tv . sat , cd , kino - kable

d6500

New member
Dzień Dobry
Mam zestaw
denon 2113
cd denon ae
nc+ media box
tv d6500 samsung
Mam pytanie czy mam dobrze podłączone
Po kolei :
z tv do avr hdmi
z nc do tv hdmi
w tv dźwięk mam PMA , nie mogę zmienić na DD avr czyta dźwięk z tv po hdmi i pokazuje plc 2

gdy podłączam
optyk avr do nc , nc do tv hdmi, avr do tv hdmi
mam wtedy dźwięk w avr DD lub plc 2 lub direct bywa różnie w zależności do kanału avr sam rozpoznaje
za to nie mogę korzystać z cd

Czy mam to dobrze podłączone czy znajdzie się inne rozwiązanie aby zwolnić jednego optyka pod cd
Jak patrze ustawienia hdmi media boxa pokazuje że puszcza dźwięk PCM po mimo że ma ustawione DD . Wcześniej jak miałem kablówkę dd działało prosto z tv na avr .
 

venom200

Member
Wszystko co mazz w domu nc+ blu dvd kompa ps3 Xbox a nie wiem co maz jeszcze w domu podlacz do amplitunera na gniazda hdmi in a .Z amplitunera hdmi out do tv tylko jednym kablem wtedy będzie ci wszysyko działać. Tylko pamietaj ze w dekoderze nc tez musisz ustawic dzwiek dd jak nie masz jeszcze

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

d6500

New member
czy Twoim rozwiązaniem będzie musiało być on aby działać ?
np oglądanie samo nc + nie zawsze niesie konieczność włączania ampa .
 

d6500

New member
Mam problem , gdy wyłączenia cały sprzęt na noc , rano gdy włączam dekoder nc nie wykrywa mi hdmi na tv . Gdy na chwilę włączenia ampa i wyłącze później już to działa bez włączonego ampa . Da się temu zarazdzić ?

Nawet gdy wyłącze na off i znowu włącze nie działa mi .
Grzebie we funkcjach i nie moge w menu ampa wyszukać passtrought .
Amp podpięty z tv po arc hdmi , Amp z nc po hdmi

Zrobiłem ustawienia wedle instrukcji obsługi . Po wyłączeniu całości obraz na tv nie ma dekoder przechodzi w tryb hdmi off . Nie rozumie dlaczego nie ma przekazania sygnału z dekoderem w trybie on do ampa w trybie sb do tv on . Gdy na chwile włącze ampa i wyłącze wszystko znowu działa. Problem jest na lini Amp tv ma ktoś jakiś pomysł ?
 
Ostatnia edycja:

venom200

Member
W denonie ta opcja to stand by pass i ustaw na last wtedy jakie źródło ostatnie odtwarzales takie będzie szło bez włączonego apmlitunera . Jak będziesz chciał zmienić źródło wtedy na sec będziesz musiał przełączyć sygnał wejściowy na amplitunerze


Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

d6500

New member
Mam standby source ustawione na last od samego początku zmieniłem na cbl / sat ten sam efekt Po wyłączeniu wszystkiego I włączeniu tylko tv i dekodera Sygnał z ampa do tv nie idzie przez co tv nie wykrywa zlacze hdmi 2.
Uwaga zadziałało ale po chwili już przestało działać czyli na pewno Amp nie przekazuje dalej sygnału
 
Ostatnia edycja:

venom200

Member
Dziwne ja nie mam z tym problemu a może sygnał cbl jeszcze się nie załadować i za szybko próbujesz włączyć

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

d6500

New member
No właśnie dziwne ale prawdziwe , problem na lini Amp tv tu ginie sygnał . Probowałem tez zmienić gniazdo hdmi w tv też bez efektu . Jakiś pomysł ?
 

d6500

New member
Problem rozwiązany
Kino zostało przepięte z tv z portu HDMI monitor , na port hdmi 3 .
Sygnał z dekodera przez kino trafia do tv .
Problem jest ponowna konfiguracja obrazu z tv co mnie bardzo dziwi .
 
Do góry