TV Samsung+kino Samsung+laptop-dźwięk 5.1

wariiat

New member
Witam wszystkich.

Chciałem się dowiedzieć czy jest mozliwość uzyskania dźwięku 5.1 z laptopa przy podłączeniu go przez kabel HDMI do TV, który jest połączony kablem optycznym z kinem domowym.
Mój TV to: Samsung LE32D550
kino domowe: Samsung HT-TZ215R
i laptop: HP Pavilion dv5-1130ew

Z góry dziękuje za pomoc.
 

Jupiter

New member
jeśli laptop nie posiada wyjścia S/PDIF , które można podpiąć bezpośrednio do KD to potrzeba zewnętrznej karty dźwiękowej która posiada komplet takich wyjść
 

powidok

New member
W moim temacie cisza to podlacze sie tutaj.
Mam taki sam problem jak jak autor tematu, nie chodzi mi tutaj o podlaczenie bezposrednio laptopa pod amplituner jak sugerowal Jupiter bo to wiadomo ze zadziala, mam wejscie spdif w laptopie, mam optyczne w amplitunerze i "gra muzyka".
Chodzi o to, czy zadziala polaczenie laptopa do telewizora przez HDMI, a telewizora z ampli kablem optycznym. Nie wiem jak autor tematu ale jako ze mam w amplitunerze 1 zlacze optyczne to takie rozwiazanie ulatwialoby mi sprawe przy podlaczeniu kilku urzadzen (laptop, xbox itp.) w innym przypadku musialbym przepinac kazdorazowo xboxa i laptopa do amplitunera... chociaz gdzies wyczytalem ze sa rozgalezniki optyczne i w ostatecznosci sprobuje kupic taki rozgaleznik zeby podpiac do ampli i xboxa i laptopa 2 kablami do rozgaleznika. Ale po co inwestowac w rozgaleznik jezeli zadzialaloby polaczenie laptop/xbox kablem HDMI do TV a od TV kablem optycznym do amplitunera.
 
Do góry