TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

watis

New member
Wiadomo coś na temat aktualizacji 40TL838, kiedy będzie?
Czy ktoś może podać różnice między TL838 i TL868.
Może można wgrać soft do TL838 od TL868.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Witam,

Co daje ustawienie redukcji szumów na wysoki.
Czasem na telewizji "n" mam zakłócenia. Czym to jest spowodowane , ktoś wie?

A jakie to zaklocenia? Ja na cyfrze mam tez jakis dziwny odraz... Jak przelaczam programy to mi obraz przez sekund dziwnie klatkuje...
W dodatku nie moge ustawic zadiwalajacego mnie obrazu i nie wiem jak wlaczyc ECO...
 

pioczel

New member
Wiadomo coś na temat aktualizacji 40TL838, kiedy będzie?
Czy ktoś może podać różnice między TL838 i TL868.
Może można wgrać soft do TL838 od TL868.
ja ostatnim razem zaraz po zakupie wgrałem z pena przez pomyłkę 868 ,tv niby działał ale świrował strasznie ,tzn np załaczyłem go i już nie szło wyłączyć ,przełaczyc itp,dopiero po kilku godzinach zorientowałem się że nie ten soft.......także nawet nie prubój
 

ozmatox

New member
You Tube

Jeżeli ktoś jak ja ma problemy z aplikacją YouTube w tym TV to znalazłem sposób na zawieszki przy starcie aplikacji.

Aplikacja przez cały czas po uruchomieniu zatrzymywała się na planszy z napisem YouTube i włączał się pasek postępu wczytywania aplikacji. Toshiba Places działał bez problemu a YT nie.

Rady związane z wgraniem nowego softu z sieci i pena nie dawały żadnego rezultatu także z opcją wyczyszczenia podczas upgradu.

A wiec problem leżał po stronie rutera i DNS ów, które ręcznie zmianiłem na DNS GOOGLE 8.8.8.8 i 8.8.4.4 i od tygodnia "cieszę się" YT.

Pytanie do użytkowników tego modelu:
W aplikacji jest opcja połączenia z własnym kontem, oraz sparowania urządzenia z np. z telefonem (aplikacja Youtube Remote) czy u Was po połączeniu z telefonem i wyłączeniu telewizora z sieci 230V - znika z tych że ustawień telefon? Bo u mnie nie pamięta konta ani telefonu. Trochę to dziwne i za każdym razem muszę parować andka z TV :( lub zatwierdzać Tośkę na stronie YT.
 

szakal4950

New member
witam

Przymierzam się do zakupu Toshiby 40TL933. Czy ktoś z posiadaczy mógłby napisać jak odbiera ten tv w 3D lub 40tl838 bo chyba modele identyczne, ponieważ w sklepie nigdzie nie można zobaczyć jak odbiera. Oglądałem Samsunga 40ue6100 i obraz jest ok, ładnie odbiera w LG 42lm620 (duże "wychodzenie obrazu"), Panasonic42gt30 ma słabe 3D, a od Sony bolą szybko oczy a tej Tośki nigdzie nie widziałem. Może ktoś porównać z tymi modelami może? Z góry dzięki
 

wasylhh

New member
Bez reklam
A ja mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego DTV (u mnie to telewizja niemiecka) odbiera mi tylko w trybie "sklep"? Gdzie to zmienic np. na dynamiczne???
 

$kubi

Member
Idzie do mnie ww tv 46TL838

Na co zwrócić uwagę w momencie gdy przyjedzie kurier?

Jakie okulary trzeba kupić, żeby oglądać na nim 3d?

Canal+ 3d z satelity normalnie bede mogl ogladac w okularach?
 

$kubi

Member
Co zrobic zeby TV zaczal wspolpracowac z funkcją CEC? Jest gdzies jakies ustawianie tego?

PS3 ani laptop po hdmi ani Tuner nie chce wlaczyc / wylaczyc tv...
 
Ostatnia edycja:

krzys3ek

New member
Jeżeli ktoś jak ja ma problemy z aplikacją YouTube w tym TV to znalazłem sposób na zawieszki przy starcie aplikacji.

Aplikacja przez cały czas po uruchomieniu zatrzymywała się na planszy z napisem YouTube i włączał się pasek postępu wczytywania aplikacji. Toshiba Places działał bez problemu a YT nie.

Rady związane z wgraniem nowego softu z sieci i pena nie dawały żadnego rezultatu także z opcją wyczyszczenia podczas upgradu.

A wiec problem leżał po stronie rutera i DNS ów, które ręcznie zmianiłem na DNS GOOGLE 8.8.8.8 i 8.8.4.4 i od tygodnia "cieszę się" YT.

dzieki za podpowiedz!

faktycznie zmiana DNSow pozwala na uruchomienie YT ;) dodam ze nie trzeba tego zmieniac w routerze, a wystarczy odpowiednie wartosci wklepac w naszych Toskach.
 
Do góry