TV Sharp 46LE 820 - test otwarty, opinie, wszystko na temat serii 820

TNQ

New member
Może to zabrzmi trochę głupio, ale może ktoś nagrać to trzeszczenie obudowy i wrzucić je na jakiś serwer? Czy jest to bardzo uciążliwe?

Od ponad miesiąca noszę się z zakupem TV powyżej 50 cali i kiedy wydawało mi się, że już znalazłem to teraz czytam tylko posta po poście na temat trzasków...


Mam drugi egzemplarz 52" / 820 - nic nie trzeszczało /stukało w poprzednim ani w tym który użytkuje teraz.
 

Piwowarek

New member
awakeman przed zakupem jeżeli jest taka możliwość to niech Ci sprawdzą czy ten telewizor trzaska. Ponoć są egzemplarze nietrzaskające ja mam drugi egzemplarz który też trzaska. Dziś wyniosłem się do drugiego pokoju po użytkowaniu tego telewizora drugi tydzień już nie wytrzymuje i co mnie irytuje najbardziej ze te trzaski są coraz głośniejsze :( Obiecano mi ze TV mi wymienią. Telewizor wcześniejszy (ten pierwszy który mi przysłali) trzaskał chwilowo, nie było to aż tak uciążliwe ale ten kolejny egzemplarz trzaska co 20-40 sec a po wyłączeniu trzaska jeszcze przez 5-6 godzin. Mimo ze obraz ma świetny to jeżeli nie dostane egzemplarza nie trzaskającego niestety zmuszony będę zamienić na inny TV. Postaram się nagrać te trzaski.
 

skoadam

New member
Mógłbym prosić kogoś kto ma ten tv żeby sprawdził jakiego typu jest matryca, jest to dla mnie na maksa istotne, xva czy ips? nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
I jeszcze jedno jaka jest różnica między 820E a 820EV?
Czym sie różni 810- 814- 820? czy wszystkie maja przedni panel plaski bez wybrzuszeń ramy?
 
Ostatnia edycja:

Hanu

New member
Raczej nie. Efekt input lag to pojęcie dość względne. Jedni widzą, inni najczęściej nie. Zresztą po jakimś czasie oko i tak się przyzwyczaja. Ja bym nie demonizował problemu.
 

jason1980

New member
Czy ktoś się może orientuje czy do le821 można podłączyć zew twardy dysk. Jeśli tak to do jakiej pojemności i czy pójdzie na zasilaniu USB z TV czy potrzeba zewnętrzne zasilanie.
Pozdrawiam
 

Luck_nk

New member
Witam. Jest to mój pierwszy post na hdtv-forum, więc na początku chciałbym powitać wszystkich użytkowników i podziękować za ogrom informacji jakie tu można znaleźć. Przymierzam się do kupna 40-calowego telewizora LED TV i mam problem z wyborem między Sharp 40LE820 a Sony EX700. Może ewentualnie zaproponujecie coś innego? Doradziliście mojemu bratu w wyborze Sharp 40LU705, więc i ja liczę na Waszą pomoc:) Przede wszystkim zależy mi na dobrej jakości obrazu i dźwięku (nie przymierzam się na razie do zakupu kina). Kwota do wydania max 3500 zł.
 

TNQ

New member
52LE820 - opóźniony dzwięk

Czy ktoś boryka się z tym samym problemem ewentualnie się z nim uporał? Chodzi o opóźnienie dzwięku w stosunku do obrazu - sygnał z dekodera enki po HDMI. Jeśli puszcze dzwięk z dekodera na amplituner problem nie wstępuje czyli wina jest na 100% po stronie telewizora. Najnowsze oprogramowanie już wgrywałem.
 

babkaz

Member
Witam.

Mam następujący problem:
Podłączyłem do telewizora zestaw głośników po złączu optycznym. Niestety głośniki wbudowane w telewizor nie odłączyły się automatycznie, ani nie mogę znaleźć nigdzie w instrukcji, ani menu takiej opcji. To jeszcze nie byłby problem, ponieważ mam oddzielnego pilota do zestawu (z pilota od telewizora mogę sterować głośnością tylko głośników wbudowanych). Podczas oglądania niektórych filmów głosy osób słychać tylko i wyłącznie w głośnikach wbudowanych, a na zestaw jest nadawana muzyka i efekty. Czy da się jakoś wyłączyć owe wbudowane głośniki i przekierować cały dźwięk na zewnętrzne?

Z góry dziękuję
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :)

no to jazda :)) widze ,ze sharp dal d..y nie tylko z linia lc700... tam dzwwiek opozniony tutaj jakies inne fikolki... karygodne
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wystarczy sprawdzić przed wysyłką i po kłopocie.
Na kilkaset trafił się jeden który został wymieniony.
Teraz się cieszą jakością jak powiedział jeden z użytkowników jak w bajce.
 

inzkulozik

New member
Witam,
Czy orientuje się ktoś co kryje się w tytułowy modelu pod pojęciem "System 100Hz E-Motion z korekcją drżenia obrazu"? Zastanawiam się nad kupnem 46LX810 i on ma z kolei "Sterowanie 100Hz z filtrem poprawiającym jakość odtwarzania materiałów filmowych". Czy to nie jest to samo tylko inaczej nazwane?
 

K.M.Bak

New member
Na te trzaski to krew zalewa (mój to LE824)... Co ciekawe mam wrażenie (na 99%), że obudowa z tyłu telewizora (jak był nowy) to była płaska... A teraz jest pofalowana! Widać to pod światło i czuć jak się ręką przejedzie. To ewidentna wada fabryczna. Teraz Panowie z Torunia powinni do każdego z nas do domku przyjechać i wymienić sprzęt na nowy! Kuźwa wkońcu to nie TV za 500 zł...
 
Do góry