TV Sharp 46LE 820 - test otwarty, opinie, wszystko na temat serii 820

Marcin2000

New member
Bez reklam
Dziękuję za info :), powiedzcie mi proszę czy 820 ma szybę pokryte warstwą anterefleksyjną czy po prostu jest to zwykła szklana szyba?

Patrzę pod różnymi kontami na swój ale dopatrzeć się nie mogę, pytam bo wtedy z "konserwacją" powierzchni różnie.

Warstwa antyodblaskowa na szkle ulega łatwemu starciu mechanicznemu lub chemicznemu a zwykła szklana szyba tylko szyba i sprawę czyszczenia upraszcza.
 
Ostatnia edycja:

da_niel1

New member
Sharp lc-40le820e nie działa internet

Czy ktoś podłączał internet do tego tv? co trzeba ustawić żeby można było korzystać z sieci w TV? Mam internet z multimedia a modem firmy motorola. Proszę o pomoc bo jeśli nie uda się uruchomić netu na tv to mam możliwość zwrócenia tego telewizorka do sklepu. dzięki
 

inzkulozik

New member
Czy ktoś podłączał internet do tego tv? co trzeba ustawić żeby można było korzystać z sieci w TV? Mam internet z multimedia a modem firmy motorola. Proszę o pomoc bo jeśli nie uda się uruchomić netu na tv to mam możliwość zwrócenia tego telewizorka do sklepu. dzięki

Trzeba było w ogóle nie kupować, bo LE820E nic Ci z Internetu nie pokaże. Możesz co najwyżej pooglądać zdjęcia albo posłuchać muzyki przez DLNA z kompa.
 

casd

Klub HDTV.com.pl
vip
Ustawienia kalibracyjne

Użytkownik "chromawash" z AVS Forum opublikował swoje najnowsze ustawienia :

I have slightly improved settings for List #4 here. Lists #1-3 are still unchanged. I don't think any of these lists can be further improved at this point. I don't think any better settings are possible, but I'll try out some of the latest settings posted for PC mode. I doubt they can overcome the Quattron firmware's "spectrum compression problem," which compresses parts of all RYGCBM segments, making it impossible to get accurate colors with any settings. For example, yellow-green and forest green can never be accurate together on the screen. Since forest green is a pretty rare color on average in most programs, my settings in CMS-Hue are set for accurate yellow-green.

________List #1 __ List #2 _ List #3 __List #4

Power Control :
Power Saving> Off (eliminates flickering)

Picture Settings :
AV MODE>_ GAME or USER _ GAME or USER ____ PC ____ STANDARD
Reset> Yes (you must select this prior to the others in this menu)
OPC>______ Off ____ Off ____ Off ___ Off
Backlight>__ -12 ____ -11 ____ -3 ____ -6
Contrast>__ +28 ____ +26 __ +20 ___+20
Brightness>__ -3 (tolerable viewing angle) or -2 (better shadow detail)
Color>_____ +11 ____ +6 ____ +8 ____ 0
Tint>________ 0 _____ +6 _____ 0 ___ -7
Sharpness>__ +2 (improves faces, especially in standard broadcasts)

Advanced Settings :

CMS-Hue :
R>___ 0 ____ 0 ____ +8 _____ +20
Y> ___0 ____ 0 _____ -8 _______ 0
G>_ __0 ___- 22 ____-18 _____ -30
C> _+12 ___ +8 _____ 14 ____ +30
B>_ -18 ___ -18 _____-23 ____ -16
M> _+22 __ _16 _____ 27 ____ +30

CMS-Saturation :
R> +20 ____ +25 ____ +25 ____ +27
Y>_ -11 ____ -11 ______ -5 _____ +2
G>__ 0 ______ 0 _____ +14 ____ -15
C>_ +14 ____ 19 _______ -8 ____ -19
M>_ +14 ___ +16 ____ +18 ____ +29

CMS-Value :
R> +13 ____ +16 ____ +17 ____ +27
Y>_ +8 ____ +11 ____ +16 ____ +29
G> +30 ____ +30 ____ +30 ____ +30
C> +19 ____ +21 ____ +24 ____ +16
M> +16 ____ +13 ____ +10 ____ +19

Color Temp:
___ Middle __ High ___ High___ Middle (you must select this prior to the others in this menu)

R>__ 0 ____ +30 ____ +30 ____ +17
G>__ 0 ____ +30 ____ +20 ____ +30
B>__ 0 ______ 0 _______ 0 ____ +21
R>__+1 ___ +30 ____ +30 _____+17
G>__ 0 ____ +29 ____+ 15 ____ +30
B>__ 0 ______ 0 _______ 0 ____ +21

Motion Enhancement> Off (Motion Enhancement may wear out TVs faster, so use only as needed)
Active Contrast> Off

Gamma Adjustment> 0 ____ 0 ____ 0 ____ 0
(other values hurt viewing angle and color accuracy)
Digital Noise Reduction> Off
In order of most to least degree of inaccuracy and relative occurrence, the affected shades are certain shades of (? = unknown or imperceptible):

_____List #1 _______________ List #2 _________________ List #3 ___________ List #4

1) yellow-green #1 (darker) - yellow-green #1 (darker)_ all colors (slightly darker) _ orange (yellower)
2) red-orange and skin tones (oversaturated or undersaturated [yellow light shining on skin tones tends to be oversaturated]) ____ green (yellowish or darker [aquamarine/cyan undersaturated]) ____ yellow (greenish) ____ blue (undersaturated, oversaturated, darker, or purplish)
3) cyan (undersaturated or greenish) _ yellow (greenish) _ dark blue (much darker) _green (yellower
4) magenta (undersaturated) _ brown (undersaturated) _ dark green (much darker) _ yellow (oversaturated, greenish)
5) purple (bluish) _ magenta (undersaturated) _ blue (undersaturated, brighter, or purplish) __ cyan (greener)
6) blue (purplish) ____ purple (bluish) ____ red-yellow (red is subtracted) ____ purple (bluer)
7) orange (undersaturated and/or yellowish) _ orange (undersaturated and/or yellowish) _ purple (bluish) __ magenta (undersaturated)
8) green (oversaturated or brighter) ____ blue (purplish or brighter) ____ any highly saturated color (loss of definition) ____ same as List #3
9) yellow-green #2 (green subtracted) ____ red-orange and skin tones (undersaturated or oversaturated [yellow light shining on skin tones tends to be oversaturated]) ____ ? ____ ?
10) yellow (oversaturated or greenish) ____ any highly saturated color (loss of definition) ____ ? ____ ?
11) any color (whitish tint added; extremely scarce, but very scarce if using setting for better shadow detail) ____ same as List #1 ____ ? ____ ?
12) any highly saturated color (loss of definition) ____ red (darker, undersaturated, oversaturated, or lighter) ____ ? ____ ?
13) red (undersaturated, oversaturated, or lighter) ____ dark black (bluish) ____ ? ____ ?
14) dark black (bluish) ____ ? ____ ? ____ ?

Last edited by chromawash; Yesterday at 07:25 PM..
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
wada przy wyswietlaniu na 40LE820E ???

Witam,

dopatrzyłem się jasniejszego paska po środku matrycy odchodzącego od jej górnej krawędzi na 5-8 cm w głąb ekranu. Pasek jest prosty coś jak by "prostokatmna tasiemka".

Jest delikatnie widoczny na bardzo jasnych tłach lub żółtym kolorze. Ale jednak widoczny. Skoro go widze to jest to trochę denerwujące.

Mieliście cos takiego? Zadzwoniłem do SHARP proszą o zdjęcie raczej na foto nie wyjdzie.

Ściagać serwisanta?

Pozdr.

M.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Przyjedzie serwisant z SHARP-a. Zobaczymy co powie. Problem na matrycy mojego TV ujawnia się dość dyskretnie.

Jest widoczny jaśniejszy pasek na jasnych tłach (szare, białe, kremowe, żółte), prostokatny idelnie po środku matrycy u samej góry ekranu.

Teraz pojawił się też na jasnym tle efekt miejscowego przybrudzenia góry ekranu tzn. wzdłuż szczytowej krawędzi matrycy raz jest nieco jaśniej raz nieco ciemniej nie regularne w kształtach... nie podoba mi się to tym bardziej że w dolnej i bocznych krawędziach jest równomiernie podświetlone ;(

Mam nadzieję, że skoro kontakt telefoniczny z Sharp i serwisem sympatyczny liczę, że dalej tak będzie tj. sympatycznie i rzeczowo.

Jakieś sugestie przed rozmową z serwisantem?

Czy wystepujące od czasu do czasu opóźnienia obrazu względem głosu to też problem który należy zgłosić?

Ja obstawiam że coś nie tak z górnym krawędziowym podświetlaniem LED ??? Może nie wszytkie się świecą... mam nadzieje że serwis sprawdzi siłę i jednolitość podświetlenia.


Wdzięczny będę za rady czego oczekiwać i wymagać podczas tej wizyty???

Pozdr.

M.
 
Ostatnia edycja:

_Hose_

New member
Widzę że w testach wyświetla się w dolnym prawym rogu zużycie energii, da się to jakoś włączyć w tym telewizorze? Nie mogę się doszukać tego w menu.
 

tdigdtd

New member
Czy ktoś może opisać jak wygląda obraz w nocy przy zgaszonym świetle i niskim podświetleniu (2-3 kreski na 10). Był bym bardzo bardzo wdzięczny gdyby ktoś mógł zrobić zdjęcie w takich warunkach nawet telefonem komórkowym. Interesuje mnie jak mocno matryca jest jaśniejsza w rogach względem środka (w końcu ma krawędziowe podświetlenie led).

Najlepiej na modelu 52".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to są zdjęcia kombinowane gdyż nie czytelny jest ani znaczek świecący ani nazwa Sharp.
006_P1220311.JPG

Z lewej jest telewizor Sharp Quatron .
Jeśli zdjęcie jest zrobione prawidłowo to widać wyraźnie i czytelnie napisz Sharp z lewej strony na dole telewizor i po środku piramidkę, też wyraźnie i czytelnie.
Przy długim czasie naświetlania aparatu każdy telewizor nawet plazmę można zrobić z chmurkami.
 
Ostatnia edycja:

jason1980

New member
W Polsce musza sprzedawac jakis drugi sort tych tv. Sam mam 46le821 i czarny ekran jest czarny (zadnych chmur), na jasnym czasem widac lecitko ciemniejsze paski w 2 miejscach ale to trzeba byc juz zboczonym zeby sie ich dopatrzec. Obudowa nie trzaska, wszystko gra i buczy (w zasadzie nie buczy).
Moze mam szczescie i nie ma sie czego przyczepic, ale to jest podejrzane ze tyle bledow maja telewizory za tyle pieniedzy. Moj byl kupiony w Uk i dziala swietnie.
Pozdrawiam
 

_Hose_

New member
Fotka mojej "czterdziestki", czas naświetlania 1s. TV kupiony na wyspach, posiadam go od paru dni, jednak do tej pory nie usłyszałem nawet szmeru z obudowy a co dopiero o trzaskach mówić. Sądzę że nie ma selekcji telewizorów na poszczególne rynki, raczej stawiam na to że część z nich jest źle zmontowana, błąd ludzki, ktoś w złe miejsca osadza jakieś gumki, przekładki czy też gąbki stąd przy rozgrzewaniu i stygnięciu sprzętu trzaski. Szczęśliwym trafem posiadam sprzęt bez zbędnych efektów dźwiękowych ;-)
 

Attachments

  • DSC02877.jpg
    DSC02877.jpg
    199,5 KB · Wyś: 140
Ostatnia edycja:

tdigdtd

New member
Dzięki inzkulozik,_Hose_ i kiki

Myślałem że będą znacznie większe latarki na rogach, ale widzę że jest dużo lepiej niż w wypadku Sony KDL-EX710 który jest w podobnej cenie http://www.hdtv.com.pl/forum/628791-post67.html

Oprócz tego wyczytałem że Sharpy LE820 maja jedne z najniższych input lagów, gdzies robili testy z liczydłem i na nagraniu w trybie gra wychodziło 18ms. Wygląda na to że jednak istnieje 52-55" telewizor edge led w sensownej cenie, nadający sie do grania w nocy.

W dodatku widziałem tego Sharpa w sklepie, chyba faktycznie ten czwarty (żółty) piksel coś dodaje bo kolory wydawały się żywsze jeszcze zanim wyczytałem o co biega. Ramka się nieźle palcuje nie polecam używać przycisków na dole bo wszystko potem widać.

p.s. bardzo ciekawe recenzje nakręcone Full HD, sporo spostrzeżeń przy graniu na ps3, xbox, oglądaniu filmów, porady dot ustawień (przynajmniej drugi film chyba w oparciu o model 810 czyli raptem brak szyby
http://www.youtube.com/watch?v=0yi22GxBg3A
http://www.youtube.com/watch?v=FG7WJSbEC1A
 
Ostatnia edycja:

ocelot

New member
Mój 820 sprawił mi niemiła niespodziewajkę.
Nie było mnie w chacie przez tydzień. Wracam odpalam tv i jakoś tak nie tak to wygląda.
Okazało się że zgubił ustawienia. Język był na angielski, do tego moje ustawienia diabli wzieli i było tak jak fabryka dała. Dziwne to. EPG poszatkowany też był na maxa ale to jeszcze mogę zrozumieć.
Taki niesmak pozostał.
 
Do góry