TV Samsung 2015 a DVB-T2

vigoo

Banned
Witam
Orientuje się ktoś, czy modele Samsunga na rok 2015 obsługują DVB-T2 w kompresji HEVC (H.265) ?
Np. Samsung 48JU6400 ?
 

kris615

Member
HEVC tylko modele tegoroczne i ubiegłoroczne.
DVB-T2 z serii H z końcówką AK. Są to modele na inne kraje.
Jak jest w tym roku nie orientuję się.
HEVC i DVB-T2 to są dwie różne rzeczy.
 
Ostatnia edycja:

vigoo

Banned
Info, jakie otrzymałem z Samsung Polska:

"W odpowiedzi na Pana wiadomość, jaka została skierowana poprzez formatkę internetową, uprzejmie Panie Tomaszu informuje, że odbiornik o sygnaturze UE48JU6400WXXH będzie Panu jak najbardziej oferował możliwość odbioru sygnały w standardzie DVB-T2 w nowej kompresji HEVC (H.265). Na dzień dzisiejszy ten rodzaj sygnału na terenie Polski jest w fazie testów, dlatego też nie możemy zagwarantować Panu, że posiadając odbiornik będziemy mogli bez problemów uzyskać ten sygnał nie mniej jednak, jeżeli zostanie już sygnał nadawany regularnie odbiornik bez problemów wygeneruje takie połączenie.

Z duża dozą prawdomówności wnioskuję, że wówczas konieczne będzie wprowadzenie zmiany regionu a nawet ingerencji w oprogramowanie."

Dalej nie wiem... Obsługuje, czy będą potrzebne zmiany w oprogramowaniu, które mogą nigdy nie nastąpić ???
 

kuba78

New member
Ludzie nie róbcie sobie niepotrzebnie problemów.
DVB-T2 to nic innego jak FulHD, następca DVB-T HD lub starszego HD Ready.
HEVC (H.265) kodek już od paru lat stosowany w kompresji multimediów i samsungi serii D na 100% z 2011 roku już obsługiwały ten kodek.
 

kris615

Member
W serii F na 100% HEVC nie jest obsługiwany. Dziwi mnie, że w serii D to idzie. Wiem, że do tego potrzeba mocnego procesora. Nie mam takiego TV więc się nie wypowiadam.
DVB-T2 jest to nowszy standard pozwalający o niemal połowę zmniejszyć pasmo nadawania i np. na jednym Muxie można zmieścić więcej programów.
 

Seba21

New member
kuba78 - co Ty opowiadasz za bzdury. W telewizorze DVB-T2 to jest tuner, który obsługuje najnowszy standard przesyłania sygnału. Na DVB-T2 mogą być programy SD, HD a ze względu na wydajniejszy kodek HEVC także UHD. Bzdury piszesz, ze telewizory z 2011 roku miały HEVC, bo o ile prace nad tym trwały kilka lat, to standard jest dopiero używany od niedawna. Nawet na komputerze paczki kodeków typu K-Lite codec pack dopiero kilka miesięcy temu dodały obsługę kodeka HEVC. Tak samo odtwarzacze jak VLC Media player, KMplayer, Potplayer też od niedawna obsługują HEVC. Pierwszym systemem w pełni wspierającym będzie dopiero Windows 10, tak samo nowe procesory. Więc jest niemożliwe, żeby telewizory obsługiwały HEVC od 2011, bo te procesory graficzne w ówczesnych telewizorach były za słabe. Dopiero najnowsze telewizory i to te z obsługą UHD mają ten kodek, bo do takiej rozdzielczości on jest dzisiaj przeważnie kierowany. Ostatnio na stronie satkurier.pl testowali taki telewizor i nie mogli uzyskać obrazu, musieli zmieniać region na Francję, żeby odebrać z satelity sygnał UHD z HEVC. Dopiero niedawno podano oficjalną specyfikację HEVC, więc teraz producenci będą wiedzieć jakie mają dać oprogramowanie. Najprawdopodobniej telewizory z 2014 jeśli jakiś obsługiwał już HEVC to bez poprawek oprogramowania go też nie odbierze. Nawet w komputerze nie można uzyskać płynnego obrazu. Tu są sample:
Elecard Group | Download videos
h265 Files
 

kris615

Member
Mam ubiegłoroczny telewizor serii H i oglądałem kilka filmów zakodowanych kodekiem HEVC. Jest obsługiwany do 30 klatek/s. Przynajmniej tak podaje instrukcja.
 

mirej

New member
Testy wykazuja że jeżeli strumień SD i HD 192x1088 50i zakodowano nowym kodekiem HEVC to obciążenia dla CPU niewiele się różni od tego jakie było przy kodeku H264. Gwałtowny wzrost obciażenia występuje gdy oglądamy materiały UHD na monitorach HD (następuje programowe przeliczenie jakości 4K do HD lub PC).
 

Metrolog

New member
Ooo to przepraszam z tego co mi było wiadomo to ten model nie powinien obsługiwać albo ja już się zakręciłem z tymi kodekami tyle tego :)
 
Do góry