TV+USB+Amplituner

gislantychy

New member
Witam.
Mam pytanie - czy jak podłączę USB do TV (film nagrany w 5.1) to czy aby uzyskać taki dźwięk na amplitunerze, to muszę podłączyć go przez łącze optyczne SPDIF? Obecnie TV jest podłączony przez port HDMI arc, a do ampli podłączony też łączem HDMI dekoder sat.
Ponieważ mam wyjście w TV SPDIF to myślałem aby z niego skorzystać? Ale zanim kupie kabel wolę się zapytać.

Pozdrawiam
 

DrWredman

Active member
No jakoś nie działa. Ale mogę źle podłączyć. Na spokojnie sprawdzę ustawienia amplitunera i tv.

Nie wiem jaki masz sprzęt, ale TV oraz amplituner muszą mieć złącze HDMI (ARC), które obsługują kanał zwrotny Audio. Opcja ta musi być włączona w obu urządzeniach.
Jeśli telewizor nie ma takiego złącza, to pozostaje tylko kabel optyczny.
Jeśli amplituner nie ma takiego złącza, możesz próbować podłączyć go do wejścia HDMI (TV)
 

gislantychy

New member
Sprzęt jaki posiadam to:
Thomson 55ua9806
Yamaha RX-V779.

TV podłączony posiada wyjście HDMI Arc - i jest nim połączony z ampli. A do ampli kolejnym HDMI podłączony dekoder nc+. I tu wszystko działa ok. Natomiast USB cisza... ale zapomniałem, że może na innych ustawieniach ampli będzie działać. Muszę też sprawdzić w TV czy są jakieś ustawienia dźwięku wychodzącego.

Pozdrawiam
 

DrWredman

Active member
Rozumiem, że już bez przepinania kabli. Tak jak jest podłączone powinno wystarczyć. Będę grzebać w ustawieniach - ja to akurat bardzo lubię:)

Jeśli dzwiek z aplikacji w telewizorze (youtube, ipla, itp) działa na amplitunerze, to z USB też powinnien działać. Chyba, że podłączasz film, który jest zakodowany jakimś najnowszym kodekiem, którego telewizor, albo amplituner nie obsługują.
 

gislantychy

New member
Udało się. Właśnie ustawiłem w Tv opcje przekazywania dźwięku i nagle głos z USB popłynąl przez amplituner. Wszystkim Wam dziękuję. Zaoszczędziłem na kablu optycznym.
 
Do góry