Tv pod Xbox One i Nc+

ArieLoOoPL

New member
Proszę o pomoc, bo już od dłuższego czasu zamierzam zmienić tv, ale chyba czas nadszedł...
Zastosowanie to głównie konsola (fifa, forza, strzelanki), filmy - z komputera, mecze w tv.

Niehc to będzie zakup na dłuższy czas, obecny tv mam chyba z 5lat jak nie więcej.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3-4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? glownie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? lewa strona od telewizora
7.Jaki masz obecnie telewizor ? JVC 32R90BU
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? może 3d, ale być***nie musi
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Głównie HD
10.Jakie urządzenia ? Xbox One, Dekoder NC+, Apple TV, komputer
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam pojecia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? ewentualnie Youtube, ale to i tak z Apple TV
15.Czy zamierzasz grać w gry ? Xbox One, może później PS4
16.Preferencje co do marki ? nie
17.Preferencje co do wielkości? minimum to 48"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie i przy niektórych nienaturalne kolory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zl
21.Czy telewizor ma mieć 3D? obojętnie, jak ma być większy to niech nie ma :)

Wejść hdmi, może mieć jedno, bo i tak wszystko idzie przez amplituner, dodatkowo mam projektor 720p, więc jak coś to na nim oglądam i gram - ok 150cali.
 
Ostatnia edycja:

ArieLoOoPL

New member
na alledrogo jest :)
tylko czy one mają***100/120Hz ?
bo dla mnie to chyba postawa.

ogólnie ten J6200 jest modelem z 2015, a ten pierwszy z 2014.
Czy duża różnica jest w nich?
bo ten H6400 ma 3d a "j" nie ma, więc chyba wole 6400, ale jaki jest progres między modelem z 2014, a z 2015.
 

czejenix

New member
Nie bierz h6400 pod konsole bo bedziesz mega zawiedziony. Nie wiem czemu ale nikt nie pisze o tym ze seria h ma na stale wlaczone wygaszanie podswietlenie wedle wlasnego uznania, zwie sie to ce dimming.

Bedziesz gral w gre z ciemna lokacja to samo przygasi Ci obraz i nic nie bedziesz widzial. Jedyna opcja to tryb filmowy z input lagiem tak wysokim ze sie grac odechciewa. Z niewiadomych przyczyn po forach polecaja ten tv pod konsole na slepo... Ogolnie tv z dobrym smart, plynnoscia i obrazem ale nie pod konsole. Niestety w zadnej recenzji o tym nie przeczytasz.
 

czejenix

New member
Jezeli nie zalezy Ci na tak dobrym smart jak w samsungu(filmy z pena, yt itp) to bierz sony w805/809c. Teoretycznie android daje duzo wiecej ale nie dziala super plynnie, nie wiem jak po aktualizacjach nowszych.
Bardzo wazny jest input lag, nie ma co przesadzac zeby mial 25 ms, jak bedzie 40 to tez sie da grac normalnie.

Ja mam obecnie 48" h6400, obraz i plynnosc jest bdb, filmy z pena itp super wszystko odtwarza, smart yt itp tez w porzadku. Nie jest tak szybki jak pisza w reckach, po prostu nie zamula i dziala ok. Wybieralem pol roku temu miedzy nim a sonym w805/829b, jak zobaczylem jak dziala soft w sonym i ze nie radzi sobie nawet z prostymi filmami z pena to darowalem sobie ten model. Bylem zadowolony bardzo poki nie zaczalem grac wiecej, w grach z ciemnymi scenami ce dimming robi masakre, np w forzie horizon 2 wyscig w nocy czasem tam sciemni ze ledwo cos widac, jakbys dal podswietlenie na 0, wdodatku robi to agresywnie miedze ciemnymi i jasnymy scenami. Zapewniam Cie ze jak Ci tam zrobi w dzien to prawie nic nie bedziesz widzial. Jestem zmuszony grac w trybie kino, obraz ok ale input lag nieciekawy.

Nie wiem jak mozna cos takiego nie zauwazyc robiac recenzje tv, poruszalem ten temat na tym forum ale bez odpowiedzi. Ludzie "nie widza" problemu. Co innego na forum avs itp.

Sprawdz w sklepie sony w8c albo w7c.
 
Ostatnia edycja:

ArieLoOoPL

New member
Smart wgl mnie nie interesuje, telewizor będzie ustawiony tylko na jedno hdmi, ponieważ wszystko idzie przez amplituner, konsola, apple tv, tuner nc+.

Zależy mi na dobrym obrazie, bez jakiś artefaktów, smużenia czy jakiś opóźnień...

Z tym dimming chodzi Ci o samsunga h6400?

Teraz zacząłem zastanawiać się nad sonym 55w829b, jak oceniacie?
 
Ostatnia edycja:

czejenix

New member
Dokladnie chodzi o model h6400. Wpisz sobie w google ce dimming h6400 to zobaczysz:)

w829 dobry do grania, jezeli smart nie jest wazny to bierz sony w8b lub w8c na androidzie. Ciezko cos lepszego.
 

ArieLoOoPL

New member
ten sony ma edge led, prawda?
a coś podobnego tylko na full ledzie?

Nie lubie wybierać telewizora, za dużo modeli i za dużo mają mankamentów ;/

Jak dla mnie wgl nie musi być smarta :)
 

czejenix

New member
Tak sony ma edge led, full led to moze kiki lub ktos inny Ci podpowie.
Ja jak biore tv to pendrive w reke i po sklepach, sprawdzam plynnosc z mojego zrodla a nie podpiete dema itp. Jak juz wybierzesz 2,3 modele to zamawiaj do domu, nie bedzie pasowac to oddasz do sklepu. Obecnie mam h6400, sam mysle nam zmiana na cos androidowego(sony w8c:) albo pocisk po calosci i oled lg.
 

johny_123

New member
czy jest duza roznica miedzy nowymi samsungami [Samsung UE48J6200/UE48JU6440 vs UE48H6400] w granicach do 3 tys a tv z Androidem 48PFH5500/88 - jak bedzie smigac jeden i drugi pod konsola ??
 

ArieLoOoPL

New member
H6400 to model z 2014 roku i ma 3d, j6200 to jego odpowiednik z 2015roku, ale nie ma 3d...
ju6440 to ultra hd
co wyczytałem, to samsungi srednio nadają się do grania online, bo mają***wysoki input lag, i jak ktoś pisał wyżej dimming jest....

Co do philipsa, to ma 50/60Hz, czyli dla mnie odpada.
Ja zastanawiam się nad sonym 55w829, panasoniciem coś pokroju ax900, ale bez UHD....
Naprawdę trudny wybór z tymi tv, wszystkie mają jakieś mankamenty :(
 
Ostatnia edycja:

czejenix

New member
Wszystkie maja mankamenty mniejsze lub wieksze, wydaje mi sie ze jak smart Cie nie obchodzi to bierz sonego w8c. W testach obraz bardzo chwalony, glownie czepiaja sie bledow w dzialaniu androida, programow na niego itp. Nie bedziesz w sumie z tego korzystal i tak. Na tv 50 Hz nawet nie patrz, sprawdz dokladnie w sklepie w805/809c, ja sam mysle zmienic wlasnie na ten tv. Wczesniej mialem st60, teraz h6400 i to jednak nie to, moze sony bedzie lepszy:)

Gdyby nie ten dimming h6400 polecilbym kazdemu w ciemno pod konsole, 40 ms w trybie gra to zadna tragedia, tylko zeby nie miec problemow z przyciemnianem trzeba grac w trybie filmowych a tam IL ok 80 a to juz nie jest ciekawie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy coś tam ma.
Masz Philips 50PFH 6510 na matrycy 100Hz. i ma też tak jak Sony Input Lag w pierwszej klasie.
Sony ale 50W809 !
 
Do góry