TV TCL C70 równość podświetlenia matrycy - nagroda Big Deal od Readakcji HDTV.com.pl za spójność pracy matryc w 10 wyjętych kolejnych telewizorach !

tomczyslaw

New member
na w/w zdjęciu nie był wyłącznie czarny ekran.

mimo wszystko wysyłam kolejne zdjęcia:
Tak jak wcześniej należy usunąć spacje

youtube:
htt ps://img ur.com/a/iVNbw

menu:
htt ps://img ur.com/a/iVNbw

Z telewizora jestem na prawdę zadowolony, tylko te białe naloty drażnią.
Np podczas oglądania filmu w formacie kinowym widać było w rogach lekkie zabielenie.
Niestety podczas ciemnych scenerii rzuca się to w oczy... :-(

Dodam, że nie wiem w jaki sposób inaczej przedstawiać tę wadę. Niestety moje oczy oraz mojej dziewczyny dostrzegają te plamy.
 

tomczyslaw

New member
dodam jeszcze, kilka informacji. Pytam ponieważ zakupiłem telewizor w mediaexpert i rozważam dochodzenie moich roszczeń z tytułu rękojmi. - potrzebuję jakiś argumentów
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli to nie jet model taki jak w tytule wątku seria TCL C7006 na matrycy SVA,
ale to model C7026 na innej matrycy VA.

Model który otrzymał nagrody Big Deal - ma najrówniejsze podświetlenie w klasie.

Musisz rozmawiać z Media Expert.
Podświetlenie Edge Led może wprowadzać mniej lub bardziej równe podświetlenie matrycy.
 

klonxxx

Banned
Czyli to nie jet model taki jak w tytule wątku seria TCL C7006 na matrycy SVA,
ale to model C7026 na innej matrycy VA.

Model który otrzymał nagrody Big Deal - ma najrówniejsze podświetlenie w klasie.

Musisz rozmawiać z Media Expert.
Podświetlenie Edge Led może wprowadzać mniej lub bardziej równe podświetlenie matrycy.

A to ciekawe bo użytkownicy sprawdzili i w obu siedzą takie same matryce (jest o tym w głownym watku o TCL C70).Dodatkowo sam TCL podaje taką informację.Więc ktoś tu kręci znowu....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież jest podane ja wół, jak masz problemy z czytaniem to trzeba iść do lekarza tego od ... oczu.
 

klonxxx

Banned
Przecież jest podane ja wół, jak masz problemy z czytaniem to trzeba iść do lekarza tego od ... oczu.
Właśnie masz podane że nie ma żadnej różnicy pomiędzy U55C7006 a U55C7026.W obu jest identyczna matryca Celowo wypisujesz takie bzdury ?
 

Attachments

  • Zrzut ekranu (3).jpg
    Zrzut ekranu (3).jpg
    14,4 KB · Wyś: 105
  • Zrzut ekranu (2).jpg
    Zrzut ekranu (2).jpg
    16,7 KB · Wyś: 82

janusz

New member
Bez reklam
Informacja z menu serwisowego rzeczywiście wskazuje na identyczne matryce, ale nie przesądzałbym tego jedynie na tej podstawie. Producenci lubia takie dane nieco ukrywać.
 

janusz

New member
Bez reklam
Dodatkowo sama firma TCL to potwierdziła jednemu z użytkowników.To też nie przesądza ?

Znając producentów to tym bardziej bym stawiał na tej podstawie, że są takie same np. taki sam rodzaj (choćby taki sam bo w tej samej technologii va), ale już przemilczeli, że inny producent lub nieco inne parametry itp.
Temat moim zdaniem nie do rozstrzygnięcia na forum. Na pewno 7006 to model który doceniła EISA, 7026 pewnie jest taki sam lub zbliżony, ale może może na czymś zaoszczędzono lub wprowadzono jakieś porównywalne zamienniki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niech będzie, że są idealne równe !
Niech każdy wybiera co chce.

Dla niebieskich jest specjalna cena z pełnym pakietem.
 
Do góry