Tv w okolicach 3 tys z 3D

anesco1

New member
Witam wiem, że jest dużo takich tematów ale prosiłbym i was i ja o poradę jaki kupić. Nie znam się za bardzo na dzisiejszych standardach telewizorów dlatego liczę na waszą pomoc.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Duży salon ok 25-30 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 2m może troszkę więcej
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Głównie 2, ale popołudniami do 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Tak z lewj strony od tv są 2 okna i na wprost tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 42 cale lcd
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najlepiej jak najwięcej. Głównie 3D raczej aktywne, Wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Obecnie dekoder Tv N poprzez Hdmi
10.Jakie urządzenia ? DVD
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-10
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Ze względu na nasłoneczcznienie chyba matowa z tego co wyczytałem na forum
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wszystko, filmy, wiadomości, itp
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, ale raczej nie dużo, najwyżej przetestować jak to wygląda
16.Preferencje co do marki ? Nie ma
17.Preferencje co do wielkości ? 40 - 42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? ...
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej wieczorami, lecz czasem może być po równo
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Okolice 3 tysięcy
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Tak raczej obstawiam aktywne

Proszę o modele i może jakieś słowo dlaczego on a nie inny. Czytałem w opiniach na euro rtv agd, że np samsungi często się psują :/ prawda?? Jak wygląda surfowanie po internecie, jak działa sam internet?? I czy dzięki wifi mogę np połączyć się bezprzewodowo z internetem czy jest on do innych celów.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

witusb24

New member
kolor czerwony zazwyczaj dla moderatorów jest...nie wiem jak na tym forum...mam 3 samsungi z tego 1 3d żaden sie nie zepsuł nigdy
 

anesco1

New member
Poprawione, a można liczyć na jakieś propozycje?? Nie sugeruję się tą jedną opinią o samsungach, lecz warto zawsze zapytać i dowiedzieć się jak to jest naprawdę...
 

tharan

New member
A widziales pasywne 3D? Duzo czytalem i testowalem w sklepach i z reka na sercu jezeli chodzi o wrazenia 3D to dla mnie tylko pasywne. Duzo opinii jest, ze traci rozdzielczosc. Ok, to racja, ale z jakiej odleglosci. Traci przed ekranem bezposrednio. Z 2-3 metrow nie ma roznicy dla mnie. A korzysci pasywnego uwazam, ze sa wieksze. Ogladalem nie dalej niz dzis na aktywnym 3D w euro agd i nie zaminilbym sie na ten sprzet. To, ze meczy wzrok to fakt, mialem lekki bol oczu juz po 5 minutach. Po drugie tą migawke widac. Fakt, ze sie przyzwyczajasz po chwili, ale nie wiem jak to wplywa na wzrok. Ogolnie proponuje ci porownac to samemu zebys nie zalowal wyboru. I pisze ci to jako zwykly uzytkownik nie porownujacy kazdego piksela siedzacy z lupa przy ekranie. Troche sie naczytalem opinii i jak w kazdej dziedzinie jest garsc ludzi ogarnietych fobia perfekcji, ktora ma racje bytu tylko w testach, nie w luznych warunkach domowych. Ale czytanie to swoja droga, testowalem obie technologie i jezeli ktos widzi lepszy efekt 3D w aktywnym, to albo to jest placebo, ale po prostu kazdego wzrok inaczej dziala. Aha, bym zapomial. Kupilem finalnie LG z serii LM620S.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
 

tharan

New member
Kiki oczywiscie zgadzam sie co do artykulu, ale tam jest poruszane zagadnienie rozdzielczosci. Caly czas sie zgadzam z tym. Oczywiscie szczegolowosc w obrazie przestaje byc widoczna wraz z odlegloscia. Ale ja pisalem o odbiorze 3D jako o wrazeniach glebi, wychodzenia itd. Ogolnie o efekcie 3D. I po moich testach na wlasnym organizmie lepiej odbieram pasywne, albo porownywalnie w zaleznosci od materialu. A juz na pewno nie moge napisac, ze aktywne choc raz dawalo lepsze wrazenie. Pozdrawiam.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale je testowałem dokładnie.
I wg mnie jest tak.

Ja wolę 3D oglądać z bliska wówczas czuję że jestem w akcji.
Ale z bliska w 3D pasywnym obraz mi się rozjeżdża i widzę paski - każdy łatwo to sprawdzi. Natomiast w aktywnym siedzę w odległości jakiej chcę.

Oczywiście każdy ma własne preferencje i niech tak zostanie.
 

janusz

New member
Bez reklam
Proponuję kupić aktywne i wraz z Kiki dołączyć do grona przeciwników 3D. Kiki jak większość użytkowników aktywnych uważa, że w telewizorze najważniejsze jest HD a 3D to bajer wręcz zbędny.
Można też kupić pasywne i dołączyć do ludzi radujących się zarówno 3D jak i HD.
Dokładnie na tym polega wybór, świt już wybrał i wszystkie firmy kupują technologię pasywną, w aktywnej okopał się tylko Samsung.
 

mercier01

New member
Mialem podobny dylemat i dosc dlugo sie zastanawialem, ale teraz definitywnie polecam Ci Samsunga UE40ES6570, najlepiej poki jest promocja w Euro. 400Hz i 3D miazdzy, obraz jest idealny. Moj znajomy po seansie stwierdzil, ze wymienia swojego 7-miesiecznego LCD od LG (jakis wyzszy model) na niego, bo roznica jest miazdzaca.
 

Dzastina

New member
Skoro masz duży salon to możesz poszaleć jeżeli chodzi o rozmiar telewizora. Polecam Sony BRAVIA KDL-46HX850. Ma 46’’, 3D i Internet. Widziałam ten telewizor u koleżanki i jak włączyła mi film to efekt 3D był rewelacyjny. Myślę, że mniejsze nie mają aż tak wysokiej jakości 3D. Jeżeli chodzi o Internet to świetnie ogląda się programy internetowe. Nie wiem jak jest ze skypem, ale chyba tez jest ok…przetestuję u koleżanki podczas następnej wizyty. Fajny telewizor i szczerze polecam.
 

eM!

New member
Dzastina - bawiłem się Skype i powiem, że jest to zajefajna rzecz na tak dużym ekranie, szczególnie gdy ma się bliską osobę kilka tysięcy kilometrów od siebie. Nie zastąpi to kontaktu na żywo ale można bliżej "poczuć" tą osobę. Obraz dla mnie super z kamerki Sonego (bo tylko ta działa z TV Sonego).
Rozmiar w 3D ma znaczenie, bo na 32" TV nawet siedząc z nosem przyklejonym do ekranu nie ma tego efektu. Tą opinię chyba podzieli większość z forumowiczów i to nie tylko z HDTV.COM.PL
 
Do góry