TV w przedziale 3000-4000zł

Janko_ko

New member
Zabrałem się ostatnio za wybór TV do dużego pokoju, telewizor będzie używany głównie do oglądania filmów i sportu. Trochę do grania przez PC, z czasem być może jakaś konsola. Planuję od razu zakup mikrokomputera typ MK908III, więc opcje SMART też nie będą używane.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być
telewizor ? 21m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2 na co dzień, w trybie imprezowym znacznie więcej (ale tu kolory nie będą tak istotne ;)
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również
wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?z prawej, ale są żaluzje
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? jak najlepszą jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? brak
10.Jakie urządzenia ? komputer, dysk twardy, konsola
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, mecze
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? trochę tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % -dziennie? max 10%
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 46-50
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? niedoświetlone rogi
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami + weekendy w dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz
zakup ? 4000, ale wolałbym mniej
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie ,
pasywne czy aktywne ? nie planuję korzystać z 3D


Pierwszym faworytem był Panasonic tx-47as650e, ale jak go zobaczyłem w sklepie to strasznie irytowały mnie niedoświetlone rogi. Fawoytem jest Sony KDL-50w829 - świetne recenzje i podobał mi się w sklepie. Ogólnie dobre wrażnie zrobił na mnie philips (to były modele 55pfh6309/88 i philips55pfs7109 - oczywiście interesują mnie modele mniejsze), ale to mogła być kwestia ustawień i materiału tam puszczanego. Jestem otwarty też na inne dobrze uzasadnione propozycje.

Z góry dzięki!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W domu Philips zrobi jeszcze większe wrażenie.
CO więcej wystarczy Ci, jak będziesz zalogowany w klubie HDTV - na model 47PFS7509 , czyli z potrójnym ambilightem.
Super sprawa.

Do porównania masz :
Toshiba 47L7453
Panasonica 50 AS 650
Sony 50 W 828
 

Janko_ko

New member
Te numery modeli w Philipsie są jakieś takie dziwne, w salonie widziałem 47PFS7109 - jaka będzie różnica do 47PFS7509? W jakiej cenie mogę oczekiwać 47PFS7509?

Widziałem Panasonica TX-47ASE650E czy ten 50 AS 650 różni się czymś oprócz rozmiaru?

Sony 50W828 nie wydawał się jakością odbiegać od tych Philipsów co widziałem ,a jednak dodatkowe 3 cale - cena wydaj się podobna, czyli około 4k - ciężko mi było w sklepie porównać kąty widzenia, bo ustawienie telewizorów było nieporównywalne, podobno to słabsza cecha tego Sony, jak jest z Philipsem?
 

MarcinGD

New member
Mi tam katy widzenia w Sony nie przeszkadzaja. Jedyne co moge mu zarzucic to slaba powloka antyrefleksyjna wzgledem Panasonic'a. Kazdy telewizor ma wady i zalety, wzgledem tych dwoch wzynacznikow trzeba dobrac pod siebie telewizor.
 

Janko_ko

New member
Nie mam za bardzo jak bezpośrednio porównać Philipsa 47PFS7509, bo w sklepach widziałem tylko model 47PFS7109, który chyba jest jednak mocno inny.

Wiadomo jakie są zalety philipsa, ale ostatecznie największą obawą jest oglądanie piłki nożnej, bo czytałem różne opinie. Zgaduję, że ze skalowaniem obrazu w SD Sony też poradzi sobie lepiej? ( a przynajmnie dobrze? ).
 
Ostatnia edycja:
Do góry