trochę mniejszym stopniu wady starych lcdków, dodając swoje 3 grosze (clouding itp.) Plazma- wiadomo 600Hz i lepszy odbiór kanałów SD. Z drugiej strony (co zresztą nawet moje laickie oko wyłapało od razu w trakcie wizyt w marketach) obraz jakby mniej wyraźny, bardziej rozmyty, dużo większy pobór energii i kwestia powidoków itp. Przechodząc do meritum, modele, które pozostają w sferze moich obserwacji to:
Lg 42pt353- obecnie chyba najtańsza plazma na rynku, dobrze oceniana także na zagranicznych forach, ale czy warta grzechu?
Panasonic TX-L32E30E- model na który, nie powiem, mocno się początkowo napaliłem, po przeczytaniu testu Kikiego jeszcze bardziej (brałem nawet pod uwagę przekroczenie budżetu na 37'', ale po przebrnięciu przez kilkadziesiąt stron forum mój zapał mocno osłabł.
Inne modele brane przeze mnie pod uwagę to plazmy: Panasonic TX-P42C3E, Panasonic TX-P42CX3E oraz ledowy LG 32LV570S.
Możecie wskazać, który wybór będzie lepszy? Szacunkowe użytkowanie przeze mnie tv rozkłada się tak 50% xbox360 oraz ps3, 30% divx, 20% tv (raczej sd/tuner cyfrowy).
Wszystkim, którzy przebrnęli przez tego posta kłaniam się nisko :blagam:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tego co napisałeś z Twoich żaden a wybierałbym pomiędzy:
42U30 panasonic
40LE 630 Sharp
40TL 838 Toshiba
40D500 Samsung
 

don111

Banned
jeśli plazma to Panasonic 42S30, będzie lepszy od dowolnego LED w zbliżonej kwocie, kolory, szybkość matrycy, naturalność obrazu itd
tylko zostaje kwestia powidoków, jeśli bardzo dużo grasz to trochę kłopotliwe to może być, ale można sobie z tym poradzić.... zużycie energii bez znaczenia, nie wiem skąd wytrzasnąłeś dane o dużym poborze mocy przez plazmy, bo jest to niewiele >100W, w przypadku plazm hd ready jest to poniżej 100W
 

daemonn

New member
Rozumiem, że wybierając pomiędzy 42S30 a 42U30 postawić na tego pierwszego? Pozostałe typy (toshiba, sharp) niestety kwotowo nie do przyjęcia, a do samsunga podchodzę "z pewną taką nieśmiałością" ;)
 
Do góry