TV pod PC / NC+ - min 43", max 2000zł

MisterJ

New member
Co nie zmienia faktu, że zasadzie nie mam pojęcia co bym miał upscalować :p

PC i tak poda 1080p na ekran, niezależnie czy odpalę na nim zdjęcie 20mpx czy jakiś stary teledysk z pikselami wielkości znaczków pocztowych :p

Blureja nie mam, a nawet jakbym miał to i tak nie ma co do upscalowania.

Filmów ani zdjęć bezpośrednio z USB nie oglądam.

A NC+ albo leci w FHD, a jak nie leci to przecież sam dekoder zajmuje się przeróbką obrazu. Czy nie? Bo tylko tego jednego nie jestem pewny ;)

Tak czy inaczej na razie robię testy wielkościowe, bo cały czas mam w domu spór czy zostać przy 42-43" czy pójść już w 48-50". Ale tak sobie porównałem wielkości ekranów (łopatologicznie, mianowicie wyciąłem z papieru odpowiednie rozmiary :D ) i wcale nie ma jakiegoś "szoku".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po to żeby obraz był wyraźniejszy, ostrzejszy , dokładniejszy.
Nie ma co powiadasz ?
A z czego masz sygnał ?
Co najczęściej oglądasz ?
 

MisterJ

New member
Wypisałem:

- PC - i tak poda natywną rozdzielczość telewizora bo tak go ustawię. Tzn. nie wszystko będzie musiało być oryginalnie w full HD, ale 720p (bo np. w takiej kopii będzie film) na 1080p przerobi PC a nie TV. Na telewizorze sobie ewentualnie podbiję kolory, zwiększę kontrast, coś tam wyostrzę, ale nie będzie miał on wpływu na rozdzielczość. Bo jak?
- NC+ - tutaj nie jestem pewien a nie chcę strzelić bzdury, stąd spytałem już poprzednio. Jak kanał jest fullHD to okej, nic dodać i nic ująć. A co, jak nie jest i mamy tylko SD? Upscalowaniem zajmuje się dekoder, czy telewizor?
- innych źródeł brak.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież i w telewizorze i w komputerze masz już materiały 4K.
Z HD masz znacznie lepszy obraz po upscalowaniu.
Nawet w smartfonie masz 4K. i zrzucisz po Miracast.
 

MisterJ

New member
Ale przecież i w telewizorze i w komputerze masz już materiały 4K.
Z HD masz znacznie lepszy obraz po upscalowaniu.
Nawet w smartfonie masz 4K

Mam nawet i po 20mpx ALE tylko zdjęcia. Filmów nie mam żadnych ani na PC ani na smartfonie. Zresztą się nie zanosi żebym miał, bardzo wiele rzeczy kończy się na rozdzielczości 720p. Więc to 4K jest mi średnio potrzebne. A co będzie za x-lat to najstarsi górale nie wiedzą ;) Poza tym piszę po raz n-ty - ten TCL którego chcę kupić NIE MA 4K.

Natomiast jeszcze taka jedna sprawa - TCL 50" jak był tak jest za około 1800-1820zł, natomiast zauważyłem że rzucili ostatnio grube zniżki na popularnego LG 49FL590V. Obecnie można go wyłowić z regularnego, porządnego sklepu (wcześniej też bywały, ale raczej pojedyncze sztuki z firm-krzaków na zadupiu) za ok. 1920zł. Czyli ledwo 100 zeta różnicy. W takim razie zostać przy TCL czy jednak wziąć LG?
 

MisterJ

New member
A jak z działaniem Smart TV? Bo zakładałem że mam to gdzieś, ale ostatnio się zastanowiliśmy z Żoną i wyszło, że bardzo często włączamy kompa tylko po to żeby puścić 2-3 rzeczy na YT (typu jakieś fitnessy, lekcje gry na instrumentach, takie tam) i wyłączyć po ok. 45 minutach. A to spokojnie ogarnie Smart.
Pytanie, jaki Smart, bo ten na LG jest raczej chwalony. Jak się to ma do TCL, albo ewentualnie innych marek?
 

MisterJ

New member
Dzięki :)

A ewentualnie coś z innych firm w tym przedziale wielkościowym (od 48 cali) i cenowym (do 2000 zł) i z dobrze działającym (a jednak! :D ) Smartem? Aha i żeby w miarę możliwości czytało sensownie pendrivy, bo taka opcja też się ostatnio pojawiła. Cytując klasyka: zmiany, zmiany, zmiany :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak ciut dozbierasz wystarczy na LG50LF652, Philipsa 48PFH5500.
Ten ostatni ma MXPlayer - więc czyta wszystko.
 

MisterJ

New member
Dokładka do w/w LG50 to wcale nie jest takie "ciut", jakieś 4 stówki = prosty odtwarzacz blu-ray i jeszcze duży pendrive.

Natomiast nad tym Philipsem się porozglądam :)
 

MisterJ

New member
Jeszcze pytanko - jak na tle w/w firm wypada Sharp? Bo co jakiś czas wpadam na jakieś ich modele, ale bardzo mało jest na necie o tym.

Konkretnie SHARP LED LC-48CFF6002E, obecnie ci od "włączania niskich cen" :D opuścili ten model na 1790zł, czyli jak TCL a ok. 130zł taniej niż LG 590v. Plus też taki, że odbieram w sklepie stacjonarnym 3 minuty drogi od siebie i (odpukać) w razie potrzeb tam wszystko załatwiam. Natomiast TCL / LG tylko wysyłkowo. Jest się w ogóle czym interesować, jak tam działa ta ich platforma Smart, jaka jest w ogóle jakość obrazu itp? Bo kiedyś "Aquos" wiele mówiło, ale jak jest teraz?
 

barburian

New member
Bez reklam
Kup LG 50LF652V - ale weź go na raty 0% bez żadnej wpłaty na rok i po problemie
200 pln miesiącznie raczej Cię nie zaboli mocno .
Albo wpłać 1000 zł i resztę na raty 0% na 10 miesięcy i też nie widzę problemu.
Nad czym ta dyskusja ...
 

MisterJ

New member
Nie o to chodzi, że nie mam kasy na dokładkę. Wezmę go od ręki płacąc całość, zresztą jak wszystko co kupuję. Z samochodami włącznie :p

Pytam o to, co to da. Bo zacząłem poszukiwania od 43" bez Smarta za ok. 1300-1400zł. Potem się zrobiło 48-50", potem Smart, zaraz będzie jeszcze 4K za 2500+ :D Pytanie PO CO.

W każdym razie dzisiaj stanę w jednym sklepie co go niby ma na stanie to sobie pomacam ;)
 

MisterJ

New member
A czy ja wiem? Sorka za noobskie pytanie, ale jakie są właściwie różnice między LG 49LF590V a 50LF652V? Bo widzę w 652V 3D z okularami w zestawie, nowszego Smarta (ponoć 2.0 lepiej chodzi, ja nie mam porównania to się nie wypowiem), możliwość sterowania apką ze smartfona i... właśnie matrycę 100Hz? Bo im więcej funkcji tym się bardziej gubię w tym :D
 
Do góry