tv pow. 60 cali +/- 5 tys

quickstarter

New member
Witam
Zamierzalem kupic ps64f8500 ale cena trzyma nadal w okolicy 10 tys wiec zaczalem sie zastanawiac czy za 2-3 lata nie bede chcial kupic nowego tv? (oled?) wszak co rok nowe modele sa coraz lepsze i maja cos nowego. W tej sytuacji szukam kompromisu miedzy jakoscia a cena - mysle ze +/- 5 tys zl byloby odpowiednie. Mam podlaczone xbmc wiec na module smart mi az tak nie zalezy, podobnie na 3d - istota powinien byc obraz a nie machanie rekoma ;)


odległość od ekranu - od 3,5 do 6 metrow
jak słońce świeci w pokoju - bardzo duze okna na scianie bocznej + okno na sciaie naprzeciw niemniej tv ogladam przy mniej lub bardziej zasunietych roletach okiennych
Jak duży jest pokój - 45 m2
jaki masz obecnie telewizor - lcd32 cale
jakie programy najczęściej oglądasz - sd i hd w proporcji 70/30
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - dzieci w ciagu dnia, ja glownie wieczory
preferowana wielkość telewizora - powyzej 60 cali
preferowana marka - samsung, panasonic ale bez uporu
czego nie lubisz w telewizorach - odbic swiatla i halasu zasilacza ;) (wiem, wiem ze to gl. plasma;)
jakie urządzenia będą podłączone - dvd, ampli, zbox (xbmc), br, moze kiedys konsola
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - tv 40 % pozostale 60 % (glownie xbmc)
jakimi złączami - hdmi
jaki masz sygnał - sd/hd proporcja jw
ile programów HD - 15
ma stać czy wisieć - wisiec

Przyznam ze bralem pod uwage tylko duet samsung-panasonic wiec w pozostalych markach (lg, sharp, cos innego?) rozeznanie mam slabe.
Z gory dziekuje za wskazanie propozycji co do wyboru tv :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,przy tej cenie to jest praktycznie tylko Samsung PS 64 F5000 ale on jest "ubogi,goły".Lepszym wyborem moim zdaniem będzie Sharp LC-60 LE752.
 

quickstarter

New member
Wiem ze kwota niska - dlatego napisalem +/-. Mysle ze moglbym dolozyc max 1,5 tys. Zaluje ze nie kupilem ps64e8000 jak mozna bylo wyrwac za 6999 choc wlasciwie za 700 wiecej dzis mozna dostac panasonica p65st60... niemniej to ponad 50% wiecej niz chcialbym wydac :(
A co sadzicie o PS-63C7000 za 4999?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,to jest "antyk" gdzie Ty go znalazłeś?.Jak jest w dobrym stanie? to można brać jako przejściowy TV,moim zdaniem za dwa,trzy lata kupisz już coś fajnego z (4K-ULTRA HD)lub Oled.
 
Ostatnia edycja:

quickstarter

New member
Biednie wiec zmiana budzetu ;) na 7-8 tys. zł.
Tu juz chyba pozostaje samsung i panasonic jedynie?
W podobnej cenie sa:
p65st60e
p65st50
ps64e8000
ktory bylby najwlasciwszy?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Na forum duzo osob zwraca uwage na poziom czerni
Pod tym wzgledem czern bardzo dobra jest w st60.Przeprowadzone pomiary widoczne na obrazkach.
We wszystkich telewizorach plazmowych panasonica , oryginalne panele plazmowe panasonica
pdp-panas_nhshwww.jpg



Panasonic Viera TC-P65ST60 Plasma TV Review - Reviewed.com Televisions

Informacje z rosyjskiego .W gt60 jest procesor 6 rdzeniowy Uniphier LSI MN2WS02351.Panel plazmowy w gt60 MC127TJ6A31 lub MC106TJ6A31-made in japan, identyczne panele w st60.Gt60 jest w wersji 42 i 50 calowej. st60 jest w wersji 42,50,55 i 65calowej.Panele MC165TJ6A31,MC140TJ6A31,MC127TJ6A31,MC106TJ6A31 - made in japan.Brak informacji jaki procesor jest w st60.
Taki sam procesor tzn Uniphier LSI MN2WS02351 jest w vt60 i zt60
Panele w zt 60 i vt60 inne niz w st60 i gt60.


Contrast.jpg





Oczywiscie czern jest jeszcze lepsza w wyszych modelach. Lepsza w VT60.Najlepsza w zt60
contrast.jpg
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,moim zdaniem to Panasonic 65st60.Jedyny Samsung który się liczy to 64F8500.Różnicy w czerni nie zauważysz jest widoczna na papierku w realu nie ma szans moim zdaniem rozróżnić.Różnica i to znaczna jest w jasności tych plazm na korzyść Samsunga ale tylko modelu F8500.W dzień jest nie do pobicia.Tak,że jak zwykle wybór należy do Ciebie.....
 

quickstarter

New member
Czulem, czulem ze zmiekne - teraz juz sie zastanawiam czy 65st60e czy moze warto dolozyc do 65VT60... Wg mnie roznicy az tak ogromnej nie ma jakby wskazywala cena? Doplacac 5 tys za monolit, thx, druga pare okularow 3d i mozliwosc zgrywania na usb? I jeszcze jedno - czy dlna w obu modelach jest tak samo funkcjonalne?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To już musisz sam zadecydować . Wszystko zależy jakie masz przyzwyczajenia i czy chcesz zmienić na lepsze.
 
Do góry