TV Toshiba 40l7335 restart

delfin12

New member
Witam!
Czy da się jakoś zrestartować telewizor Toshiba 40l7335?
Mój problem polega na tym, że dziś chciałem obejrzeć mecz w tv, włączyłem listwę do której podłączony jest telewizor. Zaświeciła się zielona dioda, później cały ekran podświetlił się czarnym kolorem i dioda zmieniła kolor na czerwony.
Pilot nie reaguje, tv cały czas się podświetla a dioda informuje mnie czerwonym kolorem, że odbiornik jest wyłączony... Totalnie zgłupiałem... Wyjęcie wtyczki z sieci i włączenie ponownie nic nie daje. Nie wiem czy coś się zepsuło, czy zawiesiło.
Czy da się jakoś zrestartować taki telewizor czy jedynym wyjściem jest oddanie go do serwisu?
Proszę o pomoc i porady, bo może jest jakiś sposób lub ktokolwiek miał już podobne problemy?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Wyjmij wtyczkę na więcej niż 10-15minut, optymalnie na noc, zresetuje się wtedy do włączenia od nowa, a nie na starych ustawieniach.
 

firekage

New member
Bez reklam
Nie chcę źle wróżyć, ale oby Ci soft nie padł...u mnie miałem coś podobnego w trakcie oglądania 3D. W pewnym momencie czarny obraz, czerwona dioda i trup.
 

delfin12

New member
No więc dostosowałem się do rady Karpaja i odłączyłem TV z sieci na całą noc, chociaż nie liczyłem na żadne tego efekty, bo przed pojawieniem się tego problemu wczoraj telewizor był odłączony od sieci od środy, tak jakoś od godziny 23.
Dziś rano po podłączeniu znów jest to samo, czyli czerwona dioda i podświetlanie matrycy.
Jedyne co mi teraz pozostało, a czego chciałem uniknąć za wszelką cenę, jest odwiezienie TV do MediaMarktu gdzie go zakupiłem i niech oni coś z tym robią skoro sprzęt jest na gwarancji.
firekage - u mnie to się nie stało podczas oglądania. Oglądałem w środę wieczorem tv, normalnie działało wszystko. W czwartek TV był wyłączony cały czas, a w piątek po pracy jak próbowałem go włączyć, to już było tak jak opisałem wyżej. Mam nadzieję, że problemy z softem też gwarancja uwzględnia, bo ja dopiero teraz czytam te papiery gwarancyjne, bo póki wszystko działało to nie zwracałem na gwarancję uwagi.
 

firekage

New member
Bez reklam
U mnie opisana przez Ciebie akcja miała miejsce dwa razy. Raz, gdy telewizor został podpięty do initernetu, załapał aktualizację, na której zawiesił się. Tutaj faktycznie pomogło odłączenie od sieci (sam motyw jest idiotyczny bo wyciąganie wtyczki na podłączonym sprzęcie, tak zwane "wyłaczenie na gorąco" może spowodować uszkodzenie odbiornika samo w sobie, a to również należy zrobić po update firmware - lol, gdy updater informuje, że tv sam się***wyłaczy, co jest bzdurą bo nie robi tego), a drugi raz przy 3D.

U mnie akurat wymieniono mi od ręki na nowy model, przy czym brałem w zasadzie u nich (ten drugi, który wchodzi w ich skład), a TV padł bardzo szybko od kupna. Ja musiałem w ogóle mieć model wadliwy bo on non stop się przycinał, zawieszał, nie reagował często na pilota. Wymieniona sztuka, od stycznia, pracuje poprawnie i bez problemów, co prawda mało oglądam, ale nie zdażyło się***ani razu by miał jakikolwiek problem - soft jedynie wgrałem nowy, z tej niemieckej strony supportu.
 
Do góry