TV Rodzinny do Salonu 55 Cali, jaki model Wybrać??

Warson

New member
Witam, jako że ostatni wybór TV dla mnie polecany z tutejszej strony od @Kiki był bardzo udanym zakupem wracam ponownie po Pomoc tym razem dla Rodziny.

Szukam TV 50-55 Cali do użytku codziennego dla rodziny.
poniżej informacje przydatne do czego potrzebny.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Częściej bokiem i czasami prosto.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś Stary Gruby Samsung który bierze dużo prądu i się grzeje jak kaloryfer :)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Android TV, może być Uśredniona Czerń, (dobrze by było aby to był Samsung) ale niekoniecznie.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder Vectra, HDMI z Laptopa, Ewentualnie Mi Box.
10. Jakie urządzenia? Mi Box, Laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-10
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Raczej nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? SPORT (piłka Nożna), Netflix, HBO GO, Kodi.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Preferencje co do marki? Samsung ale niekoniecznie.
17. Preferencje co do wielkości? 50-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nierówne podświetlanie, Wyostrzone Kolory, zużycie prądu.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maksymalny budżet 2,500zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Drugi TV
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, HBO GO, Netflix, Kodi, C+, CP GO

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam Michał
 
Ostatnia edycja:

agricola

New member
Możliwe, że jeszcze można dostać Philipsa 50PUS8535 - chociaż może być droższy od deklarowanej kwoty, niemniej spełnia twoje oczekiwania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym zdecydowanie 55".
A nawet 65" o ile Ci się zmieści do tej odległości.
Zmieści się ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Twoich potrzeb zdecydowanie 55 jaki najmniejszy.
Chyba, że mieści Ci się 65" to masz TCLa 65EP640 za 2699 zł

Z modeli 55":
- Philips 55PUS7805 za 2299 zł
- TCL 55C725 za 2650 zł
 

Warson

New member
Dla Twoich potrzeb zdecydowanie 55 jaki najmniejszy.
Chyba, że mieści Ci się 65" to masz TCLa 65EP640 za 2699 zł

Z modeli 55":
- Philips 55PUS7805 za 2299 zł
- TCL 55C725 za 2650 zł

Dziękuję za podpowiedź.
A jeśli ktoś by się uparł na Samsunga to który model ostatecznie>?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung - najtańszy.
Ale to nie te możliwości, nie ta klasa.
Masz zamknięty system, mniej aplikacji, brak DV, mniejsza wydajność
 

konik1977

New member
Dla Twoich potrzeb zdecydowanie 55 jaki najmniejszy.
Chyba, że mieści Ci się 65" to masz TCLa 65EP640 za 2699 zł

Z modeli 55":
- Philips 55PUS7805 za 2299 zł
- TCL 55C725 za 2650 zł
Znowu wróciłem do szukania TV mam podobne wymagania, budżet taki, że między 2-3tys ale im taniej tym lepiej(inwestor jest gotowy na 2tys i chce aby ładnie grał [emoji2957]) ma obecnie 7letniego Samsunga 48cali więc zmiana na min 55+ i chyba optymalne byłoby 60 bo 65 musi być gorszy chyba w tej cenie.....generalnie głównie leci Netflix, YouTube, PlayerTV (seriale +bajki) fajnie też jakby miał wyjście BT na głośnik JBL Charge 4.
Ciągle polecacie te TCL a ja się tego boję, jaką mam gwarancję na to, że to dobry produkt (uprzedzam od wielu lat mam telefon Oneplus 6 czyli dla wielu dziwny chińczyk a wiem, że jakością przebija niejednego Samsunga) czy w TV jest tak samo, bo to ma być TV na lata...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak samo TCL pokonuje nie jedną konkurencję.
Philips 58PUS7855
TCL 55C725
Philips 58PUS7805
TCL 55C715
LG 55nano 863
TCL 55C815



Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

konik1977

New member
A jak sprawdzić czy pod dany TV podłącze JBL Charge 4 czyli po BT dźwięk na głośnik. Obecny tv Samsung ma BT ale nie obsługuje audio.
Drugie to coś sensownego w wielkości 65

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

konik1977

New member
W sumie za wiele potrzeb nie mamy albo nie wiemy, że mamy. 65 bo jednak siedzimy jakieś 4metry od. Na dziś oglądamy na okrągło Netflix i PlayerTVN, my filmy i seriale a córka bajki, mała też ogląda YouTube i na dziś stary 7letni Samsung ue48h6400 daje radę a pewnie d.....nie urywa.
Siedzimy raczej na wprost, światło z boku, oglądamy cały dzień ale więcej od 16, chciałbym aby miał wifi, choć kabel też mam podłączony, to BT pod audio(ale tu się zaraz odezwę) choć nie jest to mus. Jest też kwestia dekoderów czy konsoli na dziś nie ma takiego tematu i nawet jak będzie to chialbym wiedzieć co i jak (dziećmi ma dziś 3 lata a ja mecze raczej oglądam na stadionie ale....)
Zupełnie się na tych wszystkich parametrach nie znam, żona tym bardziej więc jak to mówi żona ma być ładny i na lata.....a cena też żona jak stwierdziła, że mam szukać TV to pyta "za 2tys coś fajnego już kupimy? Znajomy kupuje Samsunga za 2400zl?" I tu właśnie wolałbym mieć tylko mały wybór czyli 58cali ale masz lepszy lub tańszy albo weź tego 65 będzie troszkę gorszy i droższy ale dla was wystarczy.....jak mówiłem więcej niż 3 tys nie chcemy wydać ale żona zaczynała od 2 więc raczej myśli o taniej niż drożej. No i może właśnie czekać na super promocje, Black week itp. No i pisząc ten post, usłyszałem boje się jakiegoś TCL a ja odpowiedzialności nie wezmę [emoji2957] więc musiałbym być naprawdę super argument.....i pewniesc że się nie spier......

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na wszystkie modele masz pełną gwarancję - więc bez obaw.
- Philips 58PUS8535
- TCL 55C728 Qled
- Philips 58PUS7805
Jak będziesz niebieski to masz dodatkowo do każdego modelu pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

konik1977

New member
Czym się różnią philipsy od siebie?

Jakie Ty masz na wszystkie ceny, bo mimo, że podałeś 55 TLC to na Ceneo 728 jest za 3600zł a jak mówiłem wolę większy, czyli za 55 dam coś bliżej 2tys a za 65 bliżej 3tys.

Rozumiem, że 65 nie znajdę w cenie poniżej 3tys?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

konik1977

New member
Powoli krystalizuje się w kierunku tych Philipsow 58 lub 65 tylko widzę, że jest tyle tych końcówek w nr 35, 55, 05 itp.....ze do końca nie wiem czy za tymi numerkami i cena idzie też coś więcej lepszego lub gorszego?
Jest jakaś tabelka która porównuje różnice w 05 55 itp?
Podane przez Ciebie modele są na Ceneo w podobnej cenie a jednak 7cali różnicy.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór należy do Ciebie.
Różnice to , kolor obudowy, różne podstawki, różne piloty.
Jakie dokładnie modele wybierasz ?
 

konik1977

New member
Jeżeli mam słuchać Ciebie to z tych, bo mieszczą się w budżecie chyba, ale muszę sprawdzić te różnice, bo wolę gorszy pilot i lepszy obraz albo większy niż odwrotnie albo dopłacić nieznacznie i mieć wszytko z tych 2modeli
-Philips 65PUS7805

- Philips 58PUS7855

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

konik1977

New member
Możesz mi napisać twoją cenę na te telewizory oraz jak to ma wyglądać Nie wiem czy wysyłka to dobry pomysł. Może być na PM.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry