Tv podłączony do HDMI OUT - problem z dźwiękiem

jurex84

New member
Hey, wszystkie moje urządzenia AV (konsola, dekoder, odtwarzacz dvd) mam podłączone do amplitunera poprzez wejście HDMI In, natomiast 1 kabel podłączony jest do tv za pomocą wyjścia w amplitunerze HDMI OUT . Temat dość prosty ;-)

A teraz problem! Jako że kupiłem tv z android i chcąc korzystać ze wszelkich jego dobrodziejstw również z dźwięku to niestety sygnał nie wraca do amplitunera i dźwięku brak :-/ Czy muszę pociągach jakiś dodatkowy przewód z tv do amplitunera czy jest opcja podłączyć to jakoś inaczej?

Będę wdzięczny za pomoc...


Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

kalin86

New member
W tv masz wpięte hdmi arc? Ja mam Sony 55xd8505 i HK avr 370 i czasem mi sie to zawiesza tzn a to komunikacje gubi a to w pewnej chwili podczas filmu dźwięk przełącza sie na głośniki tv zamiast ampli, nie wieńców moze być u mnie ale zaczyna mnie to irytować. Wątpię zeby to była wina tv chociaż czasem wystarczy wyłączyć tv z prądu podłączyć i znów wszystko śmiga... im więcej wodotrysków tym więcej kłopotów :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Drunk

New member
Bez reklam
ARC lubi sprawiać problemy, dlatego ja zawsze puszczam dźwięk z tv po optyku i nie mam zmarszczek.
 

jurex84

New member
Tv - TCL 55P6046
ampli - Yamaha RXV677

Złącze ARC jest - sprawdzę bo teraz głowy na to nie mam - żona na porodowce ;-)

Czy w ustawieniach TV Tudzież ampli trzeba coś zmienić w sensie skonfigurować??

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry