TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

paeru

New member
Bez reklam
Jeżeli wiesz, że nie będziesz korzystał z tunera satelitarnego, to bierz 838 - 868 nie był nawet w Polsce sprzedawany, poza tym ta pierwsza opcja jest jednak sprawdzona.
 

Adamwl

New member
Poprosiłbym o pomoc w wyłączeniu opcji, która samoczynnie lub nieświadomie została uruchomiona.
Mianowicie w różnych porach, nawet nie jednej godzinowej, ale różnie TV podaje info, że zostanie wprowadzony w stan uśpienia i po 5-10min wyłącza się.
Sprawdzałem timer jest ustawiony na wył., czas wyzerowany.
Natomiast po ukazaniu się tej info, sprawdzenie w timerze pokazuje ilość czasu do wyłączenia.
?
 

alexy

New member
Jaki router trzeba dokupić do tego tv? kojarzę że chyba dwa modele były zalecane ale nie mogę sobie przypomnieć jakie. nie mogę tez znaleźć tej informacji we wcześniejszych tematach a chyba na tym forum czytałam o tym na początku roku ale teraz tego nie widzę...
I żeby podłączyć ten tv do neta wystarczy router czy adapter też trzeba kupić?
 

witgit

New member
Poprosiłbym o pomoc w wyłączeniu opcji, która samoczynnie lub nieświadomie została uruchomiona.
Mianowicie w różnych porach, nawet nie jednej godzinowej, ale różnie TV podaje info, że zostanie wprowadzony w stan uśpienia i po 5-10min wyłącza się.
Sprawdzałem timer jest ustawiony na wył., czas wyzerowany.
Natomiast po ukazaniu się tej info, sprawdzenie w timerze pokazuje ilość czasu do wyłączenia.
?

Tv ma włączoną opcje oszczędzania energii i po 4 godzinach sam się wyłącza.
Jest to dość denerwujące bo gdy pod telewizor są podpięte urządzenia z hdmi tv myśli że nic nie jest podpięte.
Należy wyłączyć opcje enerooszczędne na poszczególnych portach hdmi.
 

arko07

New member
Wyłącza się po 4 godz. jeżeli w tym czasie nie był naciśnięty żaden przycisk na pilocie , fakt że denerwujące jak korzysta się z innego pilota np od dekodera lub tv służy jako monitor pod pc lub konsolę.
 

alexy

New member
A łączysz kablem czy po wi-fi? Jakie masz teraz łącze? Może już masz router, tylko o tym nie wiesz.

obecnie mam neta z kablowki. zalezy mi na podłączeniu tego tv do neta, nie musi być bezprzewodowo. routera raczej nie mam. masz na myśli chyba ten modem przez który jest podłączony net do pc? to jest jakas stara motorola. Czy to prawda ze sa jakies dwa zalecane routery do tego modelu tv? czy może być jakiejkolwiek firmy? jakie musi mieć funkcje ten router? który najlepiej wybrać żeby bez problemu połączył mi neta z tym tv? istnieje tak możliwość ze jeśli kupie jakikolwiek router to może on nie współpracować z toshiba?
 

Podpucha

New member
obecnie mam neta z kablowki. zalezy mi na podłączeniu tego tv do neta, nie musi być bezprzewodowo. routera raczej nie mam. masz na myśli chyba ten modem przez który jest podłączony net do pc? to jest jakas stara motorola. Czy to prawda ze sa jakies dwa zalecane routery do tego modelu tv? czy może być jakiejkolwiek firmy? jakie musi mieć funkcje ten router? który najlepiej wybrać żeby bez problemu połączył mi neta z tym tv? istnieje tak możliwość ze jeśli kupie jakikolwiek router to może on nie współpracować z toshiba?

Za 70 zł na allegro kupiłem router z funkcja wzmocnienia sygnału wifi internet mam z TP przez liveboxa koło TV mam podłączony internet kablem do dekodera N a TV po wifi dekoder i TV korzystają ze wzmocnionej już istniejącej sieci w domu, u siebie pewnie możesz zrobić identycznie kupując router który będzie odpowiedni dla Twojego łącza.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

Kpc21

New member
@Podpucha, dziwnie masz to porobione. Dekoder masz podłączony kablem, a telewizor po wi-fi? To po co było w ogóle kupować moduł wi-fi do telewizora? Nie lepiej było telewizor też podłączyć kablem?

Dobrze by ten router obsługiwał standard 802.11n (w odróżnieniu od 802.11g). A tak, to nie ma znaczenia, co kupisz, bo wszystko jest zgodne z jednym standardem. Jedyna różnica to stabilność. W produktach TP-Linka nie ma z tym problemów, natomiast nie polecam najtańszych (choć i tak droższych od TP-Linków) Linksysów.

Do kablówki kupujesz router z wejściem ethernetowym, bez zintegrowanego modemu. Większość tych co są na rynku, mają wi-fi, ale do połączenia po wi-fi potrzebny ci adapter do telewizora.

O to co masz teraz pytałem, bo np. TPSA (czy raczej Orange, nie mogę się przyzwyczaić) obecnie w standardzie daje routery.
 

Podpucha

New member
@Podpucha, dziwnie masz to porobione. Dekoder masz podłączony kablem, a telewizor po wi-fi? To po co było w ogóle kupować moduł wi-fi do telewizora? Nie lepiej było telewizor też podłączyć kablem?

Dobrze by ten router obsługiwał standard 802.11n (w odróżnieniu od 802.11g). A tak, to nie ma znaczenia, co kupisz, bo wszystko jest zgodne z jednym standardem. Jedyna różnica to stabilność. W produktach TP-Linka nie ma z tym problemów, natomiast nie polecam najtańszych (choć i tak droższych od TP-Linków) Linksysów.

Do kablówki kupujesz router z wejściem ethernetowym, bez zintegrowanego modemu. Większość tych co są na rynku, mają wi-fi, ale do połączenia po wi-fi potrzebny ci adapter do telewizora.

O to co masz teraz pytałem, bo np. TPSA (czy raczej Orange, nie mogę się przyzwyczaić) obecnie w standardzie daje routery.

W TV mam wbudowane wifi obecnie mam D8000 jeśli ktoś nie ma wi fi w TV to pozostaje kabelek.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
 

adamczyk

New member
witam wszystkich....

Przed paroma dniami zespół się mój ok.6 letni 32'' Samsung lcd.
Przez te kilka dni z bólem głowy musiałem szukać po różnych forch i sklepach czegoś pasujacego głównie pod konsole ps3 do grania w fife 12 on-line.
A byłem bardzo zadowolony ze swojego samsunga.....tylko wielkość mi przeszkadzała.
I trafiłem wczoraj przypadkiem na test tej Toshiby.
Zrobił na mnie wrażenie....na tyle duże że przeczytałem od początku do końca cały temat....ponad 50 stron .
Te ponad dwie godziny czytania utwierdziły mnie w przekonaniu o wyborze tego modelu.
Obym się Nie zawiódł.....
Dziś jadę go kupić.
Później zdam relację....:?
 

kudys11

Member
obecnie mam neta z kablowki. zalezy mi na podłączeniu tego tv do neta, nie musi być bezprzewodowo. routera raczej nie mam. masz na myśli chyba ten modem przez który jest podłączony net do pc? to jest jakas stara motorola. Czy to prawda ze sa jakies dwa zalecane routery do tego modelu tv? czy może być jakiejkolwiek firmy? jakie musi mieć funkcje ten router? który najlepiej wybrać żeby bez problemu połączył mi neta z tym tv? istnieje tak możliwość ze jeśli kupie jakikolwiek router to może on nie współpracować z toshiba?

Sieci kablowe stosują filtrowanie mac adresów i każą sobie dodatkowo płacić za kolejne urządzenie wpięte do sieci.
Obejściem tego rest routera z opcją klonowania mac adresu a co do wyboru jaki to już są indywidualne sprawy jakimi się pokierujesz. Dobrze jeśli obsługuje standard N. wcześniej miałem najtańszego TP-Linka z wifi ze standardem G i działał poprawnie teraz mam Netgeara WNR3500L z wifi ze standardem N ,na pokładzie zainstalowany pomidor i jestem bardziej niż zadowolony.

Jeśli router ma być tylko pod telewizor to kieruj się standargem wifi. Jeśli będziesz podłanczał po kablu to wybór jest nieistotny, jeśli natomiast po wifi to bież takiego co obsługuje N
 

adamczyk

New member
Ech...chybaza dużo już widziałem takich efektów na tv...mój brat ma 40" rodzice 37" f.HD
Jakoś d..y nie urywa.
Oczywiście obraz przy trailerach full hd z konsoli robi wrażenie.....jest igła :)
Plus odbiór z dekodera od Cyfry + w wersji bez HD po kablu Euro...również jest na zadowalającym poziomie .
Nawet zwykle filmy avi jakoś lepiej wyglądają.

Tylko że Ja potrzebuje tv do grania na konsoli.....
Gram tylko w fife po sieci.
Zapewne nie przyzwyczaiłem się jeszcze do takich koloròw....bardziej żywe ...bardziej ostre....i mocno kolorowe.
Na moim starym lcd wszystko było jakieś mdłe...wiadomo Nie ta technologia.
Próbowałem kalibracji obrazów z forum....te szczególnie pod ps3.
Trochę jak dla mnie za ciemne....ale to Nie problem.

Ludzie pomóżcie....może to moje oczy się Nie przyzwyczaiły jeszcze do niego .
Ale gdy gram w fife i jest szybsza akcja to obraz smuzy delikatnie przez sekundę....tzn. sami zawodnicy.
Wydaje się jakby drgali....pierwszy raz jak to zobaczyłem to lekko się przeraziłem.
Może Nie ten tryb w ustawieniu tv zostawiłem. Ale Nie.....grałem na trybie gra.
I Nie wie czy to moje oczy muszą załapać...przyzwyczaić się do obrazu. Czy może coś w ustawieniach trzeba zmienić.
Dziś sprawdze u brata jak to wygląda. Ale Nie kojarzenia takich efektów przy szybszych akcjach. Ma 40" lcd/leda PHILIPSa 40pfl565.
Jeśli takiego efektu nie ujrze u niego.....to jeszcze po próbuje w ustawieniach Toshiby. Ewentualnie Tv do wymiany.:(
I nie mam ochoty na takie zabawy z przenoszeniem go ....wymienianą. I później na jaki ?
Nie mam już sił. Przez chwilę chciałem brać plazme od pfila......i może na nią się zdecyduje :eek:
 
Do góry