TV Toshiba 40l7335 + odtwarzacz PHILIPS HMP5000

delfin12

New member
Proszę was o pomoc, bo już sam nie wiem co robić.
Mam telewizor Toshiba 40l7335, kupiłem go głównie ze względu na to, że wg producenta ma matrycę 200Hz, a z tego co wiem to im więcej Hz tym obraz płynniejszy, a mi głównie na tym zależało.
Niestety nie jest tak kolorowo. Obraz z multipleksu nie jest tak płynny jakby się mogło wydawać, ale stwierdziłem, że to może przez jakość sygnału i nie zamartwiałem się tym zbytnio. Problem jednak pojawił się przy odtwarzaniu filmów. Gdy podpinam pendrive do TV to obraz co prawda jest ładny, ale wystarczy, że jest jakaś dynamiczniejsza scena, lub jakiś szybszy poziomy lub pionowy ruch kamery i pojawiają się tak jakby rozmycia i różne zniekształcenia obrazu.
Do TV zakupiłem odtwarzacz multimedialny PHILIPS HMP5000, żeby móc oglądać filmy z napisami. Ale niestety problem pojawia się znowu. Praktycznie przy każdym rodzaju filmu - czy to avi, mkv, x264 wszędzie występuje podobny problem. Przy filmach w rozdzielczości 720p i 1080p obraz jest faktycznie piękny i wyraźny, kiedy kamera się nie rusza. Ale wystarczy że coś się zaczyna dziać i już pojawiają się te "zakłócenia".
Żeby było zabawniej przeniosłem odtwarzacz do innego pokoju, podłączyłem do starego 32 calowego FUNAI z HD Ready i tam nie zauważyłem zniekształceń obrazu.
Czy da się jakoś ustawić ten telewizor, żeby obraz był bardziej płynny? przezież ma on mieć 200Hz, więc nie powinno być chyba takich problemów? Jedyne ustawienia jakie stosuję to zmiana trybów ekranu z Hollywood dzień, noc itd. Głębiej nigdy nie wchodziłem, bo się nie znam po prostu.
Jest jeszcze jeden problem - po podłączeniu do TV Xboxa 360 w grach mam wyraźne opóźnienia, np. w grach wyścigowych skręcam na padzie a samochód skręca dopiero po jakimś czasie.
Bardzo proszę o pomoc i poradę co zrobić z tym tv, czy da się go jakoś dostroić, żeby ten obraz działał jak należy? Nie wiem jakie informacje zawrzeć, żeby jak najwięcej było wiadomo.
-TV ma najnowszy soft (wg informacji wyświetlanej na TV)
-odtwarzacz multimedialny jest podłączony randomowym kablem HDMI z biedronki (nie wiem czy Kabel może mieć wpływ, ale lepiej to uwzględnię)
-do odtwarzacza wpięty jest pendrive Kingston 16 gb.

Jesli coś więcej potrzeba to proszę pytajcie.
Jeśli w złym miejscu umieściłem temat to proszę moda o przeniesienie.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Do filmów pobaw się opcją ClearScan, ona odpowiada za dodawanie klatek.
Do Gier włącz tryb do gier, wyłączasz wtedy dodatkowe klatki, ale opóźnienie jest porównywalne z monitorem.
 

delfin12

New member
Faktycznie po wyłączeniu tego Clear Scana płynność tak jakby się poprawiła i na dodatek obraz jest taki bardziej "filmowy". Dzięki Karpaj. Jest też dużo opcji z których niewiele wiem, ale się pobawię ustawieniami. jakieś resolution+ i DNR.
Nie umiem jeszcze wyłączyć tego efektu rozjaśniania przy jasnych scenach i przyciemniania przy ciemnych. Mam takie coś jak kontrola podświetlania, ale tam jakkolwiek bym nie ustawił (wyłączona, niska, wysoka, automatyczna) to i tak nie likwiduje tego efektu.
 
Do góry