TV Samsung UE32F5500 SamyGO i nagrywanie

seedbox

New member
Witam

Od 2 dni jestem posiadaczem TV Samsung UE32F5500 troszkę zacząłem gmerać i zdziwiłem się jak zaczołem nagrywać programy z TV na pena 16 GB ADATA.
Moje zdziwienie było wielkie jak okazało się że win nie widzi pena po formacie w TV zaraz zaczołem szukać co to może być okazało się za TV ma system zapisu Linux-a więc zaczołem szukać jak wydobyć pliki z pena ok znalazłem UFS Explo... i co dalej mam pliki na dysku, ale nic puki co z nimi zne zrobię...

Szukałem czegoś co może być przydatne do odzyskania nagranej treści i oczywiście odblokowania plików natknąłem się na SamyGO i tu mam pytanie..

w jaki sposób mogę zainstalować to na tym TV i czy to mi pomoże w nagrywaniu i kopiowaniu do kompa

Proszę o odpowiedz
p.s
Za pomoc oferuję konto shell - seedbox
Pozdrawiam
 

azman

New member
System plików tworzony przez TV Samsung to XFS. O odczycie na Windows zapomnij. A poza tym używany jest system zabezpieczeń DRM. Tworzony jest plik .srf .dat i inne, które szyfrują zawartość.
Systemu plików XFS jest obsługiwany na PC przez linuxa a w TV Samsunga też siedzi linux.

Rozwiązaniem jest po pierwsze zrobić roota
- SamyGO [How To] Get root access on F series

Następnie zainstalować program do dekodowania nagranego materiału
- SamyGO [PC] SamyGO PVRDecoder for E/F series - UPDATED!

Po roocie nie będzie działał Skype, PVRDecoder instalujesz na PC, nagrywasz na Pena lub HDD podpiętego do TV i dekodujesz również gdy jest podpięty do Tv. Po całym procesie otrzymujesz czystego Ts-a.

Trochę upierdliwe ale na obecna chwilę nie ma innego rozwiązania do serii F

ps. dostęp masz tak czy siak do plików czy to z poziomu linuxa czy też poprzez program PVRDecoder i dopóki ich nie zdekodujesz w tymże programie to nie obejrzysz nigdzie indziej poza TV bo wraz będą zabezpieczone poprzez DRM
 
Ostatnia edycja:

seedbox

New member
:) Ok root zrobiony tylko teraz powiedzcie jak mam zainstalowac ten samyGOPVRDecoder czy to sie instaluje na kompie czy w tv i jak byscie zapodali linka do pobrania

Pozdrawiam
 

seedbox

New member
IP ustawiam takie jak SW ?
Pen wpięty nagrany kawałek prog ale komunikat z programu
12:31:55: Scanning for TV .. Please wait.
12:32:04: Unable to connect FTP-server in TV. Please scan for USB-devices again.
 

tdx

New member
Bez reklam
Daj sobie settings i search 4 TV powinien Ci znaleźć automatycznie TV i ustawić automatycznie IP.
Okienko wyżej możesz wpisać ręcznie ma być to IP TELEWIZORA
 

azman

New member
najpierw instalujesz skype jak nie masz potem uruchamiasz i dopiero robisz root
taka powinna być kolejność

zrób root jeszcze raz już po odpaleniu skypa
 

seedbox

New member
ok czyli tak
mam zainstalowany Skype odpalam go dziala wylaczam go i robie root ?
jesli tak to wlasnie tak robilem tylko nie odpalalem skypa wczesniej.
 

seedbox

New member
mam router moze cos z nim jest nie tak
powiedz mi jeszcze jak z tym skype jest czy jest to mozliwe ze root jest ok zrobiony bo w tv mam ikone Samygo
 

tdx

New member
Bez reklam
jaki system operacyjny? jaki antywirys? czy jak odpalałeś samyGOPVRDecoder wyskoczyła informacja czy od firewall żeby zezwolić na przesył danych?
 

seedbox

New member
Mam coś takiego

l9jx.jpg
 
Do góry