TV Samsung UE32D5000 + wzmacniacz Technics SU-V620 + dvd Samsung

grzegorz91

New member
Witajcie!
Brat kupił nowy telewizor Samsunga.
Obecnie dvd jest podłączone do wzmacniacza na wejściach do "CD", a do tv przez jedyne wejscie scart.
Pytanie jak podłączyć tv do wzmacniacza, by nie musieć przełączać kabli? Jakieś przejściówki? Telewizor ma wejście (digital audio out optical), ma również wejście słuchawkowe, ale czy jakbym podłączył przejściówką z "mini-jack" do "cinch" pod wzmacniacz, to czy nie zaczęłoby trzeszczeć i czy nie zepsułoby wejścia słuchawkowego? (czytałem takie opinie, a jestem kompletnym laikiem w tym temacie, więc proszę o wyrozumiałość)
Załączam zdjęcia:
tv:
img404.imageshack.us/img404/7738/dscn8346k.jpg

dvd:
img269.imageshack.us/img269/94/dscn8347e.jpg

wzmacniacz:
img692.imageshack.us/img692/2843/dscn8348e.jpg

(niestety nie mam 5 postów, więc nie mogłem wkleić zdjęć :()

Będę wdzięczny za wszelaką pomoc :)
Pozdrawiam!
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Cudów tutaj nie zrobisz. Jedyne możliwe podłączenie to TV wyjście słuchawkowe m-jack--> 2xcinch wzmak. Do opinii, które czytałeś, uszkodzenie wyjścia słuch. mogłoby nastąpić przez zwarcie kabli, do trzeszczenia przez podpięcie głośników małej mocy do wzmacniacza i przesterowaniu sygnału (przekroczeniu skali). Trzeszczenie może się także wiązać "usyfionymi" potencjometrami we wzmaku.
 

romano_m

New member
witam, podpinam się pod temat. Posiadam tv samsung 40d5500 i niestety jest tylko wyjście digital audio out optical. Chcę by dźwięk z filmów puszczanych z tv dało się pościć przez wzmacniacz.

Grzegorz do wyjścia słuchawkowego nie podpinaj wzmacniacza, ja testowałem wczoraj. Strasznie cicho i dźwięk tylko mono. Po przełączeniu na stereo 1-głośnik u mnie tylko działał.
Sprawdź w instrukcji, może tv ma wyjście audio na SCART/EURO. U mnie raczej nie ma, próbowałem rożnymi przejściówkami i nic...

Bagiennik czy stosowałeś ten przetwornik? Wystarczy dokupić kabel optyczny i bez problemu dźwięk z tv trafi na moje stereo po chinchach? Bardzo dziękuję za linka bo to najtańszy jak na razie przetwornik jaki widziałem :)
 
Ostatnia edycja:

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Grzegorz do wyjścia słuchawkowego nie podpinaj wzmacniacza, ja testowałem wczoraj. Strasznie cicho i dźwięk tylko mono.

Słuchawki mono? Czy jesteś pewny, że m-jack masz stereo? Cosik nie mogę dać wiary, by w TV wyjście na słuchawki było mono. Druga kwestia głośność jak to na słuchawkach podbijasz przez głośność w TV. Resztę załatwia wzmak, chyba, że jakieś małej mocy jest, to wtedy przypuszczalnie będzie i cicho.

Rozwiązanie "bagiennika" zawsze jest jakimś wyjściem z sytuacji ;-) .
 

romano_m

New member
Słuchawki mono? Czy jesteś pewny, że m-jack masz stereo? Cosik nie mogę dać wiary, by w TV wyjście na słuchawki było mono. Druga kwestia głośność jak to na słuchawkach podbijasz przez głośność w TV. Resztę załatwia wzmak, chyba, że jakieś małej mocy jest, to wtedy przypuszczalnie będzie i cicho.

Rozwiązanie "bagiennika" zawsze jest jakimś wyjściem z sytuacji ;-) .

Też mnie to dziwi. Mam przejściówkę m-jack na dwa chinche i po włączeniu stereo w wzmacniaczu dźwięk z jednego głośnika, po włączeniu mono dźwięk na obu. Próbowałem też przez kabel dołączany do noki n95 (m-jack - chinch) to samo. Jak będę w domu napisze co to za wzmacniacz, może coś z nim jest nie tak lub jak Pan pisze, nie mam m-jack stereo :)

Kupie ten DAC i przetestuję, bo dźwięk z tv mnie wykończy :)
 

fkaczmarek

New member
Jeśli ten TV ma złącza Euro,
(jak patrzyłem w instrukcji, to powinien mieć gniazdo tzw. EXT RGB i w komplecie kabel SCARTadapter)

to:

Jest także rozwiązanie poprzez przejściówkę
Euro->3xCinch (2xdźwięk +1xobraz).
Musi byc tylko przejściówka (kilkanaście zł.) z przełącznikiem kierunku sygnału.
Na złączu EXT/Euro w TV powinien być sygnał także wyjściowy i napewno stereo.

Ja w ten sposób mam podłączone do UE40c650 poprzez 2xCinch słuchawki bezprzewodowe,
ale to nie różni się od podłączenia do wzmacniacza.

Zaletą jest także to, że sygnał jest dobrego, stałego poziomu i nie wiąże się z sygnałem z wyjścia słuchawkowego.
Głośniki telewizora działają wtedy cały czas i najwyżej musimy sciszyc do zera.
 
Ostatnia edycja:

romano_m

New member
Jeśli ten TV ma złącza Euro,
(jak patrzyłem w instrukcji, to powinien mieć gniazdo tzw. EXT RGB i w komplecie kabel SCARTadapter)

to:

Jest także rozwiązanie poprzez przejściówkę
Euro->3xCinch (2xdźwięk +1xobraz).
Musi byc tylko przejściówka (kilkanaście zł.) z przełącznikiem kierunku sygnału.
Na złączu EXT/Euro w TV powinien być sygnał także wyjściowy i napewno stereo.

Ja w ten sposób mam podłączone do UE40c650 poprzez 2xCinch słuchawki bezprzewodowe,
ale to nie różni się od podłączenia do wzmacniacza.

Zaletą jest także to, że sygnał jest dobrego, stałego poziomu i nie wiąże się z sygnałem z wyjścia słuchawkowego.
Głośniki telewizora działają wtedy cały czas i najwyżej musimy sciszyc do zera.

Ja próbowałem tak, wpiąłem kabel Scart adapter do gniazda EXT RGB. Do niego kable Scart - Scart z funkcją in/out i do tego zwykła przejściówka scart - 3 chinche. Dźwięk nie przeszedł.
Muszę spróbować bezpośrednią przejściówka scart-3chinche z in/out. Choć nie wiem czy coś to zmieni.
Może mój 40d5500 nie ma wyjścia na euro ;/
wzmacniacz Technics SU-VZ320.
 

fkaczmarek

New member
Ja próbowałem tak, wpiąłem kabel Scart adapter do gniazda EXT RGB. Do niego kable Scart - Scart z funkcją in/out i do tego zwykła przejściówka scart - 3 chinche. Dźwięk nie przeszedł.
Muszę spróbować bezpośrednią przejściówka scart-3chinche z in/out. Choć nie wiem czy coś to zmieni.
Może mój 40d5500 nie ma wyjścia na euro ;/
wzmacniacz Technics SU-VZ320.


Jak rozumiem były próby zmiany ustawienia przełącznika IN/OUT
i test dźwięku na obu ustawieniach?

Jeśli tak i nie idzie, to znaczyłoby to że port EXT nie ma funkcji wyjściowych.
Niestety w instrukcji nie żadnych informacji na temat funkcjonowania tego portu (czy jest WE/WY).
MOże trzeba się zapytać infolinię Samsunga?
 
Ostatnia edycja:

romano_m

New member
Jak rozumiem były próby zmiany ustawienia przełącznika IN/OUT
i test dźwięku na obu ustawieniach?

Jeśli tak i nie idzie, to znaczyłoby to że port EXT nie ma funkcji wyjściowych.
Niestety w instrukcji nie żadnych informacji na temat funkcjonowania tego portu (czy jest WE/WY).
MOże trzeba się zapytać infolinię Samsunga?

Były, były :) Niestety w instrukcji brak info.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Przetwornika nie miałem w rękach, chyba w "AUDIO" pisali że jest w porządku (Chociaż tam zawsze wszystko jest świetne). Ale czemu miałby nie działać ?
Koszt malutki, po zakupie zawsze można zwrócić ...

Wymyślacie z tym mono wyjściem słuchawkowym...
Podłączałem do tego modelu głośniczki komputerowe 2.1 i działało normalnie.
Wyjście słuchawkowe jest regulowane więc jak jest zbyt cicho to wystarczy podgłośnić.
Oczywiście jak ma być stereo i bez buczenia to nie nadają sie do tego nieekranowane kable za 3zł ;>
 

romano_m

New member
Niestety, ale z wyjściem słuchawkowym i mono to u mnie prawda. Nie wiem, może coś nie tak ze wzmacniaczem? Zamówiłem DAC-a, jak przyjdzie zdam relację :)

Dziękuję wszystkim za pomoc.
 
Do góry