TV vs Komp

Adramel

New member
Witam

Za klika dni przytargam do domu TV LCD HDready. Głównym zadaniem TV będzie podłączenie do kompa celem oglądania filmów/seriali także w 720p.
Jak to podłączyć to komputera? Najlepsza jakość używając przejściówki DVI>HDMI. Ale wtedy komputer wykryje TV jako dodatkowy monitor. A to wymusi albo użycie trybu klonowania, i nie zgodnej z TV rozdzielczości, co popsuje cały efekt cyfrowego podłączenia, albo trybu rozszerzonego pulpitu, co znowu ogłupi mi programy, a i myszka zamiast zatrzymać sią na rogu ekranu będzie mi uciekać na wyłączony TV. To samo będzie gdy podłącze TV przez złacze DSub. Wiec odpada.
Alternatywą jest komponentowe wyjście TV HD mojej karty graficzne(GF7900GS). Wtedy TV będzię wykrywany jako normalny TV, a sterownik ma opcje 720p. Będę miał jeden normalny pulpit, a filmy pójda w trybie nakładki. Czy ktoś ćwiczył już takie podłaczenie? Przeglądałem forum i nie mogłe znaleźć nic na ten temat. Głównie chodzi mi o zachowanie komputera. Czy będzie tak jak chce? Czyli rozdzielczość 720p na TV, dla filmów. A jak z jakością? Będę zmuszony użyć 10m kabla komponentowego, czy różnica między HDMI będzie wyraźna?
 

gizm00

New member
Może być pewna różnica.
Też podłączyłem sobie kompa do TV żeby oglądać filmy wmv HD na moim tx26lx70p.
Też poprzez kabelek component na ok.10 m.
Miałem kiedyś zwykły kabel.Jeden z najtańszych - 1 ekranowanie.
I na lcd 100hz było widać migotanie ;(.
Kupiłem porządny kabel i miodzio lodzio.
Nie musi być wcale hdmi.
pozatym 10 m kabel hdmi trrroche kosztuje.
 

makoos

New member
podłączyłem tv tak jak normalny monitor (d-sub) i z głowy problem. nie musiałem nawet nic instalować a obraz żyleta. zero problemów z rozdziałką. a dźwięk podłączyłem optycznym do amplitunera i wszystko gładko chodzi :)
 

mahe

New member
gizm00 napisał:
Może być pewna różnica.
Też podłączyłem sobie kompa do TV żeby oglądać filmy wmv HD na moim tx26lx70p.
Też poprzez kabelek component na ok.10 m.
Miałem kiedyś zwykły kabel.Jeden z najtańszych - 1 ekranowanie.
I na lcd 100hz było widać migotanie ;(.
Kupiłem porządny kabel i miodzio lodzio.
Nie musi być wcale hdmi.
pozatym 10 m kabel hdmi trrroche kosztuje.

Jak ci chodza filmy z kompa na 100Hz? Działa w ogóle ten tryb przy sygnale 60Hz?
 

maxon6

New member
Witam. Mam pytanie, ponieważ mam wyjście S-VIDEO w laptopie i w LCD to czy mogę sobie takim kablem połączyć TV i kompa i jaki będzie obraz ?

Poza tym mam jeszcze zwykłe wyjście na monitor VGA w kompie i w LCD i czy to nie będzie lepsze ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry