TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

cez19

New member
Dzięki pioczel.
W instrukcji jest opisane tylko to, że usb HDD musi być sformatowany FAT 16 lub 32.
Taki format odtwarza film do 4GB, a filmy 3D to dużo więcej, stąd moje pytanie.
Jak jest inaczej, proszę o rozwinięcie tego zagadnienia.
Pozdrawiam
 

pavek

New member
Witam,
Mam 1 małe pytanie przed zakupem tego TV. Jak jest z jego "szybkością"?
To co mnie najbardziej denerwuje to jak trzeba długo czekać na "przełączenie" się kanału. Jak jest w Tośkach TL838? Czy ma ktoś porównanie z innymi TV np. Philipsem 5507K czy Sharpem 830?
 

cez19

New member
pavek na pewno demonem prędkości nie jest 838, ale cena do opcji tego tv
nie jest najgorzej.
Jak masz kasę to Sony HX855, ma szybki procesor.
Pozdrawiam
 

sasza1983

New member
Witam
od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem srebrnej

Toshiby 40RL838

na razie tv sprawuje się przyzwoicie
a teraz moje pytania:


1. TV według opisu posiada "tuner kablowej telewizji cyfrowej DVB-C umożliwiający dostęp do niekodowanych kanałów cyfrowej telewizji kablowej bez potrzeby korzystania z zewnętrznego dekodera" tak wiec jak mam ominą tuner tv kablowej żeby bezpośrednio odtwarzać kanały cyfrowe z pakietu teraz podłączony mam tuner za pomocą kabla HDMI, podłączając sam przewód antenowy do tv wyszukuje mi same kanały analogowe cyfrowych brak (posiadam cyfrowy i analogowy pakiet u operatora).


2. Jak ostawić Network Media Player, youtub mi bez problemu działa NMP wyszukuje mój komputer a dalej zostaje tylko powrót do menu.


pozdrawiam
 

kudys11

Member
Dzięki pioczel.
W instrukcji jest opisane tylko to, że usb HDD musi być sformatowany FAT 16 lub 32.
Taki format odtwarza film do 4GB, a filmy 3D to dużo więcej, stąd moje pytanie.
Jak jest inaczej, proszę o rozwinięcie tego zagadnienia.
Pozdrawiam

Ja mam dysk 640GB sformatowany NTSF i nie ma najmniejszych problemów z oglądaniem filmów 3D
 

cez19

New member
kudys11 Napisałeś: dysk 640GB sformatowany NTSF działa poprawnie.
Proszę napisz jaki to konkretnie, 2.5 czy 3 z własnym zasilaniem lub zasilanie
po USB.
Pozdrawiam
 
Witam serdecznie.

Przeczytałem dziś cały temat i prawdopodobnie zdecyduję się na Toshibe 40TL838.
Mam jednak kilka pytań:

1. Będę zamawiał ją z Internetu z odbiorem osobistym w Bydgoszczy. I tu pytanie jak wygląda TV oryginalnie zapakowany. Pytanie kieruje oczywiście do osób, które TV już posiadają. Nie chciałbym trafić na jakiś model powystawowy, żeby sprzedawca nie zataił różnych faktów. Czy posiada jakąś folię na ramkach, matrycy?
2. W sklepie jest oznaczenie 40TL838G - wiem, wiem TV od naszych zachodnich sąsiadów. Rozumiem
Polskie MENU itp.. Wszystko jest?
3. Wciąż chodzi mi po głowie Panasonic 37e30. Dziewczyna ma 32e30 i sprawuje się świetnie. Niestety nie wiem jak u niego z multimediami, ponieważ nie mam dongla, a RJtki również nie można podpiąć. Co powiecie na kwestie multimediów w tym Panasie?

Dodam, że rozmiar 37/40 nie ma znaczenia.
 

kudys11

Member
Ja swój model kupiłem w EuroRtvAgd.
Na telewizorze nie było żadnych naklejek, wył owinięty pianką (niepamiętam czy były poklejone), noga oddzielnie na pewno zaklejona.
Na sklepie było kilka sztuk, sprzedawca wziął pierwszą z brzegu rozciął taśmę i pokazał że matryca nie posiada uszkodzeń mechanicznych.

Na pewno zwróć uwagę na karton czy nie posiada żadnych wgnieceń czy zdeformowań (spowodowanych wilgocią). Następnie sprawdź czy wszystko jest ładnie popakowane, no i najważniejsze, obejrzyj matrycę
 

Faruraj

New member
okulary

Witam w pierwszym moim poście na tym forum.

Przymierzam się do zakupu TV i wszystko wskazuje na to, że padnie właśnie na tą Toshibe. Ale mam pytanie. Czy okulary do niej muszą kosztować 200 zeta? Rozumiem, że to dlatego, że są aktywne. Ale czy muszą być tak drogie? Są jakieś alternatywy?

I w ogóle czym różni sie pasywne 3D od aktywnego?
 

jackuc

New member
Witam w pierwszym moim poście na tym forum.

Przymierzam się do zakupu TV i wszystko wskazuje na to, że padnie właśnie na tą Toshibe. Ale mam pytanie. Czy okulary do niej muszą kosztować 200 zeta? Rozumiem, że to dlatego, że są aktywne. Ale czy muszą być tak drogie? Są jakieś alternatywy?

I w ogóle czym różni sie pasywne 3D od aktywnego?

200 zeta ? Hm ja słyszałem, że kosztują 400
 

kundelek

New member
A dlaczego nie zamierzacie kupić TL 933 jest to model z tego roku a nie jak 838 z 2011?, co do okularów jak kupowałem 933 to okularki płaciłem po 199 zeta. Pozdrawiam.
 
W mojej branży (telekomunikacji) sprzęt pasywny nie wymaga zasilania w odróżnieniu od aktywnego.
Więc podejrzewam, że okulary pasywne posiadają oprawkę + szkła. A aktywne poza oprawką i szkłami posiadają mechanizm migawkowy, który odpowiednio włącza i wyłącza dane szkło z odpowiednią częstotliwością. To co napisałem to tylko moja myśl, nie wiem czy o to dokładnie chodzi :)
 

kudys11

Member
Witam w pierwszym moim poście na tym forum.

Przymierzam się do zakupu TV i wszystko wskazuje na to, że padnie właśnie na tą Toshibe. Ale mam pytanie. Czy okulary do niej muszą kosztować 200 zeta? Rozumiem, że to dlatego, że są aktywne. Ale czy muszą być tak drogie? Są jakieś alternatywy?

I w ogóle czym różni sie pasywne 3D od aktywnego?

Nie wiem gdzie i za ile chcesz kupić TL838
ale w EURORTVAGD masz dwie oferty:
Bez okularów:
Toshiba 40TL838 - Telewizor LED - CENA w Sklepie RTV EURO AGD

Lub 200zł droższy zestaw z 2 parami okularów:
Toshiba 40TL838 + 2 pary okularów 3D - Telewizor LED - CENA w Sklepie RTV EURO AGD

A tu masz same okulary:
Toshiba FPT-AG02G - Okulary 3D - CENA w Sklepie RTV EURO AGD
 
Do góry