TV Samsung LE40A536T1F - Niebieski Pionowy Pasek

Baronowski

New member
Witam Forumowicze,
Dziś (a raczej wczoraj, bo jest godzina 0:30) zakupiłem TV Samsunga model jak w temacie. Znalazłem ogłoszenie na OLX z mojego miasta, że takowy sprzęt jest na sprzedaż, a mając odłożony hajsik na TV, który służył będzie konsolowym rozrywkom wsadziłem cztery litery w samochód i pojechałem z wypchanym portfelem do sprzedającego. Na miejscu telewizor super elegancko, więc szybka wymiana i po chwili nowa "zabawka" jedzie w bagażniku do nowego domu. Wszystko podpiąłem, postawiłem "malucha" na nóżce i moim oczom ukazał się obraz w rozdzielczości 1080p. Po jakiś dwóch godzinach stwierdziłem, ze jednak moja półka RTV jest za mała aby na niej mógł swobodnie stać więc na prędce wypiąłem go z prądu, odpiąłem wszystkie kable HDMI itp., podłożyłem dwie poduszki, położyłem TV na w/w poduszkach i zabrałem się za odkręcanie nogi. Zaraz po tym przykręciłem wieszak do tylnej obudowy, podpiąłem z powrotem wszystkie kable i voila - skubany wisi udostępniając mi więcej miejsca na szafce. Podpiąłem kabel HDMI do komputera, puściłem sobie na nocny seans jakże inteligentny program pod tytułem "Szkoła" i po dokładnie 15-tu minutach jak strzał w pysk - niebieski pionowy pasek. Cieniutki, bo cieniutki, ale irytuje jakby pół ekranu zasłaniał. Poglądowo zdjęcie ukradzione z Googli z tym, że na zdjęciu monitor, ale ma taką samą przypadłość:
- obrazki.elektroda.net/10_1270064655.jpg - (przepraszam, że brak linku, ale nie mogę dodawać, gdyż mam poniżej 5-ciu postów)
Na zdjęciu widać dwa paski biały i niebieski ja jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem jednego - niebieskiego. Proszę tylko powiedzcie, że nie do wymiany matryca, bo chyba wyrzucę go przez okno, nawet 6-ciu godzin u mnie nie pochodził i takie coś... Jak to powiedziała moja luba - trochę go "wymaltretowałem", bo tutaj transport, odpinanie i przypinanie kabli, wieszanie na ścianie, odkręcanie nogi itp. itd. i przez to, ale sami wiecie jak to jest jak ma się coś "nowego" (nawet jak ma kilka lat i jest odkupione od kogoś innego). Cieszy i chcę się tym bawić...
Wypiąłem go ze wszystkich kabli, znów dokręciłem nogę aby sobie stał, a nie wisiał, postawiłem na podłodze wypiętego ze wszystkiego i zobaczę rano, ale wątpię, żeby coś się zmieniło.
Mam nadzieję, że wizyta w serwisie skończy się na kilku dyszkach za naprawę, a nie na kupnie nowego, bo na razie mnie nie stać...
Jak myślicie co mogło się stać, doradźcie coś proszę, bo jak mnie kobieta zobaczyła to myślała, że ktoś umarł tak zbladłem...
Pozdrawiam serdecznie!
EDIT.
Godzina 1.20 - wziąłem puszkę ze sprężonym powietrzem i wydmuchałem szczeliny w obudowie Samsunga. Podłączam kable celem sprawdzenia i upewnienia się, że ten pasek to on tam jest na prawdę. Włączam TV, podłączam kabel HDMI od komputera i... Nie ma Paska! Czyściutki obraz bez wady, ale jednak postanowiłem poczekać czy nie wyskoczy dopiero po czasie. Oglądam sobie filmy na YouTube i nic. Po 20-tu minutach znów wchodzę na portal telewizji TVN, aby kontynuować co zacząłem, daję Play, głośniki trochę mocno uderzyły i pasek znów się pojawił... Może TV nie lubi wyświetlać "Szkoły" i robi takie figle (żarcik)?
Jakaś rada co do tego? Wygląda na to, że po nagrzaniu dopiero ukazuje się to niebieskie zło. Wydmuchałem go jeszcze raz i włączyłem znów, ale tym razem pasek nie zniknął. Nie mam pojęcia o co chodzi. Możliwe jest też, że poprzednik pozbył się sprzętu z tej przyczyny i nie poinformował o tym, ale nie chcę oceniać, bo mogłem ja coś zepsuć.
 
Ostatnia edycja:

Metrolog

New member
Trzeba założyć najgorszy wariant czyli matryca do wymiany, jeżeli problem ten występuje również przy oglądaniu zwykłej TV naziemnej, sprzedający powinien zostać o tym poinformowany bo ewidentnie jest to wada ukryta o której wiedział. Co innego jeżeli korzystamy z wejścia HDMI i puszczamy sygnał FHD mógł w tym wypadku nie zdawać sobie z tego sprawy zależy w jakim charakterze go użytkował.
 

Baronowski

New member
Witam

Na 99% flexy, czyli taśmy łączące matrycę z elektroniką lub matryca.
Pozdrawiam.
Dzięki medvet, ale z jakimi kosztami wiąże się mniej więcej naprawa takiej taśmy?
Dziś rano włączyłem TV i niebieski pasek pojawił się dosłownie po kilku minutach, a jak pisałem wyżej, wczoraj chodził godzinę i dopiero, ale dopiero jak przestawiłem ustawienia obrazu, lecz to może zbieg okoliczności, że akurat wtedy. Telewizor był włączony i w opcjach miał podświetlenie ustawione na 7 i chodził tak godzinę i paska nie było, zachciało mi się spróbować czy przestawienie czegoś spowoduje, że znów zauważę tę ohydną pionową linię i przestawiłem podświetlenie z 7 na 6 i normalnie od razu się pojawiła.
EDIT.
Dzwoniłem do jednego serwisu typu "piwnica u pana Józka" i tam usłyszałem, że na 100% matryca do wymiany - załamka... Ale stwierdziłem, że nie ma co się sugerować jedną opinią i zadzwoniłem do serwisu Samsunga i tam Pan powiedział, że wada może objawiać się faktem iż śruby wieszaka dokręcone z tyłu obudowy mogą uciskać panel i dla tego tak się dzieje. Odkręcę to całkiem i zobaczę czy będzie się coś działo, bo na dobrą sprawę od chwili powieszenia na ścianie to się dzieje.
 
Ostatnia edycja:

Baronowski

New member
Przepraszam od razu za Double Post.
Teraz zorientowałem się w jakim dokładnie miejscu jest ten pasek. Jak w MENU przestawię obraz na 4:3 to mam po bokach czarne paski, a jak przestawię z powrotem na 16:9 to pionowy, niebieski pas jest dokładnie w tym miejscu, w którym zaczynał się w/w czarny pas przy zwężonym obrazie. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Dodam jeszcze, że przy rozmiarze ekranu 4:3 niebieskiego paska nie widać.
 
Do góry