TV w sam raz dla mnie

yaneq

New member
Bez reklam
Zastanawiam się nad zmianą TV.
Szkoda mi mojego wielkiego potwora, głównym powodem jest jednak ilość miejsca jaką zajmuje no i oczywiście obraz HD :)

Szukam w miarę taniego i jednocześnie dobrego telewizora.
LCD, Full HD, przekątna 40 lub 42 cale.

Pokój jakieś 5x4 metry kwadratowe.
Odległość od telewizora 2,5-3.
TV oglądają najczęściej 2-3 osoby, generalnie chciałbym mieć dobre kąty widoczności (ze względu na ustawienie dodatkowych foteli).
TV miałby wisieć na ścianie prostopadłej do okna, to zaś jest po stronie północnej.
Sygnał idzie z cyfrowego Polsatu z dekodera HD Samsung.
Oglądam tak jak każdy trochę TV, trochę filmów na DVD.

Szukam w miarę taniego i jednocześnie dobrego telewizora.
LCD, Full HD, przekątna 40 lub 42 cale.

Jeszcze nie wiem, jaki budżet na TV przeznaczę, ale podaję dwa przedziały cenowe:

2500-3500 zł
3500-4500 zł

Wiem, że przedziały są dość niskie i cudów tutaj nie będzie. Liczę jednak, że znawcy tematu w czymś podpowiedzą. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

yaneq

New member
Bez reklam
i co nic, nikt...?
Może moje propozycje:
Toshiba REGZA 42 RV 555
Toshiba 42 X 3000 PG
SONY 40 W 4000
JVC LT 42 R 90 BU


Mniejsze rozmiary:
Panasonic TX-L37G10E
Sharp 37XL8E

37 cali to chyba jednak będzie zbyt mało prawda? Więc które TV z większych spełni moje oczekiwania? Dużo oglądam SD, DVD itp.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba REGZA 42 RV 555
Toshiba 42 X 3000 PG
SONY 40 W 4000
JVC LT 42 R 90 BU
Dodałbym jeszcze Hitachi 42 VP01
Twoje propozycje przy tych warunkach - są bardzo dobre w
klasie do 3000 zł
I możesz śmiało sprawdzić je w swoim domu.
Po mniejsze bym jednak nie sięgał.
 

yaneq

New member
Bez reklam
dzięki za info.
czyli jednak dobrze strzeliłem.
generalnie muszę to na spokojnie przemyśleć.
po remoncie mieszkania zdecyduję, na razie się przymierzam.
kiki 4 tv też mogę sprawdzić w domu
 

yaneq

New member
Bez reklam
kodi1985 napisał:
a dlaczego ?[/quote
nie odpowiada mi ten rodzaj technologii. to oczywiście czysto subbiektywne odczucie w stylu, nie bo nie i już :)

kiki: 3 modele, ok. rozumiem nie ma ograniczeń terytorialnych tzn. cała wielkopolska wchodzi w grę?
 

yaneq

New member
Bez reklam
a gdybym rozszerzył listę o SHARP LC-46DH65E.

większy, tylko nie wiem jak się sprawdzi w określonych przeze mnie warunkach.
 

yaneq

New member
Bez reklam
dobra zdecydowałem, że jednak kupię 37 cali, nie 42. w grę wchodzą modele:

Panasonic 37G10
Sharp 37 XL8
Toshiba 37 RV555

Który najlepszy do moich preferencji i cyfrowego polsatu?
 

Filozofgrip

New member
Panasonic 37G10?? Coś chyba źle przeczytałem, coś w stylu że "Plazma nie bo nie i już" :)

Przy twojej odległości nie brałbym 37" zastanów się bo potem możesz żałować;)
 

yaneq

New member
Bez reklam
Filozofgrip: konkretnie chodzi mi o model TX-L37G10E więc to nie plazma, tylko LCD. chociaż plazma też ma całkiem niezłe opinie. jeśli chodzi o wielkość muszę iść z żoną na kompromis. moje kochanie uważa, że 42 cale to będzie wielki byk. przy rozmiarach pokoju około 4x5 wydaje jej się, że stracimy wzrok i zawalimy cały pokój sprzętem :) co mam zrobić? jakich argumentów użyć aby ją przekonać? ja sam już nie wiem! :confused:

KIKI: generalnie na wprost, jednak z kątów bocznych też się zdarza. z recenzji jaką gdzieś widziałem w internecie wynika, że ten panas ma całkiem niezłe możliwości jeśli chodzi o kąty oglądania.
 
Ostatnia edycja:

Filozofgrip

New member
aa to przepraszam mój błąd.

Jeżeli chodzi o żonę to zależy jak bardzo jest zaangażowana w kupno TV;) bo jeśli jej zaangażowanie sprowadza się tylko do rozmowy z Tobą to kup 42 powiedz jej ze to 37(mój friend tak zrobił;) i nawet nie zauważyła) albo powiedz że jakaś promocja była czy coś. Możesz też być w 100% prawy i powiedzieć jej że do takiego salonu to 50 cali to minimum a 42 to taki średni TV.

Zrobisz jak uważasz to Twój wybór ja jednak nie ustąpił bym z większej ilości cali, szczególnie do takiego salonu :)

edit: i pamiętaj że to wszystko zależy od stopnia zaangażowania żony :)
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
yaneq napisał:
moje kochanie uważa, że 42 cale to będzie wielki byk. przy rozmiarach pokoju około 4x5 wydaje jej się, że stracimy wzrok i zawalimy cały pokój sprzętem :) co mam zrobić? jakich argumentów użyć aby ją przekonać? ja sam już nie wiem! :confused:
My mamy 4,30 na 4,70 i moja żona obecnie uważa, że 50" jest trochę za mały (na początku myślała, że 42" będzie za duży). Możesz ją zacytować.
Co do zawalania: w pokoju znajduje się: wygodna kanapa, dwa fotele, z boku niska ława (normalnie stoi pod ścianą, jak ktoś przyczłapie, to się ją przesuwa, stolik pod tv i tv wiszący na ścianie (a obok dwie stojące kolumny + central pod tv i z tyłu dwa surroundy - zawieszone co prawda z tyłu, ale obrócone na boki). Mam zakaz dalszego wprowadzania zmian do pokoju (aby go nie zagracać).
 

Sych

New member
yaneq napisał:
jeśli chodzi o wielkość muszę iść z żoną na kompromis. moje kochanie uważa, że 42 cale to będzie wielki byk. przy rozmiarach pokoju około 4x5 wydaje jej się, że stracimy wzrok i zawalimy cały pokój sprzętem :) co mam zrobić? jakich argumentów użyć aby ją przekonać? ja sam już nie wiem! :confused:

Najlepiej powiedzieć, że zawsze możesz go zwrócić i wymienić na lepszy model. A potem jak nie będzie chciała, to zwlekać, zwlekać i w końcu się przyzwyczai. Przyzwyczajenie to jest kwestia ok tygodnia. Tylko nie możesz dać się złamać w przeciągu tego tygodnia:D Na początku nawet Tobie może wydawać się trochę za duży. Ale uwierz, to tylko pozory:grin: Wiem to z autopsji, też teraz chcę większy, większy....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiscie wybór należy do Ciebie /do Was/ - ale ja przy takich warunkach pozostałbym przy 42" :D
 

yaneq

New member
Bez reklam
KIKI: A przy takich warunkach plazma się sprawdzi? coraz bardziej przekonuje się do 42s10! za tą cenę z żoną pójdę na kompromis... czyli tańczy tv ale więcej cali. wasze wypowiedzi ją powolutku przekonują, że 42 cale lepiej będzie się sprawdzał niż 37 :)
 
Do góry